Ларингит!

  • 1 584
  • 5
Синът ми в момента е с ларингит. Незнам нищо за тази болест. Моля ако някой има повече информация относно ларингита да пише. Предварително благодаря на всички.
Виж целия пост
# 1
Моето детенце прави 2 пъти ларингит.Това е алергично заболяване.Първоначално не  се разбира от какво е алергията и дано да я отхвърли детенцето.Моля се и при моето да е така.На моя приятелка детенцето правеше постоянно ларингити,задушаваше се,изобщо доста тежка картина.Накрая направиха пълни изследвания в някаква спец.лаборатория  в София за всички възможни причинители и се оказа алергия към белтъчни храни.В много случаи е към домашен прах.Затова аз съм махнала килимите и постоянно с парцала.Правете и инхалации с чиста вряща вода.Може да пуснеш горещата вода в банята и да влезете с детето да дишате-така е най-лесно с малките.Това е от мен.
Виж целия пост
# 2
Това е първото нещо , което Google намери. Излизат още много страници с информация.


Остро възпаление на гръкляна /Остър ларингит/
Ларингитът рядко е самостоятелно заболяване и по-често е свързано с общо възпаление на горните дихателни пътища нос, глътка, трахея, бронхи.
Причините за ларингита са различни: хрема, простуда, пиене на студена вода или други студени течности, изпотяване и умора, прекалено силно натоварване на гласа, вдишване на дразнещи прахове, газове и пари, проникване на болестотворни бактерии и вируси в гръкляна, грип, морбили, увреждане на гърлото от чуждо тяло.

Признаците на острия ларингит са: дразнене в гърлото и усещане за сухота, понякога придружени от суха и мъчителна кашлица, промяна на гласа и болка при говорене. Отначало гласът е дрезгав, а покъсно съвсем изчезва и болния само шепне. У възрастните дишането обикновено не е нарушено, но у деца може да настъпи за душаване поради оток на лигавицата на ларингса. Температурата слабо се повишава. Общото състояние е слабо засегнато.

Лечението се провежда от лекар-специалист. Както за предпазване, така и за оздравяване е необходимо болният да диша през носа. Това осигурява пречистване, затопляне и овлажняване на вдишания въздух. При ненавременно и неправилно лечение острият ларингит може да се усложни с трахеобронхит, а след това - с пневмония.



Виж целия пост
# 3
Благодаря!
Виж целия пост
# 4
Моят син направи ларингитен пристъп, т.нар. псевдокруп.Картинката е страшна, задушава се и посинява, но отминава.Първото нещо е да се сложи за диша пара от гореща вода, напр. в банята /така са ми казвали/.Сега сме на Зиртек-противоалергично, ако се притесняваш може и ти да даваш нещо такова.Но съм сигурна, че всичко ще е наред и бързо ще оздравеете. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
на годинка и 2 месеца за пръв път ми направи алергичен ларингит . протича точно както са описали майките преди мен . стандартното което предписват лекарите е: противоалергичен сироп , бронхоразширители и антибиотк . само че не се излекува един път за винаги , а най-често става хроничен . по-добре се обърнете към хомеопат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия