Има ли майки с брекети?

  • 13 757
  • 91
Обмислям да си сложа поради няколко криви зъба, развалящи ми фасадата...  Blush Но трябва да се носят две години, а аз след около половин година ще започна работа и по-активен социален живот, не знам как ще гледат околните на тая "украса"...  Mr. Green
Как ви се струва жена на 30 с брекети на зъбите?  Thinking Има ли тук някоя друга "дъртофелница" като мен да се е присетила да си оправя сега зъбите?  Laughing
Виж целия пост
# 1
Аз нямам, но ако имах нужда със сигурност бих си сложила. Навремето майка ми ме заведе на ортодонт и дълго време носих шина, но резултатът си заслужаваше. Винаги ще съм и благодарна за това.

Когато ходех за настройка на шината имаше жена на около 20 и нещо години с брекети. Мисля, че е страхотно да се погрижиш за зъбите си и възрастта е без значение.

Моето мнение е, че това си е напълно естествено нещо и няма място за притеснение. Аз съм за с двете ръце  Grinning
Виж целия пост
# 2
Моето мнение е, че това си е напълно естествено нещо и няма място за притеснение. Аз съм за с двете ръце  Grinning

Много благодаря за подкрепата!  Grinning Blush
А дали ще фъфля с тях, щото това ограничава сферата на евентуалните възможности за работа...  Thinking
Виж целия пост
# 3
Давай смело-гарантирам че няма да съжаляваш(казвам го от личен опит)Ще ти седят по-скоро като цветчета на зъбите,но в никакъв случай няма да те загрозят Mr. Green PeaceОтначало е гадно докато свикнеш. Grinning
Виж целия пост
# 4


Много благодаря за подкрепата!  Grinning Blush
А дали ще фъфля с тях, щото това ограничава сферата на евентуалните възможности за работа...  Thinking

Малко - да,но не се безпокой,всичко ще ти се разбира LaughingИ аз те подкрепям,двете години ще минат неусетно,но после ще ти завиждат за перфектно подредените зъби Peace
Виж целия пост
# 5
Карай смело напред.И аз ги сложих по това време и геройски удържах всякакви мъки 2 години,не са ми пречели на социалния живот,възприемах ги като бижу.Когато ги  махнах и сложих ритейнърите,малко се поизложих,защото не можах да свикна с тях,а те са много важни,нещо като захранването след диета.Ако имаш само няколко зъба  за оправяне има и други методи,не толкова драстични,но и по-скъпи.Ако имаш въпроси,питай.
Виж целия пост
# 6
Карай смело напред.И аз ги сложих по това време и геройски удържах всякакви мъки 2 години,не са ми пречели на социалния живот,възприемах ги като бижу.Когато ги  махнах и сложих ритейнърите,малко се поизложих,защото не можах да свикна с тях,а те са много важни,нещо като захранването след диета.Ако имаш само няколко зъба  за оправяне има и други методи,не толкова драстични,но и по-скъпи.Ако имаш въпроси,питай.

Един зъб горе (най-драстичен случай  Embarassed) и 4 долу... Питам!  Grinning
Виж целия пост
# 7
Аз бих си сложила, ако се налагаше. Струва си да изтърпиш 2 години, но после пък цял живот ще имаш хубави зъби.
И като ти гледам аватара, сещаш ли се за оная серия на Sex and the city, в която Миранда си сложи брекети  Grinning ?
И нея такива мисли я тормозеха като тебе... но там ситуацията беше комична и тя накрая ги махна.

Ама пък сега като се замислих, доколкото съм те виждала, не съм останала с впечатления да имаш наистина проблеми сериозни със зъбите Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравейте и от мен.
Аз също се запалих за брекети, защото имим проблем със захапката. Запали ме наша позната лекарка, която си сложи брекети на 40 и удържа 2 години. За мен в момента проблемът е финансов по-скоро. Ако някой може да внесе яснота по въпроса например за София.
Виж целия пост
# 9
Зъхи, ти сигурна ли се че за твоя случай са нужни брекети? Знам, че има и други варианти.
Виж целия пост
# 10
Ами,изходът е да сложиш брекети или фасети(виж темата за холивудската усмивка).На мен ми извадиха 4 здрави зъба,2 горе и 2 долу,за да направят място,но сега са ми подредени идеално или почти,защото тъй като не устисках до края с ритейнърите,гледам,че 2 зъбчета съвсем леко се опитват да излязат от строя.
Виж целия пост
# 11
Здравейте и от мен.
Аз също се запалих за брекети, защото имим проблем със захапката. Запали ме наша позната лекарка, която си сложи брекети на 40 и удържа 2 години. За мен в момента проблемът е финансов по-скоро. Ако някой може да внесе яснота по въпроса например за София.

Ако намериш връзки, в Стоматологичния факултет те поемат специализанти без пари под вещото ръководство на светилата ортодонти,които вземат куп пари в частните си кабинети.
Виж целия пост
# 12
Не се колебай изобщо, действай!
Аз носих 2 години брекети и съм много доволна от крайния резултат. Моите бяха златни и не бяха много грозни. В началото е малко кофти докато се свикне, но си заслужават мъките. Никога не е късно да си ги сложиш, моят зъболекар казваше, че може и на 70 да си ги сложиш, стига да имаш здрави зъби, естествено колкото по-късно, толкова по-бавно става разместването.
Виж целия пост
# 13
Свалих моите брекети преди 3 месеца. Сега се усмихвам така -  Mr. Green
Нито е неприятно, нито боли, нито фъфлиш, нито шъш-каш. От вътрешната страна всъщност нямаш нищо, така че няма от какво да фъфлиш. Моите бяха керамика на предните зъби, метални - на задните, виждаше се само дъгата. В началото се притеснявах, въпреки думите на зъболекаря ми, че в чужбина се смята за престижно да носиш брекети, освен това е въпрос на самоуважение, респективно уважение от околните, че полагаш грижи за себе си. После така свикнах с тях, че ми беше странно като ми ги свалиха. Важно е (поне за мен беше) винаги да имаш четка и паста в чантата. Най-важно е почистването, аз имах 3 четки и 2 пасти  Grinning. Ако имаш въпроси питай - още ми е прясно...

Ааа, забравих - на 32 години съм... Grinning
Виж целия пост
# 14
Абе не знам какво значи сериозни проблеми, просто един зъб отгоре ми стърчи и с годините става по-кофти (не знам що тъй?!) и ми се ще да си ги пооправя...
Инак нищо по мен не е перфектно, та да каже човек, че само зъбите са ми кусура...  Embarassed Сега нещо ме прихвана, а и едни стоматолози приятели ми подпалиха фитила...  Twisted Evil
Скъпичко е, разбрах, около 1000 - 1500 лв, а и поддръжката е врътня, ама пуста суета!  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия