Пълна упойка за лекуване на зъбче?

  • 12 204
  • 27
Оправдано ли е използването на пълна упойка за лекуване на зъбче, защото това се явява май единствения възможен вариант, предложен от зъболекар, тъй като детето ми има абсолютна непоносимост към стоматологични манипулации. Крие ли някакви опасности прилагането на пълна упойка на 4-годишно дете? Това прилага ли се често? На някой друг случвало ли се е да лекуват така зъбче?
Наистина ще бъда благодарна за всякаква информация, свързана с това.
Виж целия пост
# 1
В Щатите го прилагат, когато всички останали алтернативи за изчерпани. Чувала съм, че е необходимо при наистина  тежки случаи - деца със свръхактивно поведение, аутистчета и др. Когато моите деца имаха проблеми със зъбите, смехотворният газ свърши добра работа, и не се е стигало до пълна упойка. Предлагали ли са ти тази алтернатива?
Виж целия пост
# 2
Тука в Германия , също ги правят с пълна упойка.АКо става дума само за един зъб мисля че можете някак да прелъжете детето да стои  и да даде да му се работи.За райскита газ също попитайте.Но ако става въпрос за 10-12 зъба например, тогава по може да се съгласите на пълна упойка.тука имаше една майка която каза че е оправила зъбите на детето си (доста на брой) при една зъболекарка в София, но са им били нужни 2 години за всичките зъбчета,ако успееш да намериш темата , там има повече инфо.
А ча прилагането на упойката мисля че нямапроблем!

Успех
Виж целия пост
# 3
А каква ще е упойката? Ако е райски газ, не се притеснявай ! На дъщеря ми вадиха чуждо тяло от окото с такава, нямаше още 1,6год., аз бях страшно притеснена, но след необходимите изследвания, няма да има проблеми с нея. Успех, дано всичко мине бързо и безболезнено PraynigPeace
Виж целия пост
# 4
Но ако става въпрос за 10-12 зъба например, тогава по може да се съгласите на пълна упойка.тука имаше една майка която каза че е оправила зъбите на детето си (доста на брой) при една зъболекарка в София, но са им били нужни 2 години за всичките зъбчета,ако успееш да намериш темата , там има повече инфо.
А ча прилагането на упойката мисля че нямапроблем!

Успех
11 кариеса имаше едното ми дете на 4 години. Точно с този газ ги оправиха - не на веднъж, на 3 пъти. Предложиха ми да избирам между газ и ходене  3 пъти, и пълна упойка и ходене само веднъж. Аз предпочетох първия вариант, и като попитах ми казаха, че и другите родители предпочитали така. Може и да няма нищо лошо в пълната упойка, но що така идеята на мене лично ми е леко противоестествена ...
Виж целия пост
# 5
Но ако става въпрос за 10-12 зъба например, тогава по може да се съгласите на пълна упойка.тука имаше една майка която каза че е оправила зъбите на детето си (доста на брой) при една зъболекарка в София, но са им били нужни 2 години за всичките зъбчета,ако успееш да намериш темата , там има повече инфо.
А ча прилагането на упойката мисля че нямапроблем!

Успех
11 кариеса имаше едното ми дете на 4 години. Точно с този газ ги оправиха - не на веднъж, на 3 пъти. Предложиха ми да избирам между газ и ходене  3 пъти, и пълна упойка и ходене само веднъж. Аз предпочетох първия вариант, и като попитах ми казаха, че и другите родители предпочитали така. Може и да няма нищо лошо в пълната упойка, но що така идеята на мене лично ми е леко противоестествена ...

Това във България или в USA?Aко е в Б-я , би ли споделила къде посещавахте зъболекар?
Виж целия пост
# 6
Но ако става въпрос за 10-12 зъба например, тогава по може да се съгласите на пълна упойка.тука имаше една майка която каза че е оправила зъбите на детето си (доста на брой) при една зъболекарка в София, но са им били нужни 2 години за всичките зъбчета,ако успееш да намериш темата , там има повече инфо.
А ча прилагането на упойката мисля че нямапроблем!

Успех
11 кариеса имаше едното ми дете на 4 години. Точно с този газ ги оправиха - не на веднъж, на 3 пъти. Предложиха ми да избирам между газ и ходене  3 пъти, и пълна упойка и ходене само веднъж. Аз предпочетох първия вариант, и като попитах ми казаха, че и другите родители предпочитали така. Може и да няма нищо лошо в пълната упойка, но що така идеята на мене лично ми е леко противоестествена ...

Това във България или в USA?Aко е в Б-я , би ли споделила къде посещавахте зъболекар?
В USA, от детските стоматологични кабинети в България си нямам представа, просто го споделих като алтернатива, която може да се проучи. 
Виж целия пост
# 7
10x   bouquet
Виж целия пост
# 8
Ами става въпрос за един кариес, но вече с възпаление ... и още едно кариесче на път ...

И целият проблем се състои в това, че нищо не е в състояние да го накара да си отвори устата, за да се работи мястото. Изпитва панически страх от машинката, въпреки, че имаше доста дълъг период на запознаване със зъболекарския кабинет, чичко доктор и т.н.

За пълната упойка ни предложи зъболекар, затова исках да проуча дали има други възможности и дали на някой му се е случвало така да лекува зъбче ...

Друг зъболекар ни посъветва да оставим нещата така както са ... за да не се стресира повече детето ... това зъбче щяло да се саморазруши и нямало да има последствия за основните зъбчета ..., но тъй като в е възпалено мястото си е наложителна някаква намеса.

Със сигурност утре ще питам за този газ в Юниордент, защото вчера дежурния стоматолог не можа да ни помогне.
Виж целия пост
# 9
Хайде пак патиланка да се включи - значи и възпаление на зъбче живяхме - с другия син, на 5 години. Детето вече се беше стресирало от зъболекар, та ходихме на друг кабинет. Но след като съм го живяла, не бих оставила ей така зъбчето да не се лекува. Знам какво е да ти се събуди дете посред нощите и да плаче от зъбобол. А колкото и да се различават и тук практиките, зъболекарите като че ли са единни по въпроса, че зарази ли се корена, заразата може да се прехвърли и на новия зъб, който ще порасне. Не съм специалистка, но на мене тази теория повече ми допада.
Наистина, проучи според мене кои зъболекари наистина могат да се справят добре с деца. И в България съм чувала за разни глезотийки като играчици и забавни лелички, които им разправят смешки. Току виж пък се намерил и някой кабинет с телевизор и детски програми. Хайде, успех, и наистина не ми звучи толкова страшно!   И се опитай самата ти да се държиш спокойно, весело, мотивиращо, и евентуално да обещаеш някаква мечтана награда за след подвига. Simple Smile
П.п. Само за упойката май пропуснах да кажа - беше пак газ + местна.
Виж целия пост
# 10
И на мен , това дето Блажка казва ми звучи добре.
Ние сме ходили в Юнииордент също, там ни отвориха два зъба защото бяха разрушени.Но според мен не трябва да се оставят нещата така, като се разруши зъба и инфекцията стигне до корена се заразяват и постоянните зъби.
За един зъб и още един на път да се развали , аз не бих сложила пълна упойка на детето.Представи си само , че след 5 месеца и друг зъб му се развали, и не голи ще е с пълна упойка ще му го правят.Виж за този газ и се разбери да бъдат внимателни,или сменете зъболекаря.
Пълната упойка е оправдана когато има разрушени над 10-12 зъба и няма на къде.
Успех.
Виж целия пост
# 11
Много благодаря на всички за окуражителните думи ...   bouquet Така ми е притеснено вече, че не виждам някакъв изход ...
Заради това, че и на мен не ми се иска да си остават така болни зъбчетата посетихме вече три зъболекари, уж кой от кой по-добър с деца, но ... така и никой досега не успя да го предразположи дотолкова, че да успеят да сложат пломбичката, докато още проблемът не беше сериозен ... Говорим си вкъщи, обясняваме си колко е хубаво зъбчетата да са здрави, как чичкото/леличката ще направят ново хубаво зъбче, след това ще има подарък, пица, сладолед ... приема всичко, разбира ... но ... отидем ли в кабинета и ... край ...

 
Виж целия пост
# 12
Много благодаря на всички за окуражителните думи ...   bouquet Така ми е притеснено вече, че не виждам някакъв изход ...
Заради това, че и на мен не ми се иска да си остават така болни зъбчетата посетихме вече три зъболекари, уж кой от кой по-добър с деца, но ... така и никой досега не успя да го предразположи дотолкова, че да успеят да сложат пломбичката, докато още проблемът не беше сериозен ... Говорим си вкъщи, обясняваме си колко е хубаво зъбчетата да са здрави, как чичкото/леличката ще направят ново хубаво зъбче, след това ще има подарък, пица, сладолед ... приема всичко, разбира ... но ... отидем ли в кабинета и ... край ...

 
Кофти... Ти най-добре си знаеш детето, де. Гледай например да го водиш сутрин, тогава децата са по-спокойни. И не знам дали тази практика се прилага в България, но тук около нас родители не присъстват по време на процедурите, седят и чакат в чакалнята. Първия път се вмъкнах, но втория ме предупредиха да си седя отвън, може би е по-добре за общата работа. Като не става със сладки приказки, съм миналавала и на по-студени тонове - че просто трябва, и точка. Големите и добри деца правят така. Колкото по-често ходим и по-добре си мием зъбите, толкова по-малко бззз има. Казвам, че и мене ме е било страх като малка, но съм ходила, (педагогиката на скръцването със зъби работеше добре). На всичкото отгоре беше страшно, като се има предвид, че първата зъболекарка си изтърва машинката в устата ми.  Каквото и да решиш и измислиш в крайна сметка, успех!
Виж целия пост
# 13
Уфффф, честно казано, успокоих се, че не само моето дете е такъв инат. Няма сила, която да я накара да си отвори доброволно устата. Creative, ако разбереш нещо за райския газ, моля те да споделиш.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ти, блажка!

Ще видим утре какво ще стане ...  Sad и ще споделя после.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия