Мога ли да давам и други млечни..

  • 402
  • 8
Здравейте мами, искам да попитам  беба си хапва вече сиренце и масло нямаше алергична реакция, интересувам се дали мога да и дам извара, кисело мляко или да изчакам още?
Виж целия пост
# 1
   Добре е да се изчака с въвеждането на кисело млякото след годинка за всеки случай. А относно изварата - тя е нискомаслена (а на бебетата е препоръчително да се дават млечни продукти с висока масленост) и много бедна на калции. щом не сте имали проблем със сиренето, то е за предпочитане пред изварата (апропо сиренето го обезсоляваш,нали?)
Виж целия пост
# 2
Аз лично изчаках годината, преди да въведа млечните, защото баткото имаше доста алергии, които едва сега израстна. Но ако го няма този фактор, няма проблем за разнообразие да се предлагат и храните, които ти сочиш - разбира се, предпазливо, след като си пробвала първоначално с малко количество и си се уверила, че няма реакция на детето към тях.

Написаното от Мама Ели ме заинтригува, затова се поразтърсих за повече инфо за хранителните качества на изварата и вижте какво инфо намерих:
- за маслеността на изварата и сиренето:
Цитат
... Българското краве саламурено сирене, обаче е много по-диетично – то съдържа около 19 г. Мазнини в 100 грама.

Мазнините в пълномаслената извара са около 16%, но обезмаслената извара съдържа само 0.6% мазнини.
Излиза, че освен ако не е обезмаслена, изварата се приравнява на сиренето по този показател.

това от тук
- за съдържанието на калций:
Цитат
... изварата. Тя е богата на белтъчини и бедна на мазнини. Съдържа в големи количества фосфорни и калциеви соли. Също и метионин - аминокиселина, необходима за работата на черния дроб. Поради това се препоръчва като съществен съставен компонент в различни диети, особено за пациенти с жлъчни и чернодробни заболявания.
от тук
Виж целия пост
# 3
zdraveite mami iskam da vi pitam moga li da davam na beb4o kiselo mliako ,za6toto toi ne iska adaptirano.probvala sum mn. puti i ne stava.ot 4-dena mudavam ve4er po 50ml.razredeno s voda i niama problem .ima li opastnost da razvie alergia po kusno ili ne.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви
Въпроса ми бе провокиран от размисли за дуетите на ХИП , хубави са но пък съдържат извара, сметана йогурт.................дали да давам???
Виж целия пост
# 5
Благодаря Ви
Въпроса ми бе провокиран от размисли за дуетите на ХИП , хубави са но пък съдържат извара, сметана йогурт.................дали да давам???
Отговорът зависи от това, доколко сте напред със захранването. Ако съставките на готовият десерт са вече въведени успешно - плодове, извара, сметана, кисело мляко... защо не. Аз лично не съм ги давала, защото: едно - са прекалено скъпи, и второ - дъщеря ми не ги хареса. Предполагам, че това се е дължало на прекаленото (поне според мен) съдържание на захар - тя и сега не обича сладко.
Виж целия пост
# 6
Доста напред сме със захранването в смисъл вече почти 3 заместени хранения/ което не и пречи да се кърмим 5-6 пъти/, като брой храни не повече от 20-25.бр.
Но ми се ще да разнообразя следдобедната каша.Зададох въпроса си  с презумпцията като съм дала 2 млечни продукта и няма реакция...дали мога да давам смело други.
Уф нещо взех да се обърквам..............
Направих си изводите от отговорите БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 7
Аз ще се присъединя към мнението на sladka hapka, ако не сте предразположени към алергия, можеш предпазливо, като наблюдаваш за реакция,  да въведеш посочените млечни. Аз извара не съм давала, защото тук няма Simple Smile но к. мляко предложих  малко преди 10м. - натурално, прие се много добре, та и досега главно с това вечеря.
Виж целия пост
# 8
Отговорът зависи от това, доколко сте напред със захранването. Ако съставките на готовият десерт са вече въведени успешно - плодове, извара, сметана, кисело мляко... защо не.
Аз започнах да давам на Гери кисело мляко след 1,4 г Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия