Кафяв ориз и булгур

  • 15 784
  • 31
Мога ли да смеся тези 2 продукта? Сега видях, че съм купила по няколко пакета ooooh! Чудя се какво да ги правя и дали мога да ги комбинирам newsm78
Виж целия пост
# 1
Мисля, че булгура увира по-бързо от ориза newsm78 и затова, ако ги комбинираш рискуваш едното да е полусурово или да се превари и разкашка другото
Не мисля, че няколкото пакета са проблем, просто по-дълго време няма да купуваш нови Hug
Иначе булгура много го харесвам, но го използвам най-вече за плънки
Виж целия пост
# 2
Това не го знаех (ама и аз съм една пишман-готвачка...). Добре, че ми го каза, че пак щеше да иде ядене на боклука ooooh!
Ами те са с малка трайност, пък и редовно ми застояват разни пакети, които после изхвърлям Crazy
Дай идея за някоя плънка, че тоя булгур не знам какво да го правя (купих го, защото прочетох, че бил полезен) Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Страшно обичаме у дома булгур и ме подсети да наготвя. Погледни в готварската книга има рецапта на пиле с булгур на Бу. Много е сполучлива и можеш да я приготвиш и без пиле пак става вкусна.
А за ориза и булгура, аз почти винаги ги смесвам когато готвя ориз на фурна, не ми се е случвало да е недоварено.
Виж целия пост
# 4
Рецептата на Бу не я намерих.
Днес ще рискувам да ги смеся, пък за друг път ще знам.
Виж целия пост
# 5
Рецептата на Бу:

Малееей, аз в този форум отдавна не бях влизала, а то станало страшна работа тук   
Обичам да готвя и често ще идвам при вас:)
На въпроса: моята любима рецепта за булгур е:

Булгур с месо
1 гл. лук
300 гр домати (от бутилка или настъргани пресни)
1 ч.ч. булгур
пилешко
зеленчуци по желание (гъби, чушки или сезонни зеленчуци)

Лукът се нарязва на средно ситно и се запържва. Добавя се булгурът и се запържва също (това е по желание). Слагат се доматите, после 3 ч.ч. вода, подправки - вегета, сол, пипер, гьозум, къри, куркума или каквото ви е по вкуса. Оставя се да ври похлупено. Предварително свареното пилешко месо се порционира или се прави на хапки, по желание. Когато водата поизври, се добавя.
Ястието може да се запече на фурна. (Може и изцяло във фурна да се сготви)

За протокола, булгурът бива пшеничен и оризов. Същата рецепта става удачна, като булгурът се замени с обикновено жито.
Виж целия пост
# 6
Правя нещо силно наподобяващо славянски гювеч, само че с булгур. Задушавам различни зеленчуци, добавям булгура и след 5 мин махам от котлона. Изсипвам в тавичка и пека. На булгура много му тичкат сини домати. По случая прави пълнени сини домати с булгур, редя ги в тавичка и отгоре ги заливам със заливка като за мусака.
Само веднъж съм мешала ориза и булгура. Ориза се свари прекрасно, но булгура направо се сми Confused
Виж целия пост
# 7
Мерси за идеите. Сега ще изпробвам булгур със зеленчуци на фурна Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Рени, можеш да накиснеш предварително кафявия ориз и по този начин ще съкратиш времето му за приготвяне и тогава вече можеш да го смесиш с булгур. Simple Smile
Аз винаги ги смесвам в плънката за постни лозови сърми + обичайните копър, джоджен, лук и т.н. или за пълнени чушки.
В рецептите за здравословна кухня съм пуснала рецептата на една "супа от шепи", тя е с булгур.
Трети вариант - когато правя табуле дори не варя булгура, а го накисвам от вечерта в зехтин и сока на поне 2-3 лимона, т.е. булгурът може да се яде и суров  Peace
Виж целия пост
# 9
Ами нали кафявия ориз се кисне преди готвене?... Това със суровия булгур ще го пробвам утре.
Виж целия пост
# 10
Смесват се и става разкош Wink
Винаги когато готвя ориз без значение бял или кафяв, слагам булгур.

Нямала съм проблеми с разваряване или недоваряване Wink
но за да си способна горния съвет е страхотен - накисни за кратко ориза във вода преди да ги "метнеш"

Успех!
Виж целия пост
# 11
Дано да ти хареса - това е съвет от един познат ливанец, който каза, че така майка му приготвя табулето - булгурът изпива лимоновия сок и зехтина и става много вкусно ммм  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Сготвих кафяв ориз и булгур със зеленчуци и стана много вкусно, но ориза го киснах няколко часа Peace
Виж целия пост
# 13
И аз смесвам булгур с кафяв ориз като ориза го накисвам от предната ве4ер т.е. събират му се около 12 4аса във вода. После като готвя задушавам първо ориза и после булгура /  10-на мин преди да махна яденето от котлона /. Често и булгура кисна, тогава по4ти ne му трябва да увира. Готвила съм ги със спанак/ лапад и пилешко; само със спанак или само с пилешко.
Виж целия пост
# 14
Аз готвя само с кафяв ориз - всичко, което става с ориз. Последно правих спанак с кафяв ориз и пълнени тиквички. Много по-вкусно е, отколкото с бял ориз. Кисна го половин час.
А булгур още не съм готвила, ама като гледам рецептите, и булгур ще се хвърля да готвя.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия