Рубеола или вирусна инфекция? Има ли рубеола в Бургас?

  • 792
  • 1
Надявам се, че някой тук може да ми помогне да си изясня ситуацията.
Предистория:
В неделя детето ми (на година и половина) вдигна температура. Така е вече пети ден, като температурата се движи между 37,5 до 39.   Антипиретиците почти не я повлияват. Отпаднало е, няма апетит. Във вторник вечерта се появи и обрив - ситни пъпчици предимно по торса и малко на крачетата и ръчичките. Днес станаха малко по-червени, иначе стояха само като грапава кожа.
Няма да коментирам прегледите преди обрива, ще се спра само на тези от днес:
1. При педиатър, частен прием: освен температурата и обрива са налице подути лимфни възли отзад на вратлето, гърлото е леко зачервено само по дъгите. Диагноза - рубеола. Лечение - хомеопатичен препарат и в краен случай антипиретици. Изпратиха ме при личната лекарка за да пусне Бързо известие (или както там се казва) до ХЕИ.
2. При личната лекарка: лимфните възли не се проверяват, гърлото е много зачервено и с херпесчета. Диагноза: вирусна инфекция. Не може да е рубеола, тя не протича с температура. Имало много подобни случаи в града. Лечение - витамин С и антипиретици, бани с хлебна сода.
Чувала съм лафа, че човек с два часовника никога не знае, колко е часът и на практика го потвърждавам.  Crazy
Искам да уточня диагнозата, не защото кой знае колко ще повлияе на лечението на детето, колкото за да знам дали да огранича контактите му с други деца и с бременни от обкръжението ми. Има ли изобщо рубеола в Бургас?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Моля, отговаряйте в другата тема, докато модераторите отстранят грешката!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия