Моля за съвет

  • 441
  • 13
Току що една позната ми каза, че ако не се цедя след всяко хранене, няма да мога да кърмя дълго и ще ми спре кърмата Shocked Сега се храним без режим, когато поиска. Мами с опит, дайте, моля ви съвет да се цедя ли?
Виж целия пост
# 1
  А колко е голямо бебенцето?
Виж целия пост
# 2
Ами според мен в общия случай това не е вярно, особено ако храниш на поискване, не захранваш рано и не даваш вода (или поне не прекаляваш). Много е възможно да си докараш свръхпроизводство на мляко, ако цедиш упорито след всяко кърмене.

Аз съм използвала помпата няколко пъти, предимно рано сутрин, когато опасността от удавяне в собственото ми мляко придобива застрашителни размери. Кърмата ми си е напълно достатъчно вече почти 3 месеца, даже си мисля, че бих могла спокойна да изхранвам още едно бебе освен моя лакомчо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Аз много трудно научих малката да суче, защото от болницата я научиха с шише и АМ. В къщи с много цедене - повече от кърменията, и постепенно махане на шишето тя засука. аз продължих да  изцеждам до 1 годинка след всяко кърмене, защото исках да кърмя дълго, но трябва да подчертая че никога не съм имала свръхпроизводство или препълване, явно имах малко кърма от началото и това се дължеше на факта че малката не засука хубаво в началото. До сега - на 2год вече не изцеждам но пък продължавам да я кърмя Laughing Млякото ми намаля, не защото не изцеждах, а защото кърмя само веднъж на ден (поне според мен). Може да е по мъничко, но пък ще е продължително Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 4
Никога не съм се цедила след кърмене и се кърмим вече 2 години  и половина. Simple Smile
Ако кърмиш наистина при поискване, цеденето е напълно излишна галимация. Детето поддържа лактацията ти перфектно, стига да му даваш тази възможност.  Peace
Виж целия пост
# 5
Ами аз не съм голям специалист, но мисля че това дето ти го е казала познатата ти не е така... Аз все още кърмя бебката си и не съм се цедила освен в началото, когато кърмата ми не се беше регулирала и после, когато минавахме през разни стачки, цедях по малко за да не намалее. Пък аз моята я кърмех горе-долу на 3 часа, сега вече не спазваме часове. Така че ти след като я кърмиш на поискване не би трябвало да имаш проблем с имането на кърма.  
Виж целия пост
# 6
Ами аз не съм голям специалист, но мисля че това дето ти го е казала познатата ти не е така... Аз все още кърмя бебката си и не съм се цедила освен в началото, когато кърмата ми не се беше регулирала и после, когато минавахме през разни стачки, цедях по малко за да не намалее. Пък аз моята я кърмех горе-долу на 3 часа, сега вече не спазваме часове. Така че ти след като я кърмиш на поискване не би трябвало да имаш проблем с имането на кърма.  

Същото бих ти казала и аз,като четох поста на Ками все едно става дума за мен Laughing(Само дето моето бебе е момченце и го кърмех в началото на поискване,а сега на около 3 часа...)
Виж целия пост
# 7
Не съм се цедила изобщо,а кърмих една година PeaceИзцяло на поискване,тогава бебето не позволява да остане нещо в гърдите за цедене Wink
Виж целия пост
# 8
Цедеила съм 1 път, zащото ми се наложи да я оставя zа по_дълго врене при свекърва ми...За сега сме само и иzцяло на кърма плЮс 10_20 мл.вода в най_големите горещини...zа мен пом.пата zа кърма си бяха пари хвърлени на вятъра Confused
Виж целия пост
# 9
Еира, аз също не съм се цедила никога и се кърмим още с Дана, така че кърми когато бебчо иска и това е достатъчно кърменето да продължи дълго и да си имаш кърма. Hug
Виж целия пост
# 10
Току що една позната ми каза, че ако не се цедя след всяко хранене, няма да мога да кърмя дълго и ще ми спре кърмата Shocked Сега се храним без режим, когато поиска. Мами с опит, дайте, моля ви съвет да се цедя ли?

не. това, което познатата ти казва е замазване на положението за случаите когато се кърми по старата българска схема - режим на 3 часа, ограничаване на времето за хранене, липса на нощни кърмения, 7 кърмения с тенденция постепенно да се премахва по някое, даване на вода между кърменията за залъгване, ранно захранване и заместване на кърмене с твърда храна. тази схема е измислена за ранно отбиване и в общия случай води до бързо намаляване на кърмата. затова, за да се поддържа лактацията по-дълго време се компенсира с цедене след всяко хранене.
..ако се чудиш къде е логиката хората сами да си създават проблеми като се мъчат да кърмят по схема, водеща до бързо отбиване и после да се чудят как да ги поправят и затова да цедят след всяко хранене - ами няма такава  Laughing просто всичко това е едно голямо недоразумение според мен..
производството на кърма зависи от търсенето. с цедене след всяко хранене най-много да си докараш свръхлактация.

ако кърмиш на поискване и се водиш по бебето ще можеш да кърмиш толкова дълго, колкото ти искаш.  Hug
Виж целия пост
# 11
И аз да споделя, че също никога не съм се цедила. Ако гърдите ми бяха препълнени (което беше докъм 4 месец) те потичаха сами и нещата се регулираха от самосебе си. С помпа така и не се научех да се цедя, ако ми се налагаше го правех на ръка. Вече повече от година кърмя, но пък и никога не съм имала и проблем с количеството кърма.
Виж целия пост
# 12
Не съм се цедила изобщо,а кърмих една година PeaceИзцяло на поискване,тогава бебето не позволява да остане нещо в гърдите за цедене Wink
Peace
Виж целия пост
# 13
И ние бяхме на поискване и никога не съм се цедила.Сега се захранваме и се регулира според нуждите на детето.Според мен не изцеждай. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия