Суметролим и Бисептол

  • 17 687
  • 20
Интересува ме дали се припокриват. Детето ми има бактерия във влагалищния секрет, която се повлиява от Бисептол. Дали ще се повлиява и от Суметролим или ще е слаб? newsm78
Виж целия пост
# 1
не съм лекар!!!!!

Суметролим и Бисептол е едно и също по мои скромни компетенции.


НО, нека лекар да каже.
Виж целия пост
# 2
Ако има антибиограма - каквото излиза на нея, това!
Виж целия пост
# 3
Суметролим=Бисептол=Тримезол=Берлоцид=Бактрим...
Виж целия пост
# 4
не съм лекар!!!!!
Суметролим и Бисептол е едно и също по мои скромни компетенции.
НО, нека лекар да каже.

Подкрепям  Peace  Знам, че Суметролимът е по- пречистен и по- слаб, но какво точно означава това...
Виж целия пост
# 5
И аз мисля,че Бисептола и Суметролима са едно и също , но вече няма Бисептол , а има Суметролим. Даже мисля , че има и Тримезол , който беше също като Суметролима , но беше по ефтин . Те са подобни лекарства , пили сме ги и двете , но не са много силни.Дано да ви погнат . Скорошно оздравяване.
Виж целия пост
# 6
Защо да няма Бисептол?!
Виж целия пост
# 7
Ами май не е съвсем едно и също, понеже нали Суметролима е по-слаб. Педито каза, че ако ще го използваме него трябва да го пие повече време. И аз незнам вече. Изписаха и Амикацин ама днес се обрина от него, пък май и Суметролима е от същата група.
Ох колко объркано го написах  Confused
Виж целия пост
# 8
Не съм много запозната,но мисля,че няма и на негово място има Суметролим. Ох и аз не съм лекар , пиша каквото знам.
Виж целия пост
# 9
Амикацинът е АБ, а Суметролимът (бисептолът) не е Simple Smile. Въпреки това и последният си има странични ефекти. Дано детето ти не направи рекация към него и се излекува.
Виж целия пост
# 10
Аз съм виждала Суметролим на сироп, Бисептол- на таблетки. Друга разлика между двете лекарства не знам.
Виж целия пост
# 11
Амикацинът е АБ, а Суметролимът (бисептолът) не е Simple Smile. Въпреки това и последният си има странични ефекти. Дано детето ти не направи рекация към него и се излекува.
Ами дано не направи, защото в антибиограмата бактерията реагира само на тези два антибиотика. Ако е алергична и към Суметролима незнам просто с какво ще я лекуваме. Поне в нашия град други антибиотици не залагат. Има АБ от 3-то поколение, но не съм компетентна, аз ли да им казвам на тези лаборатории  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Значи знам че Суметролим-ът е химиотерапевтик, каквото и да означава това.
Това го знам от нашата джи- пи
и също знам, че не е Антибиотик.
Виж целия пост
# 13
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm

Ето малко инфо, това го копнах от една стара тема за Суметролима.
Виж целия пост
# 14
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm

Ето малко инфо, това го копнах от една стара тема за Суметролима.

Браво на мен, запомнила съм, че е химиотерапевтик
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия