Пристягания на корема в края на 6ти месец от бремеността

  • 11 070
  • 26
Здравейте, момичета!

Нуждая се от вашия съвет и мнение! Бременна съм в 27ма гестационна седмица и от известно време (да кажем от около 2 седмици) от време на време ми се пристяга корема (става твърд като топка за около 10 секунди и се отпуска). Докторът ми изписа МАГНЕРИЧ, пия го, но пак си ги имам тия пристягания. Вярно, по-малко са, ама ги има.
Докторът ме притесни, че са контракции и могат да причинят преждевременно раждане на бебето ... въобще не били за подценяване.
Та въпросът ми е - на някоя от вас случвало ли се е подобно нещо? Толкова ли е опасно наистина? Май бях чела някъде, че до 10 подобни безболезнени контракции (защото при мен са съвсем безболезнени) било нормално, но съвсем не съм сигурна така ли е.
Ще се радвам да ми отговорите! Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
лекарят може би малко излишно те е понаплашил.
Известни са като "подгтовителни контракции". Случват се много често, аз също съм имала такива. Изписаното лекарство е това, което можеш да приемаш и да знаеш, че това е решението. Още повече, че казваш, че ти помага.
Повече спокойствие, мила, ти пожелавам и по - малко притеснения...
Виж целия пост
# 2
Това са контракции и ако за4естят наистина са опасни. така 4е трябва да се  вземат хап4ета за успокояване на матката и много да се по4ива. А ти е казал за опасността от преждевременно раждане, заЩото контракциите (дори неболезнени) могат да при4инят скъсяване на Шийката на матката, което не е хубаво.

Щом сте взели мерки, няма страШно: пий хап4етата и по4ивай пове4е и вси4ко Ще е наред. Лекарите оби4ат да сплаШват пове4е, за да се застраховат.
Успех Peace
Виж целия пост
# 3
Спокойно-аз имах същия проблем. Пий Магнерич-а (аз го пих до началото на 9-ти мес). А за преждевременното раждане-преносих с близо седмица!  Hug
Виж целия пост
# 4
Мисля че не етолкова страшно това, щом няма болки.
По принцип 6-я месец е рисков и се появяват такива неща.
Аз примерно като бях в 6-я месец получавах болки и доктора миказа, че доста контракции сам получавала и се установи , че шийката ми е скъсена с 30%. И пих магнетор , който си пия до ден днешен и гинепрал , който е точно за контракциите и твърдия корем. И като влязох в 7-я месец всичко отмина, поне спрях гинепрала , че е много гаден.
Не се притеснявай и повече си почивай.
Виж целия пост
# 5
аз мислиа 4е докторат ти е прав за6тото тези контракции предизвикват скасиаване на 6ииката и заради тиах 6тиах да родиа в 8 мес и легах в болница не триабва да прави6 ни6то само да по4ива6 не при всеки е така но според мен триабва да се обра6та внимание на вси4ко за да не стане после касно
Виж целия пост
# 6
Пии Магнерича и почивай повече. Не се притеснявай на много бременни се случва, но след това всичко е наред Peace
Виж целия пост
# 7
И аз бих те посъветвала да пиеш Магнерич и аз бях като теб...това са контракции на Бракстон-Хикс,не са обезпокояващи,но ако са чести е добре да се приемат лекарства:))
Виж целия пост
# 8
През цялата бременност почти имах такива контракции. Накрая обаче ми изписаха някакво лекарство, което за съжаление вече не помня. Спокойно, това както и по-горе е написано са подготвителни контракции. Ако са леки, няма проблеми.
Виж целия пост
# 9
това са нормални подготвителни контракци, на мен накрая така ми се втвърдяваше че едвам ходех, все едно влача камък с мен
не се шашкай всичко минава леко бременеене
Виж целия пост
# 10
от близо месец имам същите контракции. доки ми изписа магнерот, въпреки който те продължиха. преди 10 дни една вечер при пълен покой получих втърдявания през 5 минути. Резултатът от подготвителните контракции при мен е:1 разкритие, леко скъсяване на шийката, бебето е слязло надолу в матката /като за раждане/, 10 дневен престой в болница и една кошмарна нощ на системи. В момента пазя леглото и пия една шепа лекарства, въпреки които пак получавам макар и рядко контракции.
Моля те, само не се шашкай. при всеки е различно, но трябва да ги следиш и ако зачестят, най-вече при покой бързо се обаждай на докито. Леко бременеене!!!
Виж целия пост
# 11
Спокойно миличка, аз съм така от 5-ия месец. Не съм спряла да пия Магнерич. Дори като бяха по силни болките, лекарката ми беше изписала да пия по 3-ри на ден, заедно с Ношпа и много почивка. Сега жегите са големи, затова почивай повече, пии магнерич и много течности. Лека бременост!
Виж целия пост
# 12
Тоава са контракции.Много познато.Имах ги от края на 4 месец до края.Пиех Магнерич през цялата бременност заради тях.
Имала съм до 25-30 такива пристягания на ден-разбира се,безболезнени.Чела съм,че е нормално да са до 10-15,но при чувствителни матки/като моята/ стигат и до 30-40 Peace
Спокойно Hug
Виж целия пост
# 13
Не се тревожи всичко ще бъде наред  bouquet. Аз също имах такива контракции допреди месец, но на мен ми изписаха МАГНЕРОТ, който пиех по специална схема newsm78, но щом лекаря така е преценил няма за какво да се тревожиш Hug
Виж целия пост
# 14
Имах такива контракции от 4-ти месец до самото раждане.През всичките тези месеци бях на Магнерич.Спокойно, и ходи по-често на преглед.Лека бременност Hug!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия