Бързи летни ястия

  • 60 961
  • 61
Ето с това жъна успехи в къщи напоследък.
1. Нарязвам тиквичка на кубчета.
2. Измивам, обелвам и нарязвам на кубчета няколко картофа.
3. Слагам ги в тенджера с малко вода и зехтин на бавен огън.
4. Разрязвам един домат на две - едната половина настъргвам на ренде, другата нарязвам на ситни кубчета (домата предварително обелвам!) Към сварените тиквички и картофи прибавям домата и вече на изключен котлон оставям да постои.
6. Всичко слагам в тавичка (не прецеждам водата), добавям сирене (разбърквам за да се размеси с останалите продукти и най-вече с доматената вода) и настъргвам кашкавал отгоре, запича се.
Хайде вие сте на ход!
Виж целия пост
# 1
Много лесно, ще го пробвам Peace
Виж целия пост
# 2
Хареса ми!   bouquet Доста е мързеливо!  Hug
Виж целия пост
# 3
Хайде, дайте вкусни рецепти, моля! То имало тема за летните ястия на фурна, но аз не видях...
Виж целия пост
# 4
Аз редовно си правя кюфтета от тиквички, но печени. Настъргвам тиквичките в робота, отцеждам ги, смесвам ги с 2-3 белтъка, сирене, пресен лук, малко галета и копър и оформям кюфтетата и ги пъхам да се пекат. Става много вкусно!

Друго, което обичам да хапвам през лятото е пълнени чушки с яйца (аз слагам белтъци) и сирене или извара.
Правя също и зеленчукови гювечета - нарязвам зеленчуци по избор (броколи, тиквички, гъби), слагам малко соев сос, сирене, кашкавал и запичам. Може да се направи и в микровълнова.
Имам още доста подобни рецепти (обожавам лесни, зеленчукови ястия), но трябва да излизам.
Виж целия пост
# 5
Лятна манджичка от картоф и тиквички.

Запържих лук и моркови, сложих домат. пюре, добавих картофите, нарязани на кубчета, прибавих вода до половината на картофите, за да се задушат по-бързичко.

Като станаха картофите полусварени, добавих нарязани на кубчета 2 тиквички, прибавих водичка. Като се свари манджата добавям Вегета 1 лъжица+ 1 л. оцет, подправки.
Виж целия пост
# 6
danisport , направих зеленчуковите гювечета и стана много вкусно.   bouquet Добавих само предварително сварен морков.
Виж целия пост
# 7
Аз редовно си правя кюфтета от тиквички, но печени. Настъргвам тиквичките в робота, отцеждам ги, смесвам ги с 2-3 белтъка, сирене, пресен лук, малко галета и копър и оформям кюфтетата и ги пъхам да се пекат. Става много вкусно!

Друго, което обичам да хапвам през лятото е пълнени чушки с яйца (аз слагам белтъци) и сирене или извара.
Правя също и зеленчукови гювечета - нарязвам зеленчуци по избор (броколи, тиквички, гъби), слагам малко соев сос, сирене, кашкавал и запичам. Може да се направи и в микровълнова.
Имам още доста подобни рецепти (обожавам лесни, зеленчукови ястия), но трябва да излизам.

danisport, страшно ми допадат предложенията ти за летни манджи. Когато можеш, дай още рецептички, моля! Embarassed


Виж целия пост
# 8
Ив, Лабрекс, много се радвам, че рецептите ви допадат  Heart Eyes . Ето още няколко предложения:

коприва със сирене в гювече. запарвам копривата в микровелето за минута-две, пасирам я, добавям сирене и най-отгоре едно яйце и запичам. Аз обожавам разни зелени манджи, за разлика от всички останали в семейството  Whistling

Друго, което обичам е една рецепта като за печените кюфтета от тиквички, но към сместта добавям и настъргани сурови картофи. Слагам сместта в тава и запичам за около 30 мин. Накрая правя заливка от чесън, кисело мляко, 1 яйце и малко настърган кашкавал и заливам ястието и допичам.

Адски обичам да правя печени на скара зеленчуци (тиквички, патладжан, чушки, домат, краставица, шайби лук), но тази рецепта не е от най-бързите. Печените зеленчуци си ги заливам с чесново кисело мляко с копър. Зеленчуците (още сурови) не ги осолявам, но понякога ги топя в соев сос, а той си е доста солен.

Купувам замразени зеленчуци за миш-маш (готова смес от чушки и домати - взимам ги от Хит) и добавям само сирене, 2 белтъка, малко доматен сок и подправки. Става за 20 мин.

Любимото гювече на децата е със сирене, кашкавал и яйце. На дъното на гювечето слагам 1-2 с.л. доматено пюре или лютеница, отгоре нареждам сирене, поръсвам с малко червен пипер, отгоре - кашкавал и накрая яйцето. Пече се около 20 мин. Мъжът ми също обожава това ядене, но трябва да има и колбас.

Към бързите ястия добавям и една здравословна пица. Замесвам пълнозърнесто тесто (машината за хляб го меси) и след като е готово го разточвам в тава за пица. Слагам домашно доматено пюре, счукан чесън, червени чушки (аз слагам печени от буркан), сирене, резенчета домати и накрая наръсвам риган.
Аз си падам по диетични и здравословни рецепти, но си ги правя само за мен и децата (ако успея да ги излъжа  Crazy). Мъжът ми не сяда на масата, ако яденето не е с месо и повече мазнина  Sick 
Виж целия пост
# 9
Даниспорт, доста интерсни идей си споделила. Ив, и ние често си правим нещо подобно на твоето творение, но му казваме- изпразване на хладилника:
1/2глава бял кромид, 2моркова, 1 парче целина, 1/2 червена +1/2 зелена чушка, +1л червен пипер + подправки- всичко това с малко вода го оставяме да поврят зеленчуците, след това добавяме 2-3тиквички + 1 патладжан и когато се сварят добавяме 3-4с.л. дом. паста, понякога и малко пил. булион за вкус. Най- накрая магданоз и е страхотна съботна манджичка. Понякога слагаме и гъби. Hug
Но зеленчуковите гювечета ще ги опитаме! Peace
Виж целия пост
# 10
Аз всяко лято, когато се появят патладжаните правя такава лятна манджичка:

От всички зеленчуци, нарязани на кубчета се приготвя по 1 чиния и после се задушават едно след друго.

1-во лука, после пипера, после патладжаните и накрая доматите - вода почти не се долива, тъй като зеленчуците си пускат, а най-вече доматите. Подправя се със солчица и магданоз.

И студена е вкусна.  Heart Eyes А и става бързичко.
Виж целия пост
# 11
Утре ще пробвам любимото гювече на децата на Даниспорт Heart Eyes Изглежда много вкусно...

А аз с тиквички правя също една лесна манджа, става за 30 мин.

Каймата се слага с 2 малки глави нарязан на ситно лук -най- добре пресен. Като стане полу готова каймата добавям нарязани два домата или направо една консерва. После настъргвам морков, слагам малко вода, 1 чаена чашка ориз, черен, червен и зелен пипер, вегета и 2 скилидки чесън. После 1 килограм обелени и нарязани на по- едричко тиквички. Накрая по една връзка копър и магданоз. Добавям по мъничко вода докато станат готови тиквичките, но да не се смачкат, а да са леко хрупкави.
Аз не готвя отдавна и не съм най- веща, но това става чудно и много бързо и лесно.
Виж целия пост
# 12
Бърза супа от тиквички
Във вода слагам нарязани на дребно тиквички, морков, лук и чесън. Като започне да ври, добавям 1 шепа ориз и 2 с.л. Маги вълшебен вкус или сол на вкус. На края добаваям копър. Когато супата е готова, може да се добави малко сметана или кисело мляко на вкус.
Виж целия пост
# 13
Ив, и ние често си правим нещо подобно на твоето творение, но му казваме- изпразване на хладилника (Kalida)

Това ми хареса като израз! Hug
И други неща си набелязах, а съм и много доволна, че почти всичко е с тиквички, че май са доста предпочитани в къщи.
Давайте, още вкусотиики!
Аз правя и още нещо, което е любимо вкъщи, а четох, че и кралица Елизабет I го готви. Варя сьомга (10 - 15 мин. са достатъчни, освен ако не правите рибни чорби и не ползвате бульона), след това я почиствам, изцеждам лимон и добавям черен пипер. Може и сол.
Виж целия пост
# 14
ние вкъщи много обичаме следната лятна манджичка:

нарязвам пиперки на дребно и ги задушавам в малко мазнина, докато не омекнат. прибавям настъргани домати +водичка (може и пасирани домати от консерва или дом.сок), няколко скилидки чесън, нарязани на половинки, 1-2 ч.л. захар (в зависимост от това колко са доматите), сол. накрая слагам и магданоз.

ние го обичаме с повече сос и затова слагам и вода, но може да стане и много гъсто.

дано ви хареса!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия