ИКСИ (ICSI) от А до Я - споделете, окуражете

  • 5 771
  • 4
Здравейте всички, които сте минали вече по пътя, който на мен тепърва ми предстои.

По всичко личи, че за мен и съпруга ми нещата клонят към икси. До момента имаме направена само спермограма. Чакам подходящия момент за цветна снимка и изследванията на кръвта.

Нямам никаква представа какво трябва да се прави, какво ме очкава - инжекции, хапчета, процедури. Лекарката, която ме записа за икси е адски натоварена и нямаше как да я разпитвам за тези неща, а се побърквам от незнание и се чудя дали ще го понеса.

Моля ви, разкажете ми кой през какво е минал. "Образовайте" ме поне малко! Моля ви!
Виж целия пост
# 1
Здрасти, Ази.
Добре дошла при нас.
Първо искам да ти кажа, че до болка ми е познато състоянието, в което се намираш в момента. Сигурна съм, че мисълта за ИКСИ те разболява. Сигурно никога досега не ти е звучало разумно, че ще стигнеш някога до тук. Това обаче е съвсем кратко. Скоро ще разбереш, че това е прекрасна новина. Тя означава, че имате реални шансове да сбъднете мечтата си за детенце. Трудно, но възможно.
Процедурата, която ти предстои (евентуално), е лека физически и доста тежка психически. Все още не си направила всички необходими изследвания. Това е първата стъпка. Не си написала, какви са резултатите от спермограмата, къде е правена, кой лекар си избрала. Малко несериозно ми звучи да те записват за ИКСИ, преди да са направени всички изследвания.
Виждам, че си изключително объркана и неосведомена за това, което ти предстои. Това за мен е грешка на лекаря ти. Той е длъжен да ти обясни в детайли. Често обаче, поради натоварените си графици, докторите ни пропускат важните подробности.
ТВОЕ задължение е да питаш, да досаждаш с въпроси, ако трябва. Ти си най-важната в тази процедура и трябва да им го покажеш. Трябва да намериш начин да си извоюваш внимание. Важно е да си изясниш всички въпроси и да бъдеш СПОКОЙНА. Това е 50% от успеха на процедурата. И да имаш вяра в екипа си. Питай, питай, питай и пак питай.
Подробности за процедурите ИКСИ и Инвитро можеш да намериш тук:
http://www.zachatie.org/forum/
Това е сайта на форумите към Зачатие, където пишат много момичета, които са правили или тъпърва ще правят АРТ. Там има много повече информация, отколкото тук.
Късмет по трудния път.
Виж целия пост
# 2
Здравей, струва ми се много бързо за ви записали за ИКСИ.... Какво пише като заключение на спермограмата на съпруга ти? Коя е лекарката, която те праща директно на АРТ? То станаха много въпроси, но всъщност искам да ти кажа, че няма нищо страшно в самата процедура. Ама наистина НИЩО! Неприятните моменти идват след трансфера, когато чакаш резултата и тръпнеш и посме дали ще успееш за износиш бременността си..Не се притеснявай...наистинал Пожелавам ти успех и спокойствието е май най-важното в нашата ситуация.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви, Ralka и white, че отговорихте.

Ние от 8-9 години кротко и без паника си чакаме евентуално да се случи нещо. Но не става. Спермограмата е много лоша и е само за икси. Имаме и варицели оперирано, но без подобрение след това.
Може би не се изразих добре като казах, че ни записаха за икси. По-точно е да кажа, че бях в АГ Варна и попълниха един формуляр. Сега чакаме М за изследвания на хормони и за цветна снимка. Налага се снимка заради изискванията на касата. Иначе не мислим да правим други опити за лечение. Ние нямаме и време общо взето. Но и не искаме да се подлагаме на години хормонално или друго лечение и тепърва да се побъркваме от чакане. Досега сме били спокойни. Надявам се да имаме късмет (по каса или без) да стане от раз.
Само че съм в паника от незнанието за предстоящото, а не толкова дали ще се случи от първия път или не.
Виж целия пост
# 4
Ази, прочети си личните съобщения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия