За или против за вътре6ните промивки

  • 6 008
  • 41
Не съм много сигурна дали темата е за тук но ако не е знам 4е 6те я пратите на мястото и  Peace
Та въпроса ми е какво 6те кажете за вътре6ните промивки... и по-специално с смрадлика и лайка
Свекито ми надува главата 4е било много полезно ...да си правя...та да си правя ooooh!
Виж целия пост
# 1
С лайка и смрадлика не е лошо - те по принцип успокояват, обаче не  е хубаво да се прекалява с промивките.  Naughty
Виж целия пост
# 2
Промивки само при лекарско предписание или веднъж слез края на мензиса. Такива безпричинни не си правете, защото с тях измивате полезната флора необходима за добрата среда във влагалището, което предполага за появата на разни гадинки  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Промивки само при лекарско предписание или веднъж слез края на мензиса. Такива безпричинни не си правете, защото с тях измивате полезната флора необходима за добрата среда във влагалището, което предполага за появата на разни гадинки  Heart Eyes
Peace.Да не говорим пък за вредността на промивките със сода.
Виж целия пост
# 4
Peace.Да не говорим пък за вредността на промивките със сода.

А каква е тя?
Виж целия пост
# 5
Промивки само при лекарско предписание или веднъж слез края на мензиса. Такива безпричинни не си правете, защото с тях измивате полезната флора необходима за добрата среда във влагалището, което предполага за появата на разни гадинки  Heart Eyes
Peace.Да не говорим пък за вредността на промивките със сода.
и аз така си мисля но newsm78
Виж целия пост
# 6
На мен гинеколожката ми е казвала да си правя промивки със сода, когато съм имала гъбични инфекции, защото содата променя  флората и гъбичките се лекуват по-лесно. Това знам аз за содата.
Виж целия пост
# 7
На мен гинеколожката ми е казвала да си правя промивки със сода, когато съм имала гъбични инфекции, защото содата променя  флората и гъбичките се лекуват по-лесно. Това знам аз за содата.
Да но променя и  киселинността на влагалището,което води до намаляване на естествената защита от инфекции.
За съжаление съм се "сблъскавала" няколко пъти с гъбички и никога гинеколога ми не ме е съветвал да си правя промивки/особено със сода/.А по време на бременността, направо ми забраниха. 
Виж целия пост
# 8
Това е много спорен въпрос, самите гинеколози често си противоречат...Манго го е казала най-точно, аз самом че допълня за содата - не знам дали е вредно или не и нямам обяснение, но гинеколожката ми препоръчва преди и след лечение с глобули например,, да правя по една промивка със топла вода и лъжичка сода.
Иначе, тантум роза знам че е много добро, но не съм ползвала, по принцип избягвам промивките, освен че мисля че не са много полезни, са ми и неприятни Sick

Ето това е наскоро коментирана тема, много ще ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108184.0
Виж целия пост
# 9
Да кажеш на свекърва ти че тия практики с промивки "ей така" отдавна са отречени и са били присъщи на нейното време.
Абсолютно съм против промивките,с изключение на тези при показания и лекарско предписание!
И не само промивките,а и тоалета със сапун не е желателен.
По-хубаво от нормалната среда във влагалището няма и нямат място никакви препарати и разтвори.
Виж целия пост
# 10
И аз знам, че се променя киселиността на влагалището и се получават инфекции. Моята лекарка по същата причина не ми препоръчва да ползвам и тампони по време на цикъла.
Виж целия пост
# 11
Подкрепям мнението, че промивки се правят само при лекарско предписание и то в краен случай. Иначе като отмиеш микрофлората и лесно може да си докараш гъби и разни там други гадости.
Виж целия пост
# 12
Вредни са!Освен при някои заболявания, но тогава трябва лекарско предписание.
А сапуните както са казали момичетата също.Само интимните са ОК Wink
Виж целия пост
# 13
И интимните не са... Confused
Виж целия пост
# 14
Туксъщо могат да се прочетат мнения по темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия