Фоликул 28/25 мм - какво може да означава това?

  • 62 598
  • 36
Много съм притеснена.
Днес - 12 ден от цикъла бях на ФМ и се видя в единият яйчник фоликул 12/9 мм и в другият фоликул 28/25 мм.
Единият е малък за този период на цикъла а другият много голям.
Притеснява ме големият - док. казва, че е има малка вероятност да се спука и да има яйцеклетка, но по-скоро беше скептичен към тези размери. Кажете ми мога ли да се надявам това да не е киста все пак?

Виж целия пост
# 1
Означава коремни преси и секс  Grinning
Аз забременях при фоликул 0.30 мм,а лекарката ми каза, че е вече киста  Shocked.
Но след коремни преси и секс  Heart Eyes се е спукал и е станала работата.
Така, че не го отписвай и си действайте.
Успех!
Виж целия пост
# 2
При всеки е различно. Мисля, че лекарят е прав да е скептичен. Дано изчезне с цикъла.
Виж целия пост
# 3
Големият фоликул се оказа задържан фоликул. Поне това е заключението на док. А миналият месец не съм била на стимулация и се чудя откъде Thinking

Фоликулът в другият яйчник беше порастнал и на 15 ден беше 15 мм.

Четох в архива за задържани фоликули, но не видях дали някой е имал освен задържан фоликул и нормален фоликул. Може ли да се разчита на нормалният фоликул да има овулация и възможно ли е забременяване?
И ако е възможно мога ли да взимам утрогестан или няма да помогне при наличие на задържан фоликул?
Виж целия пост
# 4
Цитат
Четох в архива за задържани фоликули, но не видях дали някой е имал освен задържан фоликул и нормален фоликул. Може ли да се разчита на нормалният фоликул да има овулация и възможно ли е забременяване?
И ако е възможно мога ли да взимам утрогестан или няма да помогне при наличие на задържан фоликул?
Можеш да забременееш, стига да се спука и да има качествена яйцеклетка. Щом за сега расте, значи продължавай.
Утрогестана , който е прогестеронов препарат може да предизвика от една страна инплантация, а от друга пукането на задържания.Консултирай се с лекар
Виж целия пост
# 5
Аз имах предния месец един фоликул малък и един фоликул, който не се спука и доктора каза, че е задържан фоликул. Той би трябвало да се спука и изтече с М., ако това не се получи се превръща в кистичка. При мен нямаше овълация в този цикъл, аз също този месец не бях на стимулация и доктора съжали, че не ми е дал прегнил, за да се спука фоликула.
При тебе има още време (всъщност зависи колко ти е дълъг цикъла) - не се отказвай, а то ще си покаже.

Успех!
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай. Аз забременях при киста около 4см. Успех и внимавай- психиката лекува, но и разболява
Виж целия пост
# 7
Може растящият да си се пукне и да се отдели годна яйцеклетка и да забременееш, а задържаният да претърпи обратно развитие.
Дано! Стискам палци! Това си е Божа работа
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви, малко ми вдъхнахте надежда. Засега ще изчакам цикъла и тогава пак ще го гледаме този фоликул. Дори и да няма бременност дано поне той да си отиде с М.

А, да ви питам при наличие на задържан фоликул възможно ли е БТ да не се покачва или да е променлива? Само в този цикъл си наблюдавам такава температура и се чудя дали е от задържаният фоликул.
Имам постинг и в темата за графиките но никой не ми е отговорил до момента.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви, малко ми вдъхнахте надежда. Засега ще изчакам цикъла и тогава пак ще го гледаме този фоликул. Дори и да няма бременност дано поне той да си отиде с М.

А, да ви питам при наличие на задържан фоликул възможно ли е БТ да не се покачва или да е променлива? Само в този цикъл си наблюдавам такава температура и се чудя дали е от задържаният фоликул.
Имам постинг и в темата за графиките но никой не ми е отговорил до момента.
Ето какво мисля аз: Wink
БТ показва че става нещо - не е имало овулация, но температурата е висока.
При кисти се получава покачване на БТ, но конфигурацията е друга - при теб има ставнително постоянна БТ и според мен това е от фоликула с по-големи размери, който търпи обратно развитие.
Ако не е така и продължаваше да нараства Бт щеше да се повиши още.
Кога обаче ще настъпи О по БТ няма да може да се разбере, защото преди О. БТ се понижава / от естрогените/, но от този задържн фоликул се синтезира прогестерон - който пък  я повишава.
Незная дали разбра нещо - най общо О може и да има, но няма как да се разбере по БТ.
Виж целия пост
# 10

Незная дали разбра нещо - най общо О може и да има, но няма как да се разбере по БТ.
[/quote]

E това изречение много ми хареса, може би точно такъв отговор исках да чуя  Heart Eyes.
Благодаря ти Денис.
Виж целия пост
# 11
здравейте и на мен преди една седмица ми откриха неспукан фоликул 17,5мм, след като прокървях точно на 28 ден, но течението продължи с бледорозово маркиращо течение в продължение на 5-6 дни.След това отидох на доктор и той видя този фоликул. Изписа ми duphaston и каза да го пия 15 дни 2 пъти по 1 талетка, и след като спра да го пия на 3-4 ден щяла да ми дойде менструацията. Още на следващия ден след като бях на преглед прокървих  и според мен това си ми беше менструацията, но докторът каза да продължа да пия duphaston-а до край.
Виж целия пост
# 12
А кой ден от цикъла ти я откриха тази киста, че не разбрах много  Blush Принципно се изписва Дуфастон, за да се увеличи шанса за спукване на фоликулите и да не се задържат да се превръщат на кисти. Но с тия кървенета и пак да пиеш, не знам...  newsm78
Нормален ли ти е цикъла като дължина и фази иначе?
Виж целия пост
# 13
АУА  ако към мен  е насочен въпроса,  ето  и  по точен отговор: на 06.08.06г. прокървих точно на 28-я ден като, че започва нормална менструация, но с това леко прокървяване всичко спря. Продължи бледо розово маркиращо течение което ме навеждаше на мисълта за цветна бременност. На 10.08.06г. /5 дни по-късно/, след преглед с вагинален ехограф, докторът каза :
- КИСТОЗНА ФОРМАЦИЯ 17,5мм /ВЕРОЯТЕН ПЕРСИСТИРАЩ ФОЛИКУЛ/;
На мен с прости думи ми го  обясни като неспукал се фолекул. Изписа ми дуфастон и  имайки предвид 28 дневния ми цикъл, реши да го пия 15 дни, т.к. след приключване приема на дуфастона, менструацията ми ще дойде след 3 -4 дни,  и така  цикъла  от 28 дни няма да се наруши. Каза, че през това време /от 10.08.06г. на там/ мога да прокървя - както  и стана,  и в такъв случай да  увелича дуфастона, но  аз продължих да го пия 2 пъти по  1 таблетка. Течението ми продължи 5 дни като нормална менструация, след което спря и аз се консултирах с Д-ра дали да спра дуфастона,  а той каза че трябва да го продължа  15 дни и чак след това като ми дойде цикъла  и съответно премине да  отида на преглед.
ЗАБЕЛЕЖКА:  Д-ра каза, че в този период е възможно забременяване!
Виж целия пост
# 14
Днес бях на доктор,откриха ми фоликул с размер 41мм.Изписаха ми фуликул да пия .Даитеми съвет опасно ли е .Имам страшни болки и ме боли много
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия