Необходими изследвания???

  • 1 311
  • 14
Привет на всички! Искам да ви попитам какви изследвания сте си правили, ако сте, преди да започнете да си правите бебчета. Аз съм сериозно притеснена в това отношение. Ходих на гинекологичен преглед и очаквах да разбера какво ще е добре да си изследваме с съпруга ми, но единствения съвет беше да почваме да бебеправим и ако нестане след известно време тогава да тръгнем по изследвания. Много ме притеснява факта че не съм боледувала от варицела и рубеола като дете и сигурно нямам имунитет, а и немога да си позволя да прекарам бремеността си в къщи. Вчера например разбрах че колега е болнични, защото се е заразил при контакт с дете с рубеола. А също така имам и намерение да ходя на работа понякога с градския транспорт особено в началото. На въпроса ми за ваксиниране гинеколожката реагира в смисъл „не се занимавай с глупости”. Не се чувствам никак спокойна обаче. Толкова съм чакала този момент да настъпи, а сега аз не се чувствам уверена. Ще съм много благодарна ако споделите своето мнение и ме посъветвате как да постъпя.
Виж целия пост
# 1
как да постъпиш?
Направила си необходимото - рутинен гинекологичен преглед.
Повече от това изобщо не е нужно.
Докторката ти е казала...

Затова, това, което трябва да правиш е в компания с твоя благоверен и много много любов. Друго не ти трябва. А, и огромна доза спокойствие. Бременността не е болест (в повечето случаи) и жени, ползващи градски транспорт я изкарват безпроблемно.

Успех ти пожелавам и дано скоро постигнеш желаното... Дотогова - заповядай в Седмичната тема - там е мястото за споделяне Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей-информация за всичко може да прочетеш в ВАЖНО!прочети преди да попиташ
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0 и В Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0 А за болния колега ако се чувстваш по спокаойна пропуснете един месец.И заповядай в седмичната тема!
Виж целия пост
# 3
Цитат
Ходих на гинекологичен преглед и очаквах да разбера какво ще е добре да си изследваме с съпруга ми, но единствения съвет беше да почваме да бебеправим и ако нестане след известно време тогава да тръгнем по изследвания

Това трябва да направиш като начало и секс разбира се, след М. през ден до овуто, в деня на овуто и следващите два или един ден също. Laughing
Виж целия пост
# 4
Първо се ваксинирай!
Виж целия пост
# 5
за всичко може да прочетеш в ВАЖНО!прочети преди да попиташ
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.0 и В Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
Точно защото подробно изчетох материалите от нета по въпроса си позволих да задам въпроса си на хора, които отговорно са взели решение и вече действат по бебешкия въпрос. Трябва да призная че далеч не очаквах че
рутинен гинекологичен преглед.
е достатъчен.  Знам че трябва да гледаме положително и далеч не ми се иска да звуча като здухарка  javascript:void(0);Smileно, но ако човек може да направи нещо да повиши шансовете и с 1% за успех, то мисля че си заслужава. Не съм привърженичка и на идеята да ми бъдат направени куп безсмислени изследвания, но немога да разбера защо трябва да забременееш за да ти се направят изследвания за когато е вече късно да се предприеме каквото и да било. Може би защото тогава ти е безплатно  javascript:void(0);Mr. Green.
Мисля че за всяка жена трябва да се регламентира пакет от профилактични прегледи преди забременяване, а не да се чудиш какво да правиш. Всеки АГ специалист е наясно кое може да се окаже проблем при една бременост и да установи дали в съответния случаи е необходимо да се направи нещо превантивно.
Благодаря ви много за отговорите момичета, не съм искала да прозвуча грубо и специална благодарност на
Първо се ваксинирай!
за съвета. Смятам да посетя частна клиника, интересно дали и там ще ми отговорят същото както в държавната и след което да си направя изследванията които те препоръчат.
Виж целия пост
# 6
катя, наистина не са нужни някакви специални изследвания. Но, всяка жена би трябвало да поддържа здравето си, без значение дали ще забременява или не. Да посещава редовно зъболекар, гинеколог и да води здравословен начин на живот. Изследванията, които ще ти направят, след като забременееш, са съобразени с промените в тялото ти.
Виж целия пост
# 7
Наистина само гинекологичен преглед е достатъчно, като начало. До този момент вие нямате никакви изразени проблеми, за ди си натоварвате организма /а и психиката/ с разни изследвания. Ако мине година и не стане, тогава вече може да се премине към по-сериозни мерки.
Най-важното е да не се притесняваш толкова. Това, че сте решили да си правите бебе е страхотно, но не превръщай целия процес, още преди да е започнал, в психария. Имам познати, които си изкараха съвсем нормална бременносто, но през цялото време си внушаваха какво ли не и накрая стигнаха до извода, че толкова тежка бременност едва ли ще понесат отново и едва ли ще се навият на второ дете. Все пак през тези 9 месеца не може да се затворим в изолатор. А относно разни болести винаги ще си застрашена от тях. Аз също бях в 6-и месец, когато се разбра, че шефа на мъжа ми е болен от шарка и бях луднала какво ще стане сега, но слава Богу всичко беше наред, изкарах и няколко грипни настинки. Но няма гаранция, че през следващата ми бременност /дай Боже/, няма да се случи пак нещо подобно. Но това не значи, че ще се откажа от второ дете или че ще си седя в нас 9 месеца /ако не е по медицински причини естествено/.
Спокойно, всичко ще е наред Hug
Успех и дано скоро се похвалиш с желания резултат  bouquet
Виж целия пост
# 8
Кате, точно същото ми беше казано и на мене, и то дори с малко насмешка, доктора - вика. "Еми нали си здрава какво друго има да ти изследваме, като зебременэш ела, тогава ще го мислиме."Според него и флиева киселина нямало нужда да пия след като хапвам плодове и зеленчуци, еми нямам думи и това ми било завеждащ на гиникологита...ха-ха-хаа hahaha
И знаеш ли какво постигна с това само се убедих, ще трябва да си намеря друг доктор и че колежките сте трябва да ми взамат кръв, защото и аз доколкото си спомня майка ми не съм боледувала от Рубеола.Миналата седмица ходих при друг и останах спокойна поне се държа човешки и ми обеща да следи за евентуални проблеми по нaтатака.
Може и аз да се държа хипохондрично,ама с тази професия не се и изненадвам. Embarassed
Виж целия пост
# 9
Миличка аз също смятам че е правилно да се мисли преди да забременеш особено след като е планувано. За твое успокоение ще кажа че ако искаш да си направиш ваксина никой лекар не може да ти забрани а напротив би трябвало да те подкрепи. и все пак ще ти кажа че ако нямаш по-сериозни проблеми не се притеснявай. Правете повечко секс с мъжлето ти и чакайте newsm07.И да се похвалиш скоро с пухкаво и здраво  newsm32
Виж целия пост
# 10
А може ли да споделиш в какво се изразяваше "рутинният" гинекологичен преглед ?
Цитонамазка направиха ли ти?А микробиология?Изследване за хламидии?Преглед с УЗ?
Ходила съм при подобни доктори на държавно и нещо се съмнявам че са те прегледали обстойно...
Виж целия пост
# 11
Аз бих изследвала за  рубеола и токсоплазмоза.
За гинекологичния преглед и цитонамазката предполагам няма нужда да пиша,че трябва.
И пийте фолиева!
Виж целия пост
# 12
Аз като споненах на моята гинеколожка, че никой вкъщи не си спомня да съм боледувала от рубеола тя ми каза, че е добре да си направя изследвания, за да съм спокойна...  Така че... другата седмица ще ходя да свърша тази работа.
  bouquet
Виж целия пост
# 13
А може ли да споделиш в какво се изразяваше "рутинният" гинекологичен преглед ?
Цитонамазка направиха ли ти?А микробиология?Изследване за хламидии?Преглед с УЗ?
Ходила съм при подобни доктори на държавно и нещо се съмнявам че са те прегледали обстойно...
Веднага отговорям. Simple Smile Отидох на платен преглед в държавна болница. Нищо лошо немога да кажа за отношението, много внимателни бяха. Казах си аз за какво съм и че сме решили да си правим бебче. Прегледаха ме и ми викат хайде ставай, а аз като не ми взеха никакви проби за изследване им казвам как така цитонамазка няма ли да ми направите? Ами нямало нужда от това което се виждало, обаче тъй като аз настоях ми взеха. Като си я взех имала съм бактериална инфекция. Сега 10 дни на антибиотици, защото нищо ми нямаше.
За мен бебеправенето се отлага за малко, но вие мили момичета действайте здраво по въпроса. Желая ви много скоро да се похвалите за добре свършената работа.
Виж целия пост
# 14
Значи всъщност микробиология са ти взели?
Както и да е,май е добре да си отидеш при друг лекар...  bouquet
(Нещо си се объркала с регистрациите си,сега пишеш с друг ник....По принцип като влезеш се логвай и тогава лесно откриваш отговорите на твоите постинги с бутона"нови отговори на моите публикации")
Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия