Болят ме меките части-възглавничките на ходилата през лятото

  • 24 514
  • 17
Винаги става така, не зная защо. набиват ми се, към края на деня краката ми са толкова уморени. Имате ли подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Да редовно.Кисни си ги във вода със соли много успокоява.
Виж целия пост
# 2
Може да дължи на няколко причини:
носиш неудобни обувки - твърди, високи, с мн. тънка подметка
ходиш дълго,
ако си с наднормено тегло

Виж кое се отнася до теб и го промени!
Когато си седнала дръж краката по-високо - аз имам подложка(1 педя висока) под бюрото.
Виж целия пост
# 3
да допълня причините на Карен:

може да има деформация в напречния или надлъжния свод на ходилото (плоскостъпие) и така тежестта на краката се разпределя неравномерно. Ортопедични стелки или обувки ще решат проблема  Peace Направи си отпечатък на ходилото, за да отхвърлиш това като причина.

Към неудобните обувки добавям една цяла категория - чехлите. Дори и когато са удобни, те напрягат ходилото. Peace
Виж целия пост
# 4
всичко, което момичетата са споменали си е в сила по принцип, но трябва да установиш категорично причината.
само през лятото ли ти се случва това?
високи ли са обувките, с които ходиш и(или) хлъзгаш ли се в тях?
какво работиш? (седяща или правостояща, или динамична е работата ти?
имаш ли удебелявания на кожата по тези места (вроговявания, загрубяване)?
имаш ли някакви статични отоци на подбедрицата през лятото?


кисненето в соли е много добро - да. особено, ако са с Хвойна! Но това третира последствието - трябва да намерим причината.
Кажи сега нещо за по-горните неща и каквото друго се сетиш!


  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ako болките ти се дължат на високи обувки купи си силиконови възглвнички за обувки на висок ток на Шол (Не помня как беше написано на опаковката, но май така се произнася). Струват към 9 лв и са страхотни.
Виж целия пост
# 6
всичко, което момичетата са споменали си е в сила по принцип, но трябва да установиш категорично причината.
само през лятото ли ти се случва това?
високи ли са обувките, с които ходиш и(или) хлъзгаш ли се в тях?
какво работиш? (седяща или правостояща, или динамична е работата ти?
имаш ли удебелявания на кожата по тези места (вроговявания, загрубяване)?
имаш ли някакви статични отоци на подбедрицата през лятото?


кисненето в соли е много добро - да. особено, ако са с Хвойна! Но това третира последствието - трябва да намерим причината.
Кажи сега нещо за по-горните неща и каквото друго се сетиш!


  bouquet

Благодаря на всички за отговорите. Това го получих от ниски сандали, които иначе са много удобни, но при вървеж точно там ми набиват краката. Не съм свикнала да ходя с чехли, допадат ми само едни-ортопедични, но те са доста грозни като дизайн. Днес съм с джапанки и ще видя дали ще има промяна . Работата ми досега беше статична, на бюро в офиса, и снощи само за 2 часа разходки с малката бях капнала. Не виждам оток, по принцип лятото кракат леко се подуват, чувствам го, когато ги сложа в обувки.
Има леко загрубяване в крайчеца на възглавничките.

Инъче не съм от хората, които обичат или предпочитат да са прави. Винаги гледам да седна, ако има къде.

Това е малко яснота около причините.

Много благодаря за мненията. Очаквам включване
Виж целия пост
# 7
Едната причина може да е , ако носиш твърди обудки и другата е, ако носиш много чехли, които не са ти по мярка.
Виж целия пост
# 8
Може да дължи на няколко причини:
носиш неудобни обувки - твърди, високи, с мн. тънка подметка
ходиш дълго,
ако си с наднормено тегло


Виж кое се отнася до теб и го промени!

Peace
Виж целия пост
# 9
Може да дължи на няколко причини:
носиш неудобни обувки - твърди, високи, с мн. тънка подметка
ходиш дълго,
ако си с наднормено тегло


Виж кое се отнася до теб и го промени!

Peace

от трите неща остава тънката подметка, не бих казала, че е много тънка, но явно има нещо в конструкцията, ох днес се мъча с джапанки
Виж целия пост
# 10
Ako болките ти се дължат на високи обувки купи си силиконови възглвнички за обувки на висок ток на Шол (Не помня как беше написано на опаковката, но май така се произнася). Струват към 9 лв и са страхотни.

Предполагам за това става въпрос,найстина са страхотни,аз ги ползвам на по-високи обувки.
Виж целия пост
# 11
Съжалявам ,4е използвам темата за това,но от къде мога да си купя тези въглавни4ки Embarassed.hubavden? Blush Hug
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите. Това го получих от ниски сандали, които иначе са много удобни, но при вървеж точно там ми набиват краката. Не съм свикнала да ходя с чехли, допадат ми само едни-ортопедични, но те са доста грозни като дизайн. Днес съм с джапанки и ще видя дали ще има промяна . Работата ми досега беше статична, на бюро в офиса, и снощи само за 2 часа разходки с малката бях капнала. Не виждам оток, по принцип лятото кракат леко се подуват, чувствам го, когато ги сложа в обувки.
Има леко загрубяване в крайчеца на възглавничките.

Инъче не съм от хората, които обичат или предпочитат да са прави. Винаги гледам да седна, ако има къде.

Това е малко яснота около причините.

Много благодаря за мненията. Очаквам включване

еее, значи не е физиологична причината - това добра новина за теб!  Grinning
 Hug
ами и аз трудно си намирам обувки, които да не ми предизвикат такива болки при по-дълго ходене или стоене права, а аз си падам пешеходка ...  Rolling Eyes

ще ти предложа нещо - ако решиш за удачно  Peace
значи, 1-во - въпросните соли с Хвойна. На Рефан са прекрасни според мен. Киснеш си ходилцата 10-на мин, в хладка вода (сега през лятото).
а 2-рото е РУБЕДЕРМ - 10 (ревулзивен) -  Sunglasses наш, на Талодерма.
с камфирма, ментол и етерични масла от Евкалипт, Канела и Карамфил, разтворени в кокосово масло и пчелен восък. Той най-напред ще омекоти загрубелите части, после действа противовъзпалително (като добро профилактично странично действие в случая  Peace), ще помогне на вроговяванията да се излющят, Евкалиптовото масло действа антимикробно, общоуспокояващо и противовъзпалително, Канеленото - антисептичен, загряващ и общотонизиращ ефект (+анти-целулитен такъв  Wink , ако се нанася на такива места), а Карамфиловото - болкоуспокояващо, антисептично, загряващо, стимулира възстановителните сили на организма.
Мирише специфично, поради 3-те масла, но ....
Ако не ти понася миризмата (помириши го още там, от където ще си го купиш), вземи си или Рубедерм - 3 (с етерично масло от Лавандула), или Рубедерм - 5 (с етерично масло от Розмарин).
Хубаво масажирай ходилата след банята със солите! Докато се зачервят и нагоре до коляното, за да се тонизира цялостното кръвообращение. Ще ти тушира неприятното усещане доста по-бързо.

Ами - това е от мен   bouquet
аз така постъпвам с моите крачка.
Масажните кремове са по 250 гр., буркани.
Избери си крема според предпочитанията и като имаш предвид, че се използва в салоните за масаж на цяло тяло, ако у дома сте любители  Mr. Green

  bouquet кожа!
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички за отговорите. Това го получих от ниски сандали, които иначе са много удобни, но при вървеж точно там ми набиват краката. Не съм свикнала да ходя с чехли, допадат ми само едни-ортопедични, но те са доста грозни като дизайн. Днес съм с джапанки и ще видя дали ще има промяна . Работата ми досега беше статична, на бюро в офиса, и снощи само за 2 часа разходки с малката бях капнала. Не виждам оток, по принцип лятото кракат леко се подуват, чувствам го, когато ги сложа в обувки.
Има леко загрубяване в крайчеца на възглавничките.

Инъче не съм от хората, които обичат или предпочитат да са прави. Винаги гледам да седна, ако има къде.

Това е малко яснота около причините.

Много благодаря за мненията. Очаквам включване

еее, значи не е физиологична причината - това добра новина за теб!  Grinning
 Hug
ами и аз трудно си намирам обувки, които да не ми предизвикат такива болки при по-дълго ходене или стоене права, а аз си падам пешеходка ...  Rolling Eyes

ще ти предложа нещо - ако решиш за удачно  Peace
значи, 1-во - въпросните соли с Хвойна. На Рефан са прекрасни според мен. Киснеш си ходилцата 10-на мин, в хладка вода (сега през лятото).
а 2-рото е РУБЕДЕРМ - 10 (ревулзивен) -  Sunglasses наш, на Талодерма.
с камфирма, ментол и етерични масла от Евкалипт, Канела и Карамфил, разтворени в кокосово масло и пчелен восък. Той най-напред ще омекоти загрубелите части, после действа противовъзпалително (като добро профилактично странично действие в случая  Peace), ще помогне на вроговяванията да се излющят, Евкалиптовото масло действа антимикробно, общоуспокояващо и противовъзпалително, Канеленото - антисептичен, загряващ и общотонизиращ ефект (+анти-целулитен такъв  Wink , ако се нанася на такива места), а Карамфиловото - болкоуспокояващо, антисептично, загряващо, стимулира възстановителните сили на организма.
Мирише специфично, поради 3-те масла, но ....
Ако не ти понася миризмата (помириши го още там, от където ще си го купиш), вземи си или Рубедерм - 3 (с етерично масло от Лавандула), или Рубедерм - 5 (с етерично масло от Розмарин).
Хубаво масажирай ходилата след банята със солите! Докато се зачервят и нагоре до коляното, за да се тонизира цялостното кръвообращение. Ще ти тушира неприятното усещане доста по-бързо.

Ами - това е от мен   bouquet
аз така постъпвам с моите крачка.
Масажните кремове са по 250 гр., буркани.
Избери си крема според предпочитанията и като имаш предвид, че се използва в салоните за масаж на цяло тяло, ако у дома сте любители  Mr. Green

  bouquet кожа!

Благодаря, Веси, още днес започвам с възстановяването!
Виж целия пост
# 14
Ako болките ти се дължат на високи обувки купи си силиконови възглвнички за обувки на висок ток на Шол (Не помня как беше написано на опаковката, но май така се произнася). Струват към 9 лв и са страхотни.

Предполагам за това става въпрос,найстина са страхотни,аз ги ползвам на по-високи обувки.
А това не са ли едни силиконови нещица, за да не ти се хлъзва крака, ако си на високи отворени отпред обувки.
За болежки в краката има едни чехли които са целите със заоблени бодлички на цялата стелка.Аз съм умала гумени такива като малка а съм виждала при познати едни такива  купени от Тайланд дървени като сабо.Те правят масаж и краката отпочиват .Чудесни са но не знам къде мога да купя такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия