"Будистка" диета. Изпитана. За повече кг

  • 36 614
  • 237
Обещах в съседната тема за гладуването по Лидия Ковачева да пусна тази диета. Подходяща е за сваляне на повече кг - девойките с излишък от 2-3 кг няма смисъл да четат надолу  Wink
С тази схема на хранене една от най добрите ми приятелки отслабна от 117 до около 75 кг за 6 месеца. Кръстих я "будистка", по аналогия на това което знам от книгите - че будистите са длъжни да изядат цялата храна, която вярващите са им дарили в купичките, и от хипотезата, че това вероятно най-често е някакъв ориз  Wink Такааа
1.Всяка сутрин се приемат 1-2 с.л ориз, суров, много добре измит от нишестето, слагате в цедка и под струя течаща вода измивате добре, това е много важно. После с чаша топъл чай преглъщате оризчетата по малко. И така всяка сутрин - една чаша чай+лъжица ориз.
Не е толкова отвратително  Grinning Който съвсем не може да го преглътне, допустимо е да се яде сварен, но без никаква мазнина, сол и подправки. Така е доста по-неприятно, а и количеството е по-голямо  Thinking
2.6 часа след тази процедура не се яде нищо. Кафе+цигари - може, не ги броим за ядене  Grinning
Погълнатият ориз набъбва в стомаха и като гъба попива излишното. Общо взето това е катализаторът на слабеенето.
3.Също толкова важно е след като минат 6-те часа, да се хапва. В хапването няма ограничения - с девойката, която дадох за пример не сме отбягвали сладкарница или биричка  Grinning
4. Определяте си "вечерен час", съобразен с графика ви, след който не ядете - хората казват след 18ч, може 19, 20...но е добре да се закове такъв час  Peace
5. Към горните съвсем прости и либерални правила, приятелката ми добави много ходене пеша, йога под мое и на книгите ми ръководство  Grinning в домашни условия.
Не се сещам друго в момента. Диетата беше поносима, защото не пречи на нормалния режим на работещия човек - ако сутрин в 7 изпиеш ориза  Mr. Green, към 13 нормално си обядваш, без да се правиш на ощипан пред колегите, а и за купон имаш сили вечерта  Grinning
Дано да съм била полезна за някого    bouquet
Виж целия пост
# 1
Имам въпрос за ориза - кафяв ли е или някакъв друг?
Виж целия пост
# 2
chandra, това звучи вълшебно!

А как открихте тази диета? И каква е концепцията, ако има такава, де?  Wink

Ако спра гладуването, веднага ще я пробвам. Не звучи никак зле!  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
mamaKati, и тя и аз сме опитвали само с бял ориз. Затрудняваш ме да отговоря - от една страна белия ориз е пречистен и няма да дразни стомаха, а и набъбва по-лесно и бързо...От друга кафявият е по-полезен...
Мила Ня   Hug, бяхме заедно, когато една дама ни сподели за това чудо, уж е автентична и взета от будистки монаси, но това не го сложих като твърдение в първия пост, че ми се губят подробностите  newsm78 Ще я питам и ще споделя какъв е случая. Със сигурнос мога да кажа, че дружката ми има много напрегната работа и през тези 6 месеца си бачкаше...Обаче не е мама, но мисля, че и за мами ще е подходяща  Peace
Такаа осъвремених си информацията. Допълвам за произхода на диетата - знаем я от позната на една рускиня, която е получила хипертонична криза в някакъв манастир в Индия, и тамошния лекар я е сложил на такъв режим. Диетата е за сваляне на кръвно, общо пречистване на организма и нормализиране работата на стомашно-чревния тракт. Отслабването е страничен ефект  Grinning
Ще взема да махна кавичките от заглавието  Wink
Виж целия пост
# 4
ЕЕЕ страхотно, то в случая не се лишаваш от нищо, само сутрин пиеш чай с ориз, не е сложно.Дано при всички има такъв ефект Peace

И едино- две пиания само: "Вечения час"  последното хранене ли е? От обяд до вечения час можеш да хапваш нещо? Или от обяд до вечерния час не ядеш нищо?
Нещо тук не разбрах
Виж целия пост
# 5
Толкова много ориз няма ли да причини страхотен запек  #Crazy
Виж целия пост
# 6
Камелия, малко объркано съм го написала  Embarassed - от обяд до вечерния час се храниш нормално според сезона или нуждите на организма в момента. След 19ч не ядеш. Например.Но това е при всички диети.
Гигилче, напротив. Аз съм я спазвала само 2-3 седмици, защото съм от тези с 2-3 те излишни кила и ми трябва по-скоро спорт или трудотерапия  Mr. Green, но в онази деликатна част ставаш точен като часовник (аз не бях).  Grinning
Виж целия пост
# 7
Толкова много ориз няма ли да причини страхотен запек  #Crazy
Най-много да добиеш азиатско излъчване и да ти се дръпнат очите Joy Joy
Виж целия пост
# 8
Камелия, малко объркано съм го написала  Embarassed - от обяд до вечерния час се храниш нормално според сезона или нуждите на организма в момента. След 19ч не ядеш. Например.Но това е при всички диети.
Гигилче, напротив. Аз съм я спазвала само 2-3 седмици, защото съм от тези с 2-3 те излишни кила и ми трябва по-скоро спорт или трудотерапия  Mr. Green, но в онази деликатна част ставаш точен като часовник (аз не бях).  Grinning
И за 2-3 седмици свали ли тези последни килограми?  newsm78
Виж целия пост
# 9
chandra   ако сваля 15-те кг. дето си ги влача вече три години, няма да се отървеш от благословий и почерпки от мен. Hug  bouquet
 
 
Виж целия пост
# 10
Най-много да добиеш азиатско излъчване и да ти се дръпнат очите Joy Joy
hahaha
И за 2-3 седмици свали ли тези последни килограми?  newsm78
Ами не - забременях и качих 25  Mr. Green
А по принцип мисля, че 2-3 кг са нормална вариация в теглото - идват, отиват си в зависимост от най-различни фактори  Wink
Може би си личат "над дънките" - това някой го беше написал в предишна тема и много се смях, обаче си е така  Peace
Виж целия пост
# 11
След като е за сваляне на кръвното, значи ли че не става за хора с ниско кръвно?
Виж целия пост
# 12
След като е за сваляне на кръвното, значи ли че не става за хора с ниско кръвно?
Наистина не мога да ти отговоря  Confused Наблюдавай се и ако има проблем - спираш  Peace
Обикновено полезните техники за овладяване на кръвното го нормализират, т.е. подходящи са и за сваляне, и за вдигане - има там едни навеждания йогийски, за тях се сещам в момента...Може и тук принципът да е такъв  newsm78
Виж целия пост
# 13
Може да е глупав въпросът ми, но не разбирам много от ориз  Embarassed ние купуваме само бисерен, който според мен е бланширан или нещо от сорта, той става ли или не се води суров  newsm78

Мисля да я пробвам, въпреки, че и аз съм с много ниско кръвно  Tired повечко кафенце ще пийвам  Laughing
Виж целия пост
# 14
Не виждам проблем, ако е бланширан - нали може да се яде даже сварен  newsm78
За мен най-големият плюс на този режим е, че има как да го спазваш без никой около теб да разбере, че си на диета  Simple Smile
Дружката ми сега е в командировка на Русалка (ееех  Heart Eyes) и когато се върне след 3-4 дни, ще я помоля да пише тук с повече подробности  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия