Възможно ли е таткото да ревнува от бебето?

  • 2 402
  • 16
Здравейте момичета!

От известно време чета този форум и толкова ми допадна че реших да се регистрирам и да се включа по-активно в 'живота' тук  Hug

Все още не съм мама, но и за това ще дойде време в недалечното бъдеще  Heart Eyes


И като за начало искам да ви попитам: възможно ли е таткото да ревнува от новороденото си детенце и знаете ли за такива случаи в действителност?

Моя приятелка, която живее в чужбина от много дълго време, ми разказа наскоро (когато се видяхме за първи път от 2 години насам) как ревността на съпруга й от новороденото им бебенце, е причинила светкавично бърз развод, след над 5 години щастлив и безпроблемен семеен живот  Shocked Много ме шокира чутото, толкова много всъщност че отказвам да приема че такива мъже съществуват в действителност (откровено казано като че ли се съмнявам малко в историята й  Embarassed) Казва че всичко е вървяло в брака им по мед и масло, и двама са искали детенце, а когато то най-сетне се е родило - изведнъж той изпаднал в страшна ревност: например не й давал да кърми бебето, пречел й всячески да се грижи за детето и други такива неща. Разбира се тя за броени дни се осъзнала и подала молба за развод, за да предпази детето си от него.

Възможно ли е такова нещо? Наистина ли има татковци, които реагират по такъв начин? Какво причинява реакцията им? Как да ги разпознаем, ако преди раждането на детето се държат напълно нормално?  Sad
Виж целия пост
# 1
Тук нещо с развода намирисва. Има ревност, ама чак пък развод newsm78И не толкова е ревност, колкото промяна в заобикалящия свят. Поне пр нас беше така. Но след време свикна с малкото човече и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Възможно е да ревнува, но чак развод  newsm78 .Има и нещо друго тук. newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз също съм чувала такива истории от мои познати. И да ти кажа честно не мисля, че има някакав начин по който да можеш предварително да прецениш как ще реагира един мъж на новороденото си бебе и дали това ще се отрази по някакъв начин на отношенията между двамата родители. Според мен е много важно дали и двамата искат детето. Ако въпреки това се получат подобни проблеми, може би самият мъж е бил по някакъв начин комплексиран, според мен за да ревнува от собственото си дете. Вярно, че появата на нов член в семейството е един своеобразен шок и всеки мъж реагира различно. Но чак пък такава ревност, според мен не може да е нормална. Може би, подобни мъже са били лишени от достатъчно внимание и грижи в детството си и по някакъв подсъзнателен начин се опитват да си отмъстят на своето дете. Аз лично познавам 2-ма подобни мъже, които тормозят страхотно синовете си, тъй като самите те са били подложени на тормоз от бащите си. Не го разбирам, но е факт, че има и такива хора.
Виж целия пост
# 4
Тук нещо с развода намирисва. Има ревност, ама чак пък развод newsm78И не толкова е ревност, колкото промяна в заобикалящия свят. Поне пр нас беше така. Но след време свикна с малкото човече и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green
Peace hahaha
Виж целия пост
# 5
За съжаление е възможно. Голяма част от татковците, а не само мамите, страдат от така наречената следродилна депресия.Ако не се реагира адекватно през този период, е напълно възможно да се стигне да развод.
Виж целия пост
# 6
.....Аз лично познавам 2-ма подобни мъже, които тормозят страхотно синовете си, тъй като самите те са били подложени на тормоз от бащите си. Не го разбирам, но е факт, че има и такива хора.
Shocked Ужас!!! Аз също не разбирам подобно поведение. Naughty
Виж целия пост
# 7
... и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green
Сори за спама, ама това е  202uu
А иначе по въпроса: може, може. Случаите не са един или два. Има доста писано в специализираната литература.
Виж целия пост
# 8
Е, възможно е да изревнува в един момент ... ама 4ак пък да се стига до големи драми .... ми се струва странно и ненортмално. Нашия тати по едно време, към края на бременността ми, взе да ме пита дали като се роди бебето ще имам време и за него. Дали ще продължа да го оби4ам, да го гушкам и да съм нежна с него, или това ще е привилегия само на малкия. НО в момента, в който неговият син се роди, из4езнаха вси4ки притеснения и стана най-влюбения в детето си баща, когото някога съм виждала  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
напълно възможно е.  Жената трябва да погледне на подобно поведение напълно серионо и отговорно. И да предприеме съответните мерки, за да не се чувства изолиран новия татко. Родителския инстинкт не се придобива ,а се изгражда . Напълно в реда на нещата е един мъж, който за пръв път става баща да се почувства зарязан и нещастен след появата на малкото врещящо същество Simple Smile Особено след като до тогава той е бил за съпругата център на вселената и- обичали са се много както казваш.
Предполагам ,че съпругата му или от неопитност или от невопридобит майчински егоизъм напълно го е лишила от внимание, карайки го да се чувства излишен , а той недавайки и да кърми дедето просто е искал да е участник . Както когато непослушното дете чупи неща и върши пакости, когато мама не му обръща внимание.
 Много лошо е ,че толкова бързо е решила да се разведе. С това си действие е потвърдила мнението на съпруга и ,че вече е излишен. Грешка,която правят много нови майки. И причина за доста разводи. Т
Виж целия пост
# 10
Може ... но този случай си е чиста патология ...
Виж целия пост
# 11
Възможно е да е объркан и да изпитва някаква ревност в началото когато се появи бебчо, но за да се стигне до развод, според мен причината е доста по-сериозна и е съществувала преди бебето.
Виж целия пост
# 12
Възможно е да ревнува, но чак развод  newsm78 .Има и нещо друго тук. newsm78

  Странно е подобно отношение,според мен нещата са започнали да куцат още преди да се появи бебето!  Peace
Виж целия пост
# 13
Разкажете ми малко повече, моля ви, за тази следродилна депресия при татковците? В какво по-точно се изразява?

За първи път чувам за такава силно изразена ревност (като в случая с моята приятелка) и се притесних още повече когато казахте че ревността от бебето е често срещано явление... ами ако и бъдещия татко на моето дете така се преобрази?  ooooh!
Виж целия пост
# 14
И според мене приятелката ти или е "поиzопъчила" истината или е премълчала "накоя подробност", но zнае ли човек...?
Аz поzнавам едно семейство, в което мъжът е иzключително ревнив спрямо детето (син). Съпругът иzисква цялото внимание на съпругата си и се драzни, когато той не "център на Вселената". ОЩе са семейство - вероятно са намерили начин как двамата мъже да си поделят жената.
Но по съЩият начин съм чувала и zа ревност от страна на майката към съпругът, когато той е прекалено обсебен от грижи по дъЩерята. Естествено не веднага след раждането, но от момента, в който тя стане по-неzависима от майката.
А ти zаЩо се притесняваШ толкова? ИмаШ ли основание да се съмняваШ, че и при теб е въzможен подобен раzвой на събитията? Ако съпругът ти "страда" от нарцисиzъм, т.е. прекалено е суетен, очаква похвалите ти zа всяка постъпка, иска все да е "пръв", да е "най-", да е всеприzнат "номер 1", тогава имаШ право да се  страхуваШ. Но иначе - не си струва да се притесняваШ иzлиШно. Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия