слуз в акота цял месец

  • 1 698
  • 6
мили мами,на приятелката ми детето цял месец го боли корем и в изпражненията му има слуз.дори вече понякога ака само слуз.правиха му всякакави изследвания.нищо не откриха.само газове в червата.а детенцето отслабна драстично.над пъпчето му се образува топка,а самият пъп е изфръкнал,като при нелекувана пъпна херния.приятелката ми вече  е полудяла от притеснение,не знае къде да го води.сега ще ходят при гастроентеролог,а лекарката и направо си казала водете го в софия.моля ви,ако някоя от вас е имала падабен проблем да сподели какво да правим,какво може да е,при какъв специалист да я води. Sad
Виж целия пост
# 1
да не е дизентерия-има ли му нещо друго-температура,да е отпаднало
Виж целия пост
# 2
Аз бих я посъветвала наистина ако имат възможност да доведат детето в София, и да се обърнат към специалист или в Пирогов или в Детска университетска болница.Междувременно посетете сайта на Пирогов и задайте въпроса си на д-р Оги(доц. Бранков), мисля че той ще ви помогне със съвет.(www.pedsurg.net )
Виж целия пост
# 3
Калина след прием на антибиотик /Зинат/ имаше адски много слуз в акото, но това продължи няколко дни, след като го спряхме. Също е имала слуз при бактерии в акото /два пъти/. Пускали ли са му микробиология на фецес?
Виж целия пост
# 4
Има нужда СПЕШНО от добър гастроентеролог. Възможно е да е развил някаква хранителна алергия или непоносимост. Например лактозна непоносимост. Пусни в нет-а има доста неща за това. На първо време да спре ВСИЧКО млечно. Дори и бисквитите, в които има сухо мляко. Газове се образуват много при такава диагноза. И потърсете наистино добър специалист. От къде е майката? В софия има специализирана детска поликлиника. Има добри гастроентериолози. Успех! Peace
Виж целия пост
# 5
а колко голямо е детенцето? И защо чак сега ще го водят на гастроентеролог?  newsm78
трябва при всички положения да пази диета - без млечни храни, предимно бисквити, солети, лечебна хумана (според възрастта), ние пихме смекта, ентерол, но трябва да каже лекар.
naty_sk  задава хубав въпрос за микробиологичното изследване, защото Павел веднъж след като пи АБ беше хванал такова разстройство, повече от месец го лекувахме. Оказаха се някакви гъбички в тънките черва.
Виж целия пост
# 6
Положението е сериозно щом детенце отслабва.

На каква възраст е детенцето, ако е бебе на кърма ли е или АМ и ако е второто на какво АМ?

Слузта идва от дебелото черво - ВЪЗМОЖНО Е ДА Е признак на алергия или непоносимост - при бебета и малки деца най-вече към белтъка на кравето мляко, но може и да е друго.

Щом детенце отслабва, работата е дебела и веднага на лекар в София, сигурно се е стигнало до белтъчно-енергийна малнутриция.

Т.е. чревните лигавици са толкова раздразнени, че никакви храносмилателни процеси не действат и не се образуват необходимите храносмилателни ензими - и оттам слузта и многото газове. И детето не получава дефакто никаква храна.

Това, което мога да препоръчам за моментални мерки е:

1. Ако е бебе - всички хранения да са Хип ориз за бебе - безмлечна безглутенова каша - поне 3-4 дни за стабилизиране.
2. Ако е по-голямо детенце - ориз, картоф, морков, пуешко, заешко, свинско /без мазнини/. Да се готви само такова - нищо друго. До стабилизиране.

В София - можете да се обърнете към доц. Мариана Маринова или доц. Ковачева - и двете са детски гастроентеролози и се занимават от много години и със силни алергични реакции.
Техни координати и на други специалисти можете да намерите в закована тема в клуб Алергии в дир.бг.

Веднага на лекар в София !!!!!

Пускам и диета, която аз съм прилагала за моето дете и болшинството майки от клуб Алергии /издиктувана и препоръчвана от доц. Маринова и доц.Ковачева/:

Трябва от менюто на детето да се изключат задължително следните мощни алергени:

А ето и диетата:

Мощни алергени, които майката е хубаво да избягва или да консумира по МАЛКО особено в първите месеци от кърменето, ЗАЩОТО ПРЕМИНАВАТ В КЪРМАТА, особено ако майката не е с много добър метаболизъм/, а ако детето е алергично, задължително да НЕ консумира са:

1. Мляко и млечни продукти - прясно, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, зелени неща;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.

Чревните лигавици заздравяват трудно и бавно, затова подобрение може да се наблюдава обикновено след седмица диета.

лактозна непоносимост има, ако акито е водно.

Антибиотиците по принцип увреждат нормалната чревна флора, което води до диарии, слуз в изхожданията, дисбактериози и патогенни бактерии, но при здрави деца може да се пият бифидобактерии за нормализиране.

Мога много да пиша и говоря, ако искате дайте на ЛК.

Надявам се все пак да съм била от полза! Случаят е сериозен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия