Няколко въпроса

  • 401
  • 8
Извинявам се за заглавието, но не мога да го формулирам конкретно, понеже ще питам за различни неща.

1. Четох доста за отбиването, обаче направо не ми се захваща. Иска ми се да стане безболезнено, без рев, ако може. При това не говоря за пълно отбиване, но трябва да махна дневните кърмения и приспиването на гърда, защото на есен смятам да я дам на ясла. Пробвам приспиване с таткото- не става. Пробвам издърпване на гърдата като се поунесе- следва ужасен рев и разбуждане. Как да го махна това заспиване само с кърмене??? Залъгалка плюе от малка. Освен това в тия жеги има дни, в които само суче и не ще твърда храна. (На 1г. и 1м. е сега)

2. Възможно ли е кърменето да влияе на теглото ми? Проблемът ми е, че много отслабнах и май продължавам, забременях 45 кг., но сега отивам към 41, което си е грозно. Замислям се за лекар и изследвания. Има ли вероятност, лаишки казано, повечето вещества от храната да се издърпват за кърма и затова да слабея, при положение, че ям нормално?
Виж целия пост
# 1
Извинявам се за заглавието, но не мога да го формулирам конкретно, понеже ще питам за различни неща.

1. Четох доста за отбиването, обаче направо не ми се захваща. Иска ми се да стане безболезнено, без рев, ако може. При това не говоря за пълно отбиване, но трябва да махна дневните кърмения и приспиването на гърда, защото на есен смятам да я дам на ясла. Пробвам приспиване с таткото- не става. Пробвам издърпване на гърдата като се поунесе- следва ужасен рев и разбуждане. Как да го махна това заспиване само с кърмене??? Залъгалка плюе от малка. Освен това в тия жеги има дни, в които само суче и не ще твърда храна. (На 1г. и 1м. е сега)

2. Възможно ли е кърменето да влияе на теглото ми? Проблемът ми е, че много отслабнах и май продължавам, забременях 45 кг., но сега отивам към 41, което си е грозно. Замислям се за лекар и изследвания. Има ли вероятност, лаишки казано, повечето вещества от храната да се издърпват за кърма и затова да слабея, при положение, че ям нормално?

За първият въпрос не мога да кажа мнение - все още не се е отбила, но за вторият - мисля, че е напълно нормално - поне има доста такива случаи като теб - за съжаление аз не съм от тях Rolling Eyes Mr. Green. Ако се притесняваш чак толкова направи си изследвания на кръв и урина Peace
Виж целия пост
# 2
1.Маги е на същата възраст. Още не съм я отбила, но когато това стане  и аз искам да е без рев. Винаги се приспиваме на гърда. Сега обаче съм малко болна и викнах на помощ майка ми. Тя успя да я приспи на два пъти, но преди това бебка се беше нахранила добре, насукала и не и се спеше толкова много, че да заспи на гърдата. С таткото и аз опитах. Не става. Мъничката сякаш надушва що е това жена и само тогава се чувства спокойна. В тези жеги и тя се опитва само на кърма да премине. Има и нещо друго - преди се будеше с рев през нощта, но откакто имам помощница, спя в другата стая, и Маги вече не плаче. Само ми я носят през нощта, кърмя и пак я връчвам на майка ми. Даже няколко сутрини пропуснахме кърменето, но просто защото не ме виждаше. Това е засега, като останем пак двете, не знам как ще е.
2. Възможно е. Аз също много отслабнах, към 15 кг, но съм както преди да забременея. Зависи и по колко пъти кърмиш на тази възраст/на детето/.Ако продължаваш да слабееш обаче, може би трябва да отидеш на лекар. Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите. Тревожи ме мен, че сякаш колкото по-големи стават, толкова по-трудно се отбиват, а ми се налага наесен да търся работа. Явно без рев няма да мине, а ми се искаше....
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми заспива само на цица, когато сме заедно, когато е в бавачката си спи, няма проблеми. Е, по-трудно заспива, но то е защото не обича да заспива сама в креватчето, но на бавачката това й е работата. Така че ще свикне, не се притеснявай, няма нужда да я отбиваш заради това, ако нямаш и други причини , разбира се. Много мами от форума работят и продължават да кърмят.
За твърдата храна, вкъщи Мари, както и повечето кърмачета май, предпочита гърдата и хапва по-малко количества, когато е в бавачката яде много добре, децата не се оставят да умрат от глад Simple Smile
За отслабването, аз бих си пуснала хормонални изследвания.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите. Тревожи ме мен, че сякаш колкото по-големи стават, толкова по-трудно се отбиват, а ми се налага наесен да търся работа. Явно без рев няма да мине, а ми се искаше....
Ако дотогава не успееш с отбиването, не се отчайвай. Има вариант "кърмене и работа". Малко по-трудно е ако детето е малко и се налага изцеждане на кърма, за да има запаси за храненията, но при дете над годината това не е нужно да се прави. Ще сучете като сте двете, а като те няма, ще си заспива сама. Бъди съвсем спокойна - това е напълно възможно, просто засега не сте го правили, защото си била винаги на разположение.

Ако си решила да отбиваш - пробвай, но и да н естане, не се отчайвай. Работещите кърмачки са доста народ и практиката показва, че при по-големия процент от тях няма никакви особени сътресения.
Виж целия пост
# 6
Не, не, мен не ме притеснява, че ще работя и ще кърмя, а това как ще заспива в яслата, като не заспива без гърда.
Виж целия пост
# 7
Не, не, мен не ме притеснява, че ще работя и ще кърмя, а това как ще заспива в яслата, като не заспива без гърда.
Ще установиш, че ще заспива нормално.
И моята не заспива без гърда, ако съм при нея. Но като съм на работа през деня, или пък ако с баща й сме извън града за уикенда, си заспива спокойно и без гърдата. Ще се справите, не се тревожи. Лелите в яслата са много опитни и имат подход към децата. То си е ново преживяване - заспиването на чуждо място за всимки там, не само за кърмачетата, така че персоналът е наясно, че трябва в началото да са по-търпеливи и глижовни. Ще видиш, че със заспиването проблеми няма да имате. (обаче за боледуването не мога да те окуража)
Виж целия пост
# 8
Не, не, мен не ме притеснява, че ще работя и ще кърмя, а това как ще заспива в яслата, като не заспива без гърда.

не се притеснявай за това,свикват доста бързо-явно пове4ко се измарят в яслата и си заспиват без проблем
и аз много се притеснявах как  ще заспива Ивко без мен,тъй като досега не го беше правил,но  нямаше никакъв проблем
за съжаление,както ти е казала Сладка Хапка, с болестите изобщо не е така Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия