Козуначени кифли с маково семе-как???

  • 6 193
  • 4
Утре ми се ще да спретна нещо тестяно.Така ми харесват тези готови кифли,но си нямам представа как точно да направя това,което се слага вътре-сладки са много-значи предполагам има пудра захар и мак-вътре в самата кифла.На вкус имам чувството,че имат крем вътре,но не.Някой има ли идея за рецепта и предложения как да сложа мак вътре в кифлата.А иначе такива съм яла в Пловдив на центъра,където се продават пирожките.
Виж целия пост
# 1
Не зная какви кифлички си яла, но ето тук има една рецепта:
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2671.html
Виж целия пост
# 2
Как Сийка-благодарско!!!Точно такова търся!~
Виж целия пост
# 3
Аз приготвям кифличките със това тесто и досега винаги съм предлагала рецептата, защото стават много пухкави, а пълнежа е по твой избор.
30 гр. или 1 кубче мая
1с.л. захар и 1 щ.сол
200 мл. прясно хладко мляко
1 яйце
1 ч.ч. масло=1/2 олио+1/2 масло
5 с.л. захар-ако ги приготвяш със сладка плънка
около 500-600 гр.брашно
В леко затопленото прясно мляко се разтваря маята със солта и захарта, добавя се разбитото яйце и мазнината, добре се разбърква и се изсипва в кладенчето, което е оформено от предварително пресятото брашно.Замесва се меко тесто и се оставя да втаса.После се разпределя на 12 топки, всяка се разточва и се реже на 8 триъгълника и се завиват като кроасанчета с пълнеж по желание.
Трябва да имаш в предвид 1 разбит жълтък за намазването на кифличките отгоре преди печене.
Виж целия пост
# 4
Искам да ви кажа,че козуначените кифлички с маково семе от линкът на Как Сийка са просто страхотни.Сега правя последната тавичка.Благодаря за страхотната рецепта Hug

Ето и снимчица на готовото изделие
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия