труден избор

  • 1 527
  • 14
Здравейте мами и татковци.Имам голяма нужда от съвет и се надявам тук да го полу4а.Моята история накратко-живях 3год. в Холандия и излизах с един негър.Слу4и се така 4е забременях,а той влезе в затвора.Родих дъщеря си там,но в послетствие се върнахме в БГ.За 2год. той се обади 2-3 пъти и няма никакво намерение да се съберем или да припознае дъщеря ми.А ще кажете какъв ми е проблема,ами мисля да го съдя за бащинство,но се страхувам да не се обърнат нещата срещу мен и да загубя дъщеря си.Моля ви ако някои може да ми каже имам ли шанс или да не рискувам.Благодаря ви   bowuu bowuu bowuu
Виж целия пост
# 1
 Кое те кара да си мислиш че нещата ще се обърнат срещу теб? От написаното оставам с впечатление, че той не държи да познава детето си и да има контакти занапред с нея. Щом си решила да го съдиш за бащинство, трябва да видиш каква е процедурата за днк тест иначе не виждам как ще го докажеш. Ако искаш да го съдиш само за издръжка трябва да се подготвиш обаче с 3 торби нерви,  няколко години от живота ти и пари за разходите.
 Ако не те притеснява би ли споделила, защо си решила да го съдиш? Само за издръжка или просто искаш детето да има официално признат баща и евентуално да се породи някаква емоционална връзка между тях?
Виж целия пост
# 2
1. аз бих го съдила ако и той е искал бебето - щото ако аз си го исках /както беше с Дани/ без значение мнението на бащата /дето може да е искал аборт напрл./ - ми считам че майката си е отговорна
2. заради парите ли е? ако е заради това - помисли за негативите - какви задължения ще имаш ти към този мъж /дето и в затвора е бил/... и какво би направил ако се ядоса. Щото бащинството е месечно плащане ама и твои задължения към него
3. ако решиш прави консултация и мисли по ДВЕТЕ законодателства какво ще получиш и какво ще дадеш - не само по Бг, а и по Холандските закони... съвет с адвокат - задължително

успех и просто направи равносметка - колко ще спечелиш и какво можеш да изгубиш
Виж целия пост
# 3
Tова,4е е бил в затвора не ме притеснява,защото знам при4ините да попадне там.Пове4е ме притеснява факта,4е и той искаше това дете(май ве4е е размислил)и ако реши да се заяжда незнам кой ще остане прецакан накрая-аз или той.Само този страх да не ми вземе детето ме спираше толкова време.Но с ваша помощ реших да .се посъветвам с адвокат и ще видим какво ще стане.Някой може ли да ми препоръ4а добър адвокат занимаващ се с подобни дела?
Виж целия пост
# 4
Ти и детето сега в България ли сте? А къде е бащата в Холандия ли?
Виж целия пост
# 5
Ти и детето сега в България ли сте? А къде е бащата в Холандия ли?

Да.аз и детето сме в България,а бащата е в Холандия.Той я е виждал само на снимки
Виж целия пост
# 6
 Пращала си му снимки ли? Много малко инфо даваш и никак не се ориентирам. Да ти кажа как е при мен. Аз съм малко по-добре, защото той си е признал детето, живяхме дори известно време заедно, но въпреки всичко не плаща издръжка. Разделени сме по негова вина - нападна детето. Говорих с адвокат тук, който ми каза че е трудно и отнема доста време. Адвоката нищо не направи, а аз сама разбрах че има институция която се занимава само с това. Но и там е дълга и сложна. Ако той обаче не е признал детето и нямаш подписа му на акта за раждане, ще стещнеш доста пречки. Ако движиш нещата от България пак си мисля че е малко загубена кауза, защото не знам кой ще е този Бг адвокат, който ще познава достатъчно добре законите в Холандия. В случая, че той не е Бг гражданин, няма как да му се търси отговорност по нашите закони.
Виж целия пост
# 7
Когато забременях решихме да родя детето и той да го припознае и да си живеем заедно.Но след 2-3 месеца той влезе в затвора и постоянно се 4увахме.Когато малката се роди той все още беше там и му пращах снимки по пощата.Но когато малката стана на 5 месеца аз не издържах в тази 4ужда страна и се разбрахме ние да си дойдем в БГ докато го пуснат,а той ще дойде да ни вземе.Но когато го пуснаха той се обади няколко пъти и това беше.Сега ве4е дори не се и обажда.Тъй като сам му много ядосана се колебая дали да го съдя за бащинство,но в Холандия.Не ме дразни това,4е не иска мен или дъщеря си,а това,4е загубих по4ти 2год. от живота си да го 4акам,вярвайки на вси4ки лъжи колко много ни оби4а.Може би това мое решение е от изблик на ярост,не знам,но мисля да опитам.
Виж целия пост
# 8
опитай, но след съвет с адвокат и знаеш ли - май трябва да познава холандските закони - защо не попиташ при чужбинските мам и - там ще те ориентират най-добре!
успех
Виж целия пост
# 9
Здравей!Аз живея в Холандия и от това, което си написала за ситуацията мога да ти кажа следното:

1.Ако не сте имали официално декларирана връзка (партнершип или заменвонен) тук ще е почти невъзможно да предявиш претенции за издръжка към бащата на детето.
2.Детето къде е родено,ти с какъв статус си била в Холандия (легално или нелегално),бащата холандски поданик ли е?Тези неща имат голямо значение.
3.Едно такова дело,водено в Холандия може да струва  много пари и нерви,а и опасност съдът да прецени,че нито ти нито бащата сте в състояние да се грижите за детето ( не знам точно в каква ситуация се намирате и двамата- работа,доходи,семейно положение).


Аз бих те посъветвала да поговориш първо с таткото и да му поставиш ясно исканията си.А ако не можете да стигнете до консенсус да си наемеш адвокат в Холандия ( доста е скъпо,още повече,че освен  за него ще ти трябват пари и за заклет преводач,ако не говориш езика,а евентуално и за престой тук).Прецени си какви са ти възможностите и какво точно искаш- пари ( имай впредвид,че ако се наложи да плащаш разходи по изгубено дело  в Холандия може да си навлечеш много по-големи неприятности от сега) или просто да стреснеш приятеля си ( ако той си намери адвокат от някоя служба,която се занимава  с проблеми на дискриминирани ( тук има доста такива) може после да се окаже така,че ти да му плащаш).

Надявам се да намериш най-подходящото решение за теб и детенцето и да сте добре!  bouquet


Виж целия пост
# 10
Картинка го е казала много добре рискове има и е свързано с много разходи и главоболия, освен това помисли и върху това което написано от другите момичета за твойте задължения след като той е баща по док.. аз лично никога не бих се занимавала  защото знам за какво съобразяване става въпрос..пожелавам ти успех каквото и да решиш   bouquet
Помисли и за това ако един ден искаш да се омъжиш или да пътуваш..
Виж целия пост
# 11
Само заради това че си му ядосана да го съдиш е пълно безумие. Ще си навлечеш проблеми във всички случаи - едно такова дело няма да мине като по вода най вероятно. Отделно ще трябва да плащаш на адвокати, а изхода е неясен.
Не си струва... Но ти си знаеш.
Виж целия пост
# 12
Детето български гражданин ли е? Според мен можеш да използваш гражданството и да заведеш дело тук, в БГ. Консултирай се с адвокат,който е специалист не в холандските закони, а в областта на международното частно право -питай го дали можеш да заведеш иск оттук. Още повече, че български съд има по-малка вероятност да присъди родителски права на него.
Виж целия пост
# 13
Ако е само за "стряскане" newsm78 консултирай се с някой колега там където си в БГ, ще измисли нещо сигурно и бързо.
Ако детето е бг гражданин, можеш да водиш делото от тук. Ще има същият резултат, с мноог по малко пари /само по издирването му и призоваването в Холандия ще е по скъпо/ и ти гарантирам, че няма да ти вземе детето /това се случва рядко/.
Издръжката е малка от 30 до 80 лв., но можеш да се бориш и за повече с оглед факта, че живее и работи в чужбина.

Едно не ми стана ясно,  Rolling Eyesбаща на детето си ли искаш  Rolling Eyesили той да се върне при теб? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви ,много ми помогнахте.Ве4е мисля да се откажа и да не си създавам излишни главоболия.А когато дъщеря ми порасне достатъ4но нека сама да решава дали иска да търси баща си.Вие сте супер,благодаря Peace Peace Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия