Рецепта с тиквички момичета ми препорачаите?

  • 23 882
  • 32
 Ох,така ми се яде някакво ястие с тиквички.Чакам вашите режепти момичета. Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 1
Пусни търсачката. Има много рецепти с тиквички Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Виж на 2-ра стр.-пълнени тикви4ки,на 3-стр:кексчета стикви4ки и ети чипс с тикви4ки:
Чипс от тиквички


Продукти:
2 млади тиквички
1 яйце
100 гр.настърган кашкавал
2 с.л. хладка вода
50 гр. галета
сол на вкус
Приготвяне:
1.Нарязваме тиквичките на тънки кръгчета.
2.Разбиваме яйцето със хладката вода.
3.Смесваме галетата със кашкавала.
4.Посоляваме всяко кръгче тиквичка,овалваме го във брашно ,после го топим във яйчната смес и накрая овалваме във галетата с кашкавала.
5.Пържим всяко кръгче от двете страни.
Виж целия пост
# 3
Здравей!
Аз тази рецепта съм я давала и друг път, но ще я напиша пак, защото наистина си заслужава. Лесна и бърза за приготвяне, а много вкусна.
Нарязваме си тиквичките (количество по избор, но нека са повечко) на шайби и ги поставяме в наклонена тавичка, за да им се отцеди водата, но преди това ги осоляваш. После си нарязваш пресен чесън на ситно и объркваш тиквичките с него. Слагаш в тавичка, поливаш с олио и печеш във фурната. Като се запекат, приготвяш заливка от 4 яица, кофичка кисело мляко, сол, черен пипер и мъничко копър. Заливаш и отново запичаш.
Да ви е вкусно!
Виж целия пост
# 4
копирам от другата тема защото ме мързи да пиша  Embarassed

Настъргваш тиквичките на ренде на едро, към тях прибяваш нарязан на ситно колбас и настъргано сирене, слагаш подправки/ копър, чесън и т.н./ 1 лъжица брашно 1 яйце объркваш всичко като кайма и го слагаш в тавичка да се пече. Ако не искам нещо месно може само сирене и кашкавал, а другия вариант е ако не искаш колбас- кайма     newsm26
Виж целия пост
# 5
Ето моята вечеря с тиквички, сирене, яйца и чесън. За първи път правя, но беше много вкусно /щом канибала на фамилията го яде  Hug /



ами до миналата година правих бюрек от тиквички, но заради пърженето  newsm78 newsm78 от тук взех идеята за кръгчета от тиквички, осолени и изцедени - 2 средни тиквички, потопени в брашно и на кръг в тавата със застъпване. Запекоха се за около 20 мин., поръсих с натрошено сирене, залях с 6 разбити белтъка (жълтъците заради холестерола - тц, в чашка и за палачинки) и 1 глава счукан чесън и пак запекох за 6-7 мин. до коричка. Щях да слагам кашкавал, но се наложи да правя и пица, та свърши, а не ми се ходеше на магазина пак. Но и без кашкавал беше вкусно. Аз си сложих и мляко с копър (то се вижда де). Много е бързо и вкусно.
Виж целия пост
# 6
Може ли да опишеш как я приготви  bouquet че изглежда невероятно
Виж целия пост
# 7
можеш да приготвиш тиквички бюрек във фурна
Виж целия пост
# 8
Имаше едно невероятно суфле  на фурна, лесно е.. и става невероятно вкусно, пухкаво и няма врътня,  но пусни търсачката./ Сори, че те пращам там, но ще си приятно изненадана!!/ намерих го тук, но сега не мога да ти пусна линк:-) имаше поне два варианта в темата...  Според продуктите.Simple Smile) разкошноооооо!!!
Виж целия пост
# 9
Днес правих мусака от тиквички:

Задушавам лук и тиквичките.После задушавам каймата с 1 голям пасиран домат,копър.В тавичка:ред тиквички,каймата и останалите тиквички.

Мушкам във фурната за 20 минути.

Накрая заливка от 2 яйца,кисело мляко и малко брашно.

Супер лесно и много вкусно.
Виж целия пост
# 10
И аз за вечеря правих тиквички - пълнени, постни.

Ето рецептата.

Пълнени тиквички




4 тиквички
2 големи домата обелени и нарязани на ситно
2с.л. зехтин/олио
2 стр.пресен лук
1 ск. чесън
4 филии царев. хляб "Бонус" с отстранена кора и натрошени на ситно
1с.л. копър (аз сложих повече)
4 печурки, нарязани на ситно
100 г моцарела, пушено сирене или кашкавал
сол, пипер

Тиквичките се срязват на две по дължина и се издълбават. Бланшират се за 1 мин. и се отцеждат.
Загрява се зехтинът, слагат се лукът и чесънъти се разбъркват- 1 мин.Прибавят се гъбите и нарязаната вътрешност на тиквичките, задушават се 2-3 мин. и се слагат доматите. Подправя се със сол и пипер на вкус. Слагат се филиите Бонус и копърът.
Тиквичките се пълнят с доматената смес (аз ги поръсих с малко олио и наредих в намазнена тава) и се пекат на 180° . Малко преди да се извадят от фурната се поръсват със сиренето и се оставят да се зачервят.
                                                                                                                                                                сп. Меню


Много са вкуснички!  chef
Виж целия пост
# 11
Супа от тиквички много обичаме всички в къщи. В пилешки бульон сваряваш тиквичките и пасираш. Може да добавиш за вкус индийско орехче и сол, копърили сметанал Поднася се с препечен хляб  chef
Виж целия пост
# 12
  Благодаря на всички.Ще ги опитам от всички по малко.
Виж целия пост
# 13
Наложи се да оползотворявам тиквички напоследък, та... снощи на супа - като се свариха кубчетата тиквички пасирах, после малко картофи и подправката за супи + бульонче и застройка, резултата - харесан bowuu и похвален  bowuu
Виж целия пост
# 14
Миналата седмица направих следното с излишъка от тиквички:
Нарязваш 3-4 тиквички на кръгчета. Намазваш една тавичка с масло и ги нареждаш на 2-3 4 редам колкото излязат. Извътре слагаш тук там счукан чесъм и копът. Най горния ред тиквички може да се оваля в брашно, защото става със златиста коричка. Слагаш да се пече, докато станат златисти.
Правиш заливка от 1 кофичка кисело мляко с половин лъжичка сода, 3-4 яйца, чесъм по желание, малко сол, чер пипер и малко настъргано сирене, пак по желание.
Изливаш върху тиквичките и печеш докато се позачерви малко.
Много е бързо, лесно и вкусно. Яде се и студено. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия