Имаме си първо паднало зъбче!

  • 4 614
  • 31
От доста време се клатеше, напоследък все повече, но бях решила да не го дърпам аз, а да го оставим само да си падне. И така - тази сутрин, докато Йоана беше на тоалетната, ме извика и ми каза: "Мамо, зъбчето е паднало!". После ми го даде. Кажете как процедирате в такъв случай - чувала съм за няколко варианта:
1. зъбчето се оставя под възглавницата,  а сутринта "зъбната фея" го е взела и на негово място е оставила паричка;
2. като горния вариант, но зъбчето се оставя в обувка на детето, където сутринта намира паричката;
3. хвърля се на покрива - "На ти врано млечно зъбче, дай ми желязно".

Честно казано, на мен най-ми допада 2-рия вариант - най лесен е за изпълнение Wink.
Виж целия пост
# 1
Има нещо такова  Laughing
Тук се процедира, слагане под възглавницата и да ти кажа феята понякога е затруднена с намирането на зъбчето. Затова се случва да осъмнем с паричка и зъбче под възглавницата  Laughing най-интересното е, че ако пробваме да го сложим втори път то изчезва, а паричка няма. Не е балама феята Wink
Виж целия пост
# 2
От доста време се клатеше, напоследък все повече, но бях решила да не го дърпам аз, а да го оставим само да си падне. И така - тази сутрин, докато Йоана беше на тоалетната, ме извика и ми каза: "Мамо, зъбчето е паднало!". После ми го даде. Кажете как процедирате в такъв случай - чувала съм за няколко варианта:
1. зъбчето се оставя под възглавницата,  а сутринта "зъбната фея" го е взела и на негово място е оставила паричка;
2. като горния вариант, но зъбчето се оставя в обувка на детето, където сутринта намира паричката;
3. хвърля се на покрива - "На ти врано млечно зъбче, дай ми желязно".

Честно казано, на мен най-ми допада 2-рия вариант - най лесен е за изпълнение Wink.

Ееее, честито ви паднало зъбче.. Grinning
Да ти кажа за феята на зъбите чух преди година някъде... Хич не ми допада идеята!!! Още повече, че с дъщеря ми четем за Франклин и знаем, че костенурките нямат зъби и съответната история за феята на зъбите. Аз лично бих избрала 3-ти вариант... Не ми се харесва идеята с един вид заплащане на зъбчето. не мога да обясня защо...
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 3

Ееее, честито ви паднало зъбче.. Grinning
Да ти кажа за феята на зъбите чух преди година някъде... Хич не ми допада идеята!!! Още повече, че с дъщеря ми четем за Франклин и знаем, че костенурките нямат зъби и съответната история за феята на зъбите. Аз лично бих избрала 3-ти вариант... Не ми се харесва идеята с един вид заплащане на зъбчето. не мога да обясня защо...
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря Simple Smile. И на мен принципно не ми харесва заради това, обаче къде да търся къща... че и ниска да е, за да мога да хвърля зъбчето отгоре...  Laughing
Виж целия пост
# 4
Нима толкова рано започват да падат зъбите  newsm78 Аз си мислех, че е към шестата година.
Довечера ще си проверя момчето и ще взема да го подготвя психически, че досега не е ставало дума  Embarassed
А на вас честито! Аз бих използвала третия вариант, все ще се намери някоя спирка, барака или будка с нисък покрив  Peace
Виж целия пост
# 5
Честито ви първо паднало зъбче  Simple Smile Знам каква радост и гордост е  Simple Smile
При нас паднаха две наведнъж... по скоро ги извадиха, защото нито аз, нито тати се престрашихме да ги извадим.
Нямаме си някакъв ритуал за зъбките. Бети си ги събира и ги показва на почти всеки гостенин  Laughing След всяко паднало зъбче получава по един голям сладолед и някакъв подарък.

Това за феята не ми допада и дори от както гледах филм, на който сюжета беше точно за тази фея тръпки ме побиват.
Виж целия пост
# 6
Нима толкова рано започват да падат зъбите  newsm78 Аз си мислех, че е към шестата година.
Довечера ще си проверя момчето и ще взема да го подготвя психически, че досега не е ставало дума  Embarassed
А на вас честито! Аз бих използвала третия вариант, все ще се намери някоя спирка, барака или будка с нисък покрив  Peace


На моята първите две зъбчета паднаха месец след като стана на 5. Зъболекарката каза, че не е много често срещано, но не е и толкова необичайно. Чувам че и на други дечица зъбките почват да падат по рано и може би вече става доста срещано явление.
Аз също бях доста изненадана и невярваща като преди това ми казваше, че и се клатят зъбчетата, а не беше навършила още 5. И аз очаквах, че ще е към шестата година, но се случи доста по рано и неочаквано.
Може би и вие трябва да сте вече подготвени  Peace
Виж целия пост
# 7

Ееее, честито ви паднало зъбче.. Grinning
Да ти кажа за феята на зъбите чух преди година някъде... Хич не ми допада идеята!!! Още повече, че с дъщеря ми четем за Франклин и знаем, че костенурките нямат зъби и съответната история за феята на зъбите. Аз лично бих избрала 3-ти вариант... Не ми се харесва идеята с един вид заплащане на зъбчето. не мога да обясня защо...
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря Simple Smile. И на мен принципно не ми харесва заради това, обаче къде да търся къща... че и ниска да е, за да мога да хвърля зъбчето отгоре...  Laughing

Ееее, че ще го запазите и ще ги хвърлите като видите къща. За мен това си е българския обичай. Тия феи не ги харесвам и това си е... Wink
Виж целия пост
# 8
Нима толкова рано започват да падат зъбите  newsm78 Аз си мислех, че е към шестата година.
....


Честно казано и аз не очаквах да е толкова рано... много се изненадах когато на профилактичния преглед през май месец зъболекарката каза: имаме си клатещи се зъбчета... И това с аточно първите показали се - резците отдолу. Но така или иначе няма как да повлияеш на това кога да падат зъбките... А нали знаеш че момиченцата се развиват по-бързо от момченцата Wink.
Виж целия пост
# 9
Дядо ми ми хвърляше зъбите на покрива.Другите обичаи не са ми познати.
Виж целия пост
# 10
От доста време се клатеше, напоследък все повече, но бях решила да не го дърпам аз, а да го оставим само да си падне. И така - тази сутрин, докато Йоана беше на тоалетната, ме извика и ми каза: "Мамо, зъбчето е паднало!". После ми го даде. Кажете как процедирате в такъв случай - чувала съм за няколко варианта:
1. зъбчето се оставя под възглавницата,  а сутринта "зъбната фея" го е взела и на негово място е оставила паричка;
2. като горния вариант, но зъбчето се оставя в обувка на детето, където сутринта намира паричката;
3. хвърля се на покрива - "На ти врано млечно зъбче, дай ми желязно".

Честно казано, на мен най-ми допада 2-рия вариант - най лесен е за изпълнение Wink.
Чувала съм за 3 Peace
Виж целия пост
# 11
Честито!  Hug

Аз залагам на варианта с феята, защото ще ми е трудно да го метна на покрива на 8 етажния ни блок  Laughing а и зълва ми живее във Франция и ни подари кутията на Феята на зъбчето, която е разпространена там, вечер в нея се слага падналото зъбче, през нощта Феята идва, взима го и оставя бонбон Rolling Eyes с което не съм много съгласна, ама не може всичко да на 6  Laughing
Виж целия пост
# 12
Честито ви паднало зъбче. При Дияна все още няма никакви наченки за това.
Едно време аз си хвърлях зъбчетата на покрива Simple Smile Сега по-добре да заложим на деята на зъбчетата Simple Smile
Виж целия пост
# 13
    Ей, Роси, защо си пропуснала да се похвалиш и при ноемврийките  Wink? Ха да ви е честито и само здрави зъбки да ви растат! Наистина много рано сте започнали смяната на зъбите, но на моя син едно приятелче и то така рано ги смени и сега преди 1 клас почти всички зъби са му сменени! Един съвет обаче - не оставяй следващия път зъбчето само да падне  Naughty, защото може да се случи докато Йоана спи и да и влезе в трахеята! А това си е доста опасно!!!
    Да ти кажа ние как процедираме със зъбите - събираме си ги в кутийка  Mr. Green - за спомен! Само веднъж хвърли едно зъбче на покрива на къщата, но тогава беше при дядо си на вилата! Тогава си пожела само здрави зъбки да има! Това изречение за железния зъб честно казано не ми допада особено, защото все едно детето да иска по-бързо да му изпадат зъбите, та да сложи метални коронки  Crazy! Иначе и аз смятам че това си е нашенската традиция, а не разни там феи и т.н.! Hug
Виж целия пост
# 14
    ...Това изречение за железния зъб честно казано не ми допада особено, защото все едно детето да иска по-бързо да му изпадат зъбите, та да сложи метални коронки  Crazy! Иначе и аз смятам че това си е нашенската традиция, а не разни там феи и т.н.! Hug
Не бе, идеята е да са здрави като желязото Grinning
Спомням си, че имах един период дето не можех да ръфам нормално ябълка, ами се мъчех с кътниците....цялата предна ограда я нямаше  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия