Ужас! Счупен млечен зъб..

  • 5 685
  • 9
Здравейте,
ами това е...вчера падна мойто детенце...много леко но на ръба на спалнята. Удари си зъбките и предния горен млечен зъб просто го няма...изчезна и тва е...може би го е глътнал..много ме притеснява дали ще му се отрази на говора или като му порастнат постоянните зъбки дали ще има изкривявания някакви...толкова сладки малки мънистенца си имаше в устичката. 
Виж целия пост
# 1
Заведи го задължително на лекар.Целият зъб ли се е счупил до корен ли?Ако е така има опасност да не изникне постоянен Cry Confused
Виж целия пост
# 2
Много съжалявам  Cry
Горкичкото детенце
Консултирай се със стоматолог. Не мисля че е проблем за постоянните зъби .
 
Виж целия пост
# 3
Заведи го на стоматолог. Проблеми с говора е много малко вероятно да има, но задължително трябва да се консултираш със специалист, щом го няма цялото зъбче. Кръв тече ли? Ако е нямало кръв е много вероятно коренчето да си е цяло и невредимо newsm78
Виж целия пост
# 4
Искрено ти съчувствам. Заведи детенцето в "Юниордент" . Там са специалисти детски стоматолози. За говора не мисля че ще има проблем. Още веднъж искрени съчувствия.
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря за отговорите....ще ходя на стоматолог непременно...
кръв тече много и много плака детенце...
страх ме е от това да не изместят другите зъби мястото....абе БЕЛЯ
Виж целия пост
# 6
На моето детенце падна целия-със корена,след удар със играчка,но стоматолога каза че няма да има проблеми все пак основните корени са оформени много преди това.Може евентуално да се изкривят постоянните защото сега другите зъбчета се разредиха и заеха мястото на липсващото,но пак гаранция няма а и в днешно време има толкова красиви шини.Не се притеснявай няма да има проблем сериозен
Виж целия пост
# 7
Целият зъб ли се е счупил до корен ли?Ако е така има опасност да не изникне постоянен Cry Confused

Тов Е МАЛКО ВЕРОЯТНО, братовчедка ми така си беше счупила предното зъбче като бебе и сега има много хубави и прави зъби. Чувала съм и , че се слагат протези........ сега се сетих, че познавам едно детенце с такава протеза, въобще не му личи и не изглежда да му пречи,,,,,
Виж целия пост
# 8
Моята дъЩеря като проходи беше паднала и си с4упи горно предно зъб4е наполовина. Sad След известно време си с4упи другото до него,пак наполовина. ConfusedА последното 4упене беше около Великден,когато падна оЩе една голяма 4аст от второто зъб4е. Cry
Интересното е,4е в тези моменти винаги сме били много хора около нея и все не сме я опазвали. Embarassed
Виж целия пост
# 9
Стоян падна от колелото и си изкърти предния млечен зъб на 4год.Удара бе доста силен кръв,надуто.Заведохме го в спешен.слава богу нямаше нуйда от шиене.И аз мислех ,че го е глътнал,но след обстоен преглед на местопроизшествието открихме изкартеното зъбче-цяло с коренчето.
Изникна му разбира се постоянен зъб,но последен от всички предни зъби той излезе и естествено крив Confusedама ще слагаме сега шина Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия