заспива на гърдата ми преди да се е насукала

  • 3 263
  • 18
Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Слагам я на гърдата си, суче активно няколко минути и след това заспива. Какво ли не пробвах да я събудя, не става и не става. Прочела съм и статията в библиотеката за поспаливото бебе, пробвах - не се събужда. Иначе като я оставя в креватчето веднага се събужда, слагам я отново и тя пак заспива. Дали кърмата ми е малко и не и стига и затова не суче? Cry Много съм притеснена и не мога да се успокоя, нервна съм и искам да го преодолея това, защото с тези нерви не и влияя добре
Виж целия пост
# 1
Едва ли заспива, защото кърмата ти е малко. И ние минахме през този период, просто го израсна. Успокой се, колкото можеш!
Виж целия пост
# 2
Отколко време е така?
Да не би жегите да я успиват?

А с акането и пишкането как е? Мокри ли си памперсите редовно? В настроение ли е?

Слагай я често на гърдата, за да стимулира достатъчно лактацията ти. В интервали, по-малко от 3 часа, предлагай една и съща гърда.
Като суче по-малко, гърдите ти препълват ли се? Ако ги усещаш болезнени, изцеждай по мъничко на ръка.

Ако кърмата не ти стигаше, щеше да е обратното - да суче по-дълго и да нервнчичи на гърдата.
Според мен няма място за безпокойство.
 
Виж целия пост
# 3
Ами от няколко дни е така. Акането и пишкането - на всяко кърмене памперса е мокър и/или изцапан, понякога повече, понякога по-малко. Много трудно заспива, стряска се насън от най-малкия шум, даже и без шум.
А относно гърдите ми - там има друг проблем, не ги усещам напрегнати и пълни и затова си мисля, че кърмата ми секва. Не са се препълвали досега, само първите дни.
Днес след като сука малко изцедих едва 20 гр от едната и нищо от другата... Sad
Може би трябва да спомена, че е малка - роди се 2600 и ни изписаха 2500. Днес сме на първа консултация и ще видим какво е наддала.
Виж целия пост
# 4
Опитвала ли си като zапочне да се онася да я преместиш на другата гърда? Симона беше същата, то не я щипках по брадичката и буzките, то не и стисках нослето не ще да се събуди това дете и не ще...да не говорим, че беше и от "малко" качващите бебета, а пампата пълнеше веднъж на 3_4 дни Confused...окаzа се, че като я преместя от едната на другата гърда и влияе най_добре, по_бърzо течащото мляко я раzбуждаше...но така или иначе и сега повече от 9_10 мин. не яде. За теб_хапвай повече житце, овесени ядки и като zаспи беба лягай и ти до нея...дори и да не ти се спи просто лягай и почивай Peace.
Виж целия пост
# 5
Това го правя редовно, но и там като спре да тече млякото и спира да суче. после пак я местя на другата и така докато съвсем заспи. Ама и тя така - 9-10 мин  суче и после изключва и край.
Виж целия пост
# 6
 И ние минахме през този период на заспиване. И сега ни се случва, но по-рядко. НИщо не можеше да го събуди. Не се притеснявай. Ще отмине.
Виж целия пост
# 7
9-10 минутно активно сучене не ми се струват зле.  Thinking

Просто я слагай често на гърдата и си лежете заедно.
С гърдите ти нещата са нормални, щом принципно не се препълват и бебето суче на поискване.
Мъничко на килограми бебе е добре да се кърми и нощем. Дъщеря ми се роди 2730 грама, 2660 я изписаха, кърмех я на два часа, включително и нощем - това й беше поискването.  Wink Наддаваше с 1 килограм първите 3 месеца.

Виж в Библиотека таблицата за средно наддаване на кърмени бебета и не се шашкай на консултацията.
Виж целия пост
# 8
Предполагам, че просто и стига и иzлишно се терzаеш...и аz с помпата не давам някакви впечатляващи реzултати, явно психологически ми влияе Crazy...не се бой, ако акитата са нормални, няма zапек или промяна на цвета към zелено(тревисто) си се хранете на поискване и не гледай чаовника...Симона понякога яде само 3_4 минути и се откzва...характер покаzват бебоците...
п.п. На колко време горе долу си търси папото?
Виж целия пост
# 9
И моята така заспиваше и точно преди малко пак се сетих за този период в една друга тема. Същият случай бяхме - заспива на гърдата, не мога да я събудя, а сложа ли я в креватчето - рев, пак я вземам и пак същата история, нямах време да се изцедя дори.

Бебето ти е още немощно и лесно се изморява. Давай му да суче на поискване, така то ще заякне по-бързо и ще съумее да изсуква всичко, което му е необходимо за 10 минути, пък и ще спи после дори в креватчето си. И пак по този начин, ще ти регулира лесно кърмата, защото и в един период сте сега - и една криза на растежа ви се полага, което означава, че ще му е нужно още повече мляко, което само със сукане може да се регулира! Съветвам те и да кърмиш легнала и щом бебето заспи, дане го вдигваш за оригване, а направо да го пренесеш внимателно до креватчето в легнало положение и така да го оставиш. За по-малко от 2 седмици оправихме нещата.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми беше същата.Съвсем нормално е .Отминава този период. То бебето сега се учи да суче и лесно се изморява и заспива.
Не си мисли,че нямаш кърма или е намаляла. Щом не плаче и пълни памперса ,значи добре си хапва.
Кърмене на поискване е моят съвет! Peace
Виж целия пост
# 11
Едва ли заспива, защото кърмата ти е малко. И ние минахме през този период, просто го израсна. Успокой се, колкото можеш!
Peace
Гери като бебенце на дни ми го е правила тоя "номер" и с нещо не можех да я събудя. Е,след 2-3 пътсе отказах  и го оттадох натова, че се уморява и заспива. След това когато си поискаше бях на разположение и така Mr. Green Peace
Виж целия пост
# 12
И моята така заспиваше и точно преди малко пак се сетих за този период в една друга тема. Същият случай бяхме - заспива на гърдата, не мога да я събудя, а сложа ли я в креватчето - рев, пак я вземам и пак същата история, нямах време да се изцедя дори.

Бебето ти е още немощно и лесно се изморява. Давай му да суче на поискване, така то ще заякне по-бързо и ще съумее да изсуква всичко, което му е необходимо за 10 минути, пък и ще спи после дори в креватчето си. И пак по този начин, ще ти регулира лесно кърмата, защото и в един период сте сега - и една криза на растежа ви се полага, което означава, че ще му е нужно още повече мляко, което само със сукане може да се регулира! Съветвам те и да кърмиш легнала и щом бебето заспи, дане го вдигваш за оригване, а направо да го пренесеш внимателно до креватчето в легнало положение и така да го оставиш. За по-малко от 2 седмици оправихме нещата.

Добре де, аз от два часа само това правя днес - суче, заспива, слагам я в креватчето - рев и пак наново. Не се успокоява и не заспива вече 4 часа. Аз ли нещо бъркам и не трябва да и давам да суче постоянно. Моля ви, момичета, минали през този проблем кажете ми как да постъпя, да продължавам ли в същия дух?

Иначе за протокола наддала е 550 гр и е порастнала с 2 см
Виж целия пост
# 13
Страхотно наддаване - браво!
Пробвай да я кърмиш легнала. Когато заспи - просто се измъкни лекичко или продължавай да си лежиш до нея  Peace
Виж целия пост
# 14
И моята така заспиваше и точно преди малко пак се сетих за този период в една друга тема. Същият случай бяхме - заспива на гърдата, не мога да я събудя, а сложа ли я в креватчето - рев, пак я вземам и пак същата история, нямах време да се изцедя дори.

Бебето ти е още немощно и лесно се изморява. Давай му да суче на поискване, така то ще заякне по-бързо и ще съумее да изсуква всичко, което му е необходимо за 10 минути, пък и ще спи после дори в креватчето си. И пак по този начин, ще ти регулира лесно кърмата, защото и в един период сте сега - и една криза на растежа ви се полага, което означава, че ще му е нужно още повече мляко, което само със сукане може да се регулира! Съветвам те и да кърмиш легнала и щом бебето заспи, дане го вдигваш за оригване, а направо да го пренесеш внимателно до креватчето в легнало положение и така да го оставиш. За по-малко от 2 седмици оправихме нещата.

Добре де, аз от два часа само това правя днес - суче, заспива, слагам я в креватчето - рев и пак наново. Не се успокоява и не заспива вече 4 часа. Аз ли нещо бъркам и не трябва да и давам да суче постоянно. Моля ви, момичета, минали през този проблем кажете ми как да постъпя, да продължавам ли в същия дух?

Иначе за протокола наддала е 550 гр и е порастнала с 2 см

И при нас така беше - постоянно хранех, а във времето, което не я хранех - тя ревеше. Казах ти, когато започнах да давам на поискване до 1-2 седмици нещата се оправиха. Отделно, вие сте  и вероятно в криза на растежа - бебето трябва да се справи с неочаквания за тялото ти недостиг на кърма, да я регулира, което обикновено не е най-приятния процес нито за теб, нито за него - тялото ти има нужда от стимулиране известно време, за да започне малко по малко да произвежда много повече кърма от досега. Ако бебето започва да плаче, когато го слагаш в креватчето, това мога да кажа, а ако имате неконтролирууем плач от нещо, което не можете да успокоите с нищо - тогава вече трябва да се консултираш с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия