Здравословни салати

  • 2 739
  • 13
Мили момичета, помогнете! На диета съм и основна част от яденето ми заемат салатите. Дайте идеи за здравословни салати, които да се приготвят с продукти, които в момента ги има на пазара newsm22
Виж целия пост
# 1
Ето една рецепта, която сама съм си измислила:
За 2-ма души
1 по-малка салатка
2 стръка пресен лук
1/2 връзка магданоз
2 моркова
1 домат
100 гр. царевица от консерва /около 3 суп. лъж. с връх/
лимонов сок
зехтин
сол

Настъргваш морковите, нарязваш салатката на средни ленти, лука и магданоза на ситно, домата на парченца, изцеждаш добре царевицата и смесваш всички продукти
Подправяш, разбъркваш и сервираш - да ти е сладко!
Виж целия пост
# 2
Зеле с моркови - евтино и много здравословно /поне за кожата - от моркова/ с лимон. Stuck Out Tongue
Иначе също е страхотна салатка с репички и краставичка, но незнам дали ще намериш, аз случайно видях днес че продавали ...
Виж целия пост
# 3
Сетих се за още една салата - нищо особено не е, но много засища и е много здравословна:
Класическа комбинация от ряпа и моркови, настъргани на ренде. аз лично купувам бяла и черна /черната е люта/ в равно съотношение и слагам още толкова моркови /т.е. 50:50/. Подправям с оцет, сол и олио. Интересното тук са зелениите, които ще сложиш - аз понякога нарязвам магданоз, друг път - копър, трети път целина. И все едно имам 3 вида различни салати!

Друга моя любима и лесна за приготвяне салата е настъргани моркови, към които прибавям нарязан на ситно копър и шепа белени слънчогледови семки. Подправям със сол, зехтин и лимон.
Виж целия пост
# 4
* зеле + моркови (+майонеза)
* ряпа + моркови
* червно цвекло -в суров вид- само с олио и оцет
* червено цвекло (леко сварено, но все пак не кашаво)+майонеза
* целина +моркови ( с оцет и олио)
Това е, което се сещам сега веднага. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Леле, как ще издържа до довечера?! Ядат ми се от ВСИЧКИ салати ПО МНОГО eat
Виж целия пост
# 6
Зеле със сирене-страхотно е
Марулка или салатка със орехи, лимон и доматки...
Варени картофки, с грах и печени чушки и зехтинче
Виж целия пост
# 7
Мъжовата любима салата

Продукти:
5-7 големи моркова
100 гр стафиди
100-150 гр лешници
сокът на един лимон
зехтин

Приготвяне:
Морковите се настъргват и смесват с бадемите и нарязаните лешници. Залива се с лимоновия сок и се добавя малко зехтин.
Виж целия пост
# 8
салата от цвекло
сурово цвекло, морков, ябълка - всичко се настъргва и подправя с лимонов сок и олио/зехтин
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Didorani
салата от цвекло
сурово цвекло, морков, ябълка - всичко се настъргва и подправя с лимонов сок и олио/зехтин

И сметана!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: boo
Цитат на: Didorani
салата от цвекло
сурово цвекло, морков, ябълка - всичко се настъргва и подправя с лимонов сок и олио/зехтин

И сметана!

И сметана ама не е за отслабванеееееее newsm47
Виж целия пост
# 11
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: boo
Цитат на: Didorani
салата от цвекло
сурово цвекло, морков, ябълка - всичко се настъргва и подправя с лимонов сок и олио/зехтин

И сметана!

И сметана ама не е за отслабванеееееее newsm47

Ех...права си...ама аз да гъчна, пък после ще му мисля.
Е може и кисело мляко нискомаслено, айде от мен да мине!
Виж целия пост
# 12
Морковена салата с кълнове

Продукти:
1/2 кг моркови
50 гр кълнове от люцерна
50 гр ръжени (пшенични) кълнове
1 коф. кисело мляко (може соево)
сока от 1 лимон
зехтин/сусамово олио

Приготвяне:
Морковите се настъргват. Прибавят се кълновете и киселото мляко. Объркват се и се подправят с лимоновия сок и зехтина.


Забележка: Кълновете си ги купих готови, защото не умея да "кълна" Wink В хладилник издържат до седмица, така че остатъкът от кутийките с кълнове ще вкарам в употреба тези дни.
Виж целия пост
# 13
Картофена салата със зеленчуци

Продукти:
500 гр. сварени картофи
1 к.ч. сварен зелен фасул
2 сварени яйца
2 сварени моркова
3 мариновани чушки
1 средна глава лук
10 маслини
магданоз

за маринатата:
5 с.л. оцет
5 с.л. олио
1 ч.л. настърган хрян
1 к.ч. вода
щипка захар
сол на вкус

Приготвяне:

Картофите, единият морков, зеленият фасул и едното яйце се нарязват на едри кубчета. Другият морков, магданозът, 2 чушки и цялата глава лук се режат на по-дребни кубчета. Нарязаните зеленчуци се разбъркват добре и се заливат с маринатата. Салатата се гарнира с второто яйце, маслините и третата чушка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия