Вече май наистина се превръща в проблем...........

  • 1 550
  • 17
Момичета, Станислав е на година и 4 месеца почти, а все още не мога да се оттърва на 100% от приспиването на ръце. Пробвала съм да го оставя сам в леглото, да се махна, да легна до него-това пък въобще не се получава, защото не е свикнал ама никак да спи до мене-да го държа за ръката-НЪЦ.
Ако нещо не му е на кеф-и да умира за сън, само реве, докато не го гушна и люшна 2 пъти. И заспива като отсечен. Да споделя само, че иде реч за дневния сън.
А предстои да го оставям на гледачка и направо не ми се мисли...... ooooh! Tired
Виж целия пост
# 1
И Мишо го приспивах през деня на стола за хранене или в количката до годинката ooooh!.
Обаче един уикенд го оставих на вилата при майка ми и баща ми и понеже забравих количката, а столчето за хранене там не е на колелца, майка го научи за два дни да заспива сам. Много съм й благодарна Hug! Нейните подходи са малко Макаренковски- оставила го е да си реве/той спеше и сутрин и след обед/в кошарата докато заспи без да влиза в стаята при него. От тогава го слагам в леглото и си заспива сам до две минути Simple Smile.
Виж целия пост
# 2
Момичета, Станислав е на година и 4 месеца почти, а все още не мога да се оттърва на 100% от приспиването на ръце. Пробвала съм да го оставя сам в леглото, да се махна, да легна до него-това пък въобще не се получава, защото не е свикнал ама никак да спи до мене-да го държа за ръката-НЪЦ.
Ако нещо не му е на кеф-и да умира за сън, само реве, докато не го гушна и люшна 2 пъти. И заспива като отсечен. Да споделя само, че иде реч за дневния сън.
А предстои да го оставям на гледачка и направо не ми се мисли...... ooooh! Tired
     Аз не виждам какво толкова те притеснява,та чак проблем?Ще го люлееш още известно време ,а после и да искаш - той няма да иска.Всичко е до време. Mr. GreenКакво те притеснява гледачката,ами и тя ще го люлее.Въпреки,че това не е сигурно.Нашият малчуган си има подход за всеки от нас .Той е на 1 г 3 м.При мама тича да цока и така спи,едвам го отби,при дядо сам си ляга на креватчето или количката и няма биберони,няма шишета с млекапри другите има детски песнички и люлеене на ръце.Но ние му се радваме и хич не ни пука,че заспива на ръце.Нали е весел и жизнерадостен.Защо да го мъчим и да плаче.Ще дойде момента и да спи сам.Не се притеснявай аз мисля,че детенце си има нужда още от глезотене. Mr. GreenИ какво от това?Нека расте здрав и спокоен,пък на теб може и да ти е писнало малко. Laughing  bouquet
Виж целия пост
# 3
Според мен още не е толкова страшно щом заспива толкова бързо, макар и на ръце. Имахме подобни проблеми с баткото. Мина през различни етапи - на ръце, гушкане на спалнята, приспиване в количката и дори танцуване с него, докато заспи. Но с повече търпение го научихме да заспива след като сме прочели една приказка. Сега имаме бебе на 7 м. и пак не аспива винаги сам, но е по-лесно.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че като го оставиш на детегледачката, ще се оправят нещата.
Калоян (поне до скоро) с нея яде и заспива без проблем.
 с мен не яде и не заспива по 1 час  newsm78
Виж целия пост
# 5
Не мисля,4е трябва да се притесняваш.Дъщеря ми Гери също заспиваше на ръце,но когато поотрасна и запо4на да бъде по самостоятелна сама се отказа от този навик.Спорет мен когато детето се по4увства готово за тази промяна само ще каже или покаже,4е ве4е няма нужда от гушкане и люшкане.А може и детегледа4ката да "удари едно рамо" newsm78.Желая ти успех
Виж целия пост
# 6
 Ооо, не се притеснявай. Децата си усещат при кого им минават номерата. Сигурна съм, че гледачката няма да го приспива на ръце и той няма да й прави кой знае какъв проблем Wink

Имам колежка, която като била студентка се редували с една приятелка да гледат децата на едно семейство.
При едното момиче децата заспивали сами и момичето било много доволно колко послушни деца са им се "паднали". А моята колежка се оплакваше, че я побърквали - искали да ги носи за да заспят, не слушали , тичали и така...
Виж целия пост
# 7
Дълго време и малката я приспивах на ръце. Като стана на около годинка, за да не я нося на ръце, лягах до нея на леглото и така заспиваше. Пробвай този вариант и постепенно ще се отучи от ръцете.  Wink
Виж целия пост
# 8
И ние бяхме до късно на ръце ....след годинка със сигурност. Един път нещо му щукна и реши, че не ме иска и заспа сам
Виж целия пост
# 9
оооо това си е наистина проблем,ние бяхме на друсане до 2 год и половина и не ме питай как се чуствах, по едно време меслех ,че ще хвана херния.един ден просто ми писна и го тръснах на леглото,порева малко и заспа.
Виж целия пост
# 10
Ох, и при мен ми се струва че ще е проблем това със заспиването, много е свикнала на ръце. Всички казват, че трябва да я оставя да се нареве и после ще заспи, но не мога....тя реве в едната стая, аз в другата и накрая не издържам. Но май само това е начина...
Виж целия пост
# 11
Депешаркчице, сигурно ти е много трудно сега с тия мисли - как ще го отуча, дали ще го отуча... Не се трови. Това е до време, ще му мине тоя период и няма да иска ти да го приспиваш изобщо, като вземе да се възприема като "голям мъж". Бавачката наесен хич не я мисли - тия лели са толкова опитни, че нищо от номерата, дето минават при нас, няма да успее да й пробута.

Наслаждавай се на бебчо и на гушкането, защото като вземе да ти се дърпа и да не дава да го гушкаш, ти става два пъти по-криво. А идва и това време, вервай ми  Hug
Виж целия пост
# 12
Моят син през деня също го приспивам с друскане и гушкане. Понякога ми е малко изнервящо, особено сега в жегите, но съм сигурна че е преиод и ще отмине. На 5 години сигурно само ще си мечтая да го погушкам и да заспи. Така че хич не го и мисля и не го считам за проблем
Виж целия пост
# 13
Моето синче все още го гушкам,за да заспи.Сам почти не ляга в леглото.Ама какво да го правя,чакам да поотрасне и да му омръзне да спи с мен.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за отговорите, момичета.
Между другото, гледачката-и резервната-са познати на свеки, нарочно прибегнах до такъв вариант, за да съм сигурна, че няма да тормозят беб....тя всъщност знае как заспива той. Tired ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия