Не мога да ги направя тези картофени кюфтета

  • 122 162
  • 113
 Sad Мили мами, дайте някоя изпитана рецепта, че ми омръзна от импромизации и вместо кюфтета,  става пържена картофена каша  Shocked
Виж целия пост
# 1
Що се мъчиш талкова, на магазина продават  newsm47
Виж целия пост
# 2
Тарикатлъка е да вариш картофите с обелките (не знам дали стават пресните картофи не съм пробвала) и да не са много горещи когато ги намачкваш   chef.
Точна рецепта не знам, но в пюрето слагам сирене, яйце, чубричка.
Виж целия пост
# 3
Зависи много какви са картофите - има едни, каквото и да ги правиш, все се пръскат. Другата тънкост е да се пържат в силно сгорещено олио. И, естествено, картофите се варят с обелките. След сваряването им ги заливам със студена вода, престояват така около половин час и после много лесно се белят. Това е.
На мене обаче, понеже ми писна да си играя и да се плескам с пустите му кюфтета, минах на по-мързелив вариант - картофени гнезда. Сместа за кюфтетата я разстилам в намазнена тавичка, заглаждам и с дъното на чашка правя дупки в сместта. Слагам да се запече леко, после в дупките чуквам по едно яйце, настъргвам отгоре сирене или кашкавал и допичам. Много по-бързо и лесно става, а и е вкусно.  chef
Можеш да пробваш и да  изпечеш кюфтетата в тава във фурната, но не съм сигурна дали ще се получи нещо. newsm78
Виж целия пост
# 4
Леле ooooh!... и аз се нареждам да давам акъл за готвене... Ама тоя тарикатлък за картофените кюфтета го откраднах от свекърва ми  Twisted Evilа тя ги прави перфектни  chef.  Та!
1. Картофите се варят с обелките;
2. Стържат се щом изстинат и то на едрото ренде;
3. Натрошава се сирене, слага се яйце, чубрица и брашно за по-добра спойка! Омесват се мнооого хубаво;
4. Сместа се слага в хладилника да се стегне;
5. Кюфтетатат се овалват в брашно и се оформят плоски (1см-1,5см)
6. Пържат се в силно сгорещена мазнина;
7.Можеш да ги сложеш върху салфетки за да се премахне излишната мазнина;
Няма начин да не станат!
Виж целия пост
# 5
Много е важно картофите какви са, защото по принцип пресните са по-воднисти затова така ти се пръскат. Сложи малко брашно в сместа за да издърпа водата.
Виж целия пост
# 6
1.Варят се картофите с обелките.
2. Оставят се да се охладят във водата в която са вряли-"за да си дръпнат водата"/така казваше баба ми-лека й пръст!/.Аз ги варя вечерта и ги оставям до сутринта да си престоят във водата.
3. Настъргват се и към тях прибавяш 1 яйце +подправки, аз слагам и обилно сирене
4.Разбърква се добре полученото "тесто" и се оставя да престои за 1 час в хладилника.
5.Оформяш си кюфтетата и ги овалваш в брашно.
6.Загряваш олиото и преди пърженето, както си е оваляно в брашно пускам всяко кюфте в разбито яйце с малко сол.
Това е!
Виж целия пост
# 7
Споко! И аз така си мислех. Номера е в яйцата. На 1 кг. картофи се слагат 4 ЯЙЦА !!! И аз не го вярвах, ама най-после станаха тези пусти картофени кюфтета. Освен това слагам подправки и сирене. Овалвам ги само в брашно и стават чуууууудни. А малкия как ги напада, не е истина /а е злояд/. Пробвай и успех!!! Hug
Виж целия пост
# 8
Аз правя катрофените кюфтета със сурови картофи. Настъргвам 1 кг. картофи и 1 глава лук и оставям ги да се отцедят и изливам течността, слагам 2 яйца, брашно колкото поеме, така че да се посгъсти, слагам сол и чубрица и пържа в сгорещена мазнина. Да предупредя, че суровата субстанция е доста мека и не се оформят кюфтета, а се се гребва с лъжица и така се слага за пържене.
Виж целия пост
# 9
Аз правя катрофените кюфтета със сурови картофи. Настъргвам 1 кг. картофи и 1 глава лук и оставям ги да се отцедят и изливам течността, слагам 2 яйца, брашно колкото поеме, така че да се посгъсти, слагам сол и чубрица и пържа в сгорещена мазнина. Да предупредя, че суровата субстанция е доста мека и не се оформят кюфтета, а се се гребва с лъжица и така се слага за пържене.

това ми ги пусна в един клуб един русофил, т.нар. "плюцки" - правих, хрупкави са, децата много харесаха, добре че не са сетили скоро да им правя, че много горещо навън  Embarassed Embarassed Twisted Evil

а иначе - класика - сварени с корите, намачквам с прибора с дупки, + яйца, сирене/кашкавал, брашно, чубрица, магданоз/ако има, черен пипер, ситно нарязан лук. Овалване в брашно.
Веднъж правих и след всичко горе - паниране в яйце и галета и стават хрупкави и по-добри, ама е много цапаницата, та не повторих.

пп: във фурната стават, но не така добре, както пържени.
Виж целия пост
# 10
хайде днес пак ще пробвам и ще се отчета за резултата, стискайте палци момичета, ако станат ще ви черпя  по едно вертуално картофено кюфте Laughing
Виж целия пост
# 11
слагай повече брашно ако трябва - да ти е стегнато кюфтето и ще успееш.
Виж целия пост
# 12
Яла съм страхотни картофени кюфтета в един стол - ходихме там специално заради тях-, които се топяха в устата,вътре картофеното пюре беше от еднородна смес, гладко, а други които съм пробвала ми хрускат картофите.Та как става този номер? Като се настържат мисля че няма да стане както трябва според мене.Или бъркам?
Виж целия пост
# 13
За мен две неща се оказаха удачни - едното е приготвената смес да се остави да отлежи в хладилника, за да се стегне, а другото - да сгъстявам не с брашно, а със сухо картофено пюре - така за разлика от брашното може да слагаш колкото искаш и все си има вкус на картофи, а не остава един леко блудкав вкус както с брашното Grinning
Виж целия пост
# 14
Яла съм страхотни картофени кюфтета в един стол - ходихме там специално заради тях-, които се топяха в устата,вътре картофеното пюре беше от еднородна смес, гладко, а други които съм пробвала ми хрускат картофите.Та как става този номер? Като се настържат мисля че няма да стане както трябва според мене.Или бъркам?

Може би правят както правя и аз: Варените картофи, лук, сирене, брашно, яйца, много копър и подправки ги пасирам. Оформям кюфтетата с ръце и пържа. Сосчето е кисело мляко с чесън и пак много копър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия