По колко трябва да яде на 2-3 месеца

  • 666
  • 13
Ние сме на 2 месеца и сме на АМ.Към края на втория ве4е си ядеше по 110-120-130(рядко) през 3 4аса.
В резултат сме наддали 1500 втория месец и педиатърката каза да не му увели4аваме.Аз 4ета тука по разни книжки, 4е трябва 130-150 да изяжда през третия.Ама в тия жеги го забелязвам напоследък 4е и 120 трудно изяжда.
Да пробвам ли вместо 7 хранения през 3 4аса, да го храня 6 пъти през 3,5, за да хапвапове4е.Той и без туй все спи от тия жеги, едвам го будя понякога на 3 4аса да яде:)
Виж целия пост
# 1
Не буди бебко да яде под часовник, не е необходимо да нарушаваш съня му, тои е другото основно нещо в живота му сега освен храненето. Велко се хранеше много различно, понякога 4 -5 пъти на ден, друг път 6-7, но винаги при поискване, т.е когато е буден му редлагам по моя преценка, но ако не иска просто изхвърлям дозата и това е.Ние се кърмехме до 4 месец и се дохранвахме с адапте, затова не мога да кажа колко би трябвало да ти изяда на хранене, но сега вече сме в шестия месец и редовно пием по-малко/120-140мл/ от предписанията по опаковки на храни и книжки /180мл/.Така че не се притеснявай, то бебенце гладно няма да стои и ще ти покаже недвусмислено когато си иска храница.
Виж целия пост
# 2
не го буди, той като огладнее ще се събуди. Нека да яде колкото иска, щом наддава не го карай насила да изяжда 150 мл само защото така пише.
Виж целия пост
# 3
Не буди детето за ядене  Naughty. Здравия сън му е толкова необходим колкото и яденето. Когато е гладно то само ще си каже. Остави го да си поиска и му направи количеството, по-голямото, а ако му е много ще го остави. Моя син до тоя месец качваше по 1500кг и 5см и всички до сега, които съм питала /лекари/ казаха, че няма проблем /само старото ни педи, но тя не е критерии  #Cussing out/ Нека бебо сам си направи режима. Успех и не се стряскай, детенце яде, расте и спи колкото си иска, за расте   bouquet
Виж целия пост
# 4
не го буди, той като огладнее ще се събуди. Нека да яде колкото иска, щом наддава не го карай насила да изяжда 150 мл само защото така пише.
Peace
Колкото до "порцията" - на 2 месеца - 120 мл, на 3 -130 мл Peace
Виж целия пост
# 5
Според мен на 3,5часа ще му е по-добре  жегите.Може би 5хранения по 120-130мл ще са му достатъчни. Peace
Виж целия пост
# 6
Ние сме на 35 дена и ядем по 120 през 4 часа  Peace
Виж целия пост
# 7
и според мен не е хубаво бебето да го будиш за храна  Peace
ще си навакса при следващото хранене, не се безпокой  Wink
виж и тук мамите как хранят бебчетата ако искаш - за твое успокоение Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109494.msg1978713#msg1978713
Виж целия пост
# 8
В началото го будех, но после една приятелка ме попита, ако мен ме будят приятно ли ще ми е и от тогава спрях, когато стане, тогава папка, той ако е гладен няма да спи със сигурност, а ще реве, това поне го изпитах на собствен гръб и го знам. Иво папкаше до миналата седмица по около 150мл. но започна да мрънка и ги направих 160мл. незнам много ли е - малко ли е, но колкото иска толкова давам, в началото като започнахме да се храним качествено, а не да гладуваме, щото така се оказа накрая, наддаде за 11 дни - 700гр. но после се регулира явно и за следващите 21 дни пак беше наддал 700гр.
Виж целия пост
# 9
бе аз разредих яденетата, не през 3 а през 3,54аса приблизително, плюс-минус 15мин.
Ама той явно кат е свикнал на предишния режим ли или не знам от какво , вместо да увели4и туй което изяжда, го намали.
Преди редовно си ядеше по 120-130 7 пъти през 3 4аса.Сега през 3,5 ако изяде 100 аз се радвам. дано да е от жегите.
Ама ве4ер кат го нахраня в 10 и изяде 90 и се събуди 4ак в 5,30 не знам дали е добре.
за тия месеци по книгите дават да изяжда по около 150, ние сме доста под това.
Не вярвам да има нещо общо с имунизациите...
Виж целия пост
# 10
Не буди детето за ядене  Naughty. Здравия сън му е толкова необходим колкото и яденето. Когато е гладно то само ще си каже. Остави го да си поиска и му направи количеството, по-голямото, а ако му е много ще го остави. Моя син до тоя месец качваше по 1500кг и 5см и всички до сега, които съм питала /лекари/ казаха, че няма проблем /само старото ни педи, но тя не е критерии  #Cussing out/ Нека бебо сам си направи режима. Успех и не се стряскай, детенце яде, расте и спи колкото си иска, за расте   bouquet
Само дето ние качвахме по килограм.Но сега си хапваме по 130 през три часа - общо 6 хранения.Води се по детето. baby_neutral
Виж целия пост
# 11
Аз пък будя.Ако не съм създала някакъв режим,не мога по никакъв начин да си организирам деня.Мога да кажа,че сега вече не ми се налага да будя,защото е станал като по часовник.Преди,пък и сега си знам кога спи,кога яде и кога будува.Мога да изляза без да мъкна подире си млека и други,че де да знам кога ще се събуди гладен.На мен този начин и режим много ме улесняват.Пък и не съм забелязала да ми е кисело детето или да ми мрънка.
Виж целия пост
# 12
Не съм я будела за хранене,тя си определя режима в момента е на 5 хранения през 4 часа през деня ако е горещо хапва до 110 мл макар че и правя 150 мл ,но вече и давам повечко около 150-160 мл
Остави то да си направи режима,но пък ако искаш не го буди ,виж кога ще се събуди и ще хапва и после в колко пак ще огладнее
Peace
Виж целия пост
# 13
не го буди за ядене, когато е гладно бебчето само ще покаже, а до колко трябва да яде - това е индивидуално, само не го насилвай!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия