За дългия път до морето - въпроси ?

  • 6 063
  • 104
Извинявам се, че пускам темата тук, но довечера заминаваме и ме тормозят доста въпроси, защото тръгваме с малкия. Най-много ме тормози с или без стол за кола да пътуваме? От една страна знам, че е задължително детето да е в столче, но 8 часа в една и съща поза и то ако спи, а ако се събуди ще стане ад - той мрази столчето. Ще пътуваме през ноща и дано да спи. От друга страна си мисля, че ако му направим легло на задната седалка, а и майка ми ще е при него дали няма да му е по-удобно ? Момичета споделете как сте пътували с дете на година и половина през ноща до морето  Praynig
Виж целия пост
# 1
 Rolling Eyes Столчето е задължително ли?
И ние ще довим Иван (година и девет), но нямаме столче.

Не ми се купува столче.  Tired
Виж целия пост
# 2
Мисля,че въведоха закон за задължително столче за деца под 3 год.Но принципно,ако при него на задната седалка стои човек не правят проблем Mr. GreenНие пътувахме от Трявна за Варна скоро и минавахме покрай патрули.Видяха ни, но не ни спряха Mr. GreenЛеко пътуване.За мен лично е по-добре без столче,направо  се схващат милите.. Sad
Виж целия пост
# 3
Щом ще има човек до неко определено без столче Peace
И ние така сме го замислили да пътуваме през ноща за да може да спи!
Лек път и весело изкарване Hug
Виж целия пост
# 4
Джул, миналата година Пепи беше точно на 1г. като пътувахме. Предния ден му купихме столче, преди това се беше возил само в кошница. Е, нямаше такова кошмарно пътуване ooooh! Но на връщане беше по-добре, той посвикна и така...
Април месец пак пътувахме доста и той понесе пътя почти до края. Оставаха ни 60 км, но го изкарах от столчето и го оставих да си щъка из колата, нямаше сила, която да го задържи на стола.  
Според мен е най-добре детето да пътува в стол, защото освен всички плюсове така и родителя се чувства по-спокоен, все пак стола е за сигурността на детето. А какво легло ще му правите? Коша на количката ли? Той също може да се завърже с коланите преполагам?
Виж целия пост
# 5
Отдавна  мислех и аз да пусна подобна тема.Ние също нямаме столче бебо е на 11 месеца и аз постоянно мисля как ще пътуваме.Но щом вие ще пътувате през ноща мисля,че малкия ще спи и дано нямате проблеми.
Виж целия пост
# 6
Аз съм пътувала повече от 500 км в едната посока с малко дете, Ники още на 1 годинка като беше започна да пътешества. Без столче, заедно с мен на задната седалка, където му бях направила легълце.
Но тогава нямаше изискаване за столчета, да не говоря, че и столчета нямаше.
Вземето го за всеки случай това столче, но май е по-удобно да спи на седалката.
Но столчето е за безопасност.
Карайте внимателно, пътя към морето е много натоварен.
Виж целия пост
# 7
Интересно ми е мнението на другите потребители, че като има човек отзад няма нужда от столче... Ако недай си Боже нещо се случи, какво ще направи възрастния? Пълно е с откачалници по пътищата, дори да си сигурен в способностите си на шофьор, не се знае на какъв ще попаднеш я пред теб, я зад теб, я с/у теб!
Виж целия пост
# 8
Ами аз без столче изминавам само 100-те метра до поликлиниката. Не защото е задължително, ами защото 1-2 пъти се случи така, че мъжът ми беше принуден да удари рязко спирачки и не ми се мисли какво щеше да стане, ако детето не беше в столчето  ooooh! Случвало се е и по цял ден да пътуваме - спираме по-често, излизаме, раздвижваме се, правим разходки. Но задължително се вози в столчето. Личното ми мнение е, че е по-добре детето да е леко схванато, но в безопасност  Peace
Виж целия пост
# 9
Столчето е задължително, извинявам се, ама при някакъв инцидент никакъв човек, който държи детето или е отзад, няма да успее да помогне, много моля. А и нали трябва да се спазват правилата. Може да спирате, да правите почивки (което също е задължително за дълъг път) и детенце да се отпусне някъде за около час, докато вие пиете кафе, примерно.
Виж целия пост
# 10
Не са приели измененията в закона още. Минал е само на 1-во четене(тук пише). Ето инфо:
http://press.mvr.bg/Press/news060503_06.htm
Цитат
...Водачът вече ще е отговорен и ще бъде наказван, ако пътник в автомобила му не ползва обезопасителен колан. Въведени са нови текстове, свързани с опазването на  живота и здравето на децата, напр.  при слизане и качване в автомобила, возенето на деца в детски обезопасителни столчета, а също при движение на организирана група от деца, първото и последното да са облечени със светлоотразителни жилетки и др...

Иначе пътуваме дълго с едно столче и една седалка в колата. За морето сме тръгвали към 4-5 сутринта и после почивки на 2-3 часа. И на голям човек няма да му се седи 8 часа залепнал за седалката Confused С големия сме пътували без столче на тази възраст, но това беше 2001 година. Малкия миналата година спа през цялото време в кошницата, но беше на 2 месеца. Тази година ще видим как ще е, надявам се  да няма проблеми.

Лек път Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Добре де, столчето не става ли в полулегнало положение? newsm78
Ако става, му сложи една малка възглавничка под кръста и така ще изравниш положението на тялото, ще стане до легнало!...Пак ще си е вързан и всичко ще е наред!

 Аз така правех като Симона беше по- малка и неможеше да стои напълно седнала.
Виж целия пост
# 12
Ох, столче казвате, а?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Столчето е задължително. Както от гледна точка на безопасност, така и на удобство. В тези жеги, ако детето е все седнало в краката на някой възрастен, ще се сварите...  Rolling Eyes Добре е да има и чести почивки за разнообразяване на обстановката. Два пъти съм пътувала с Борис - когато беше на 9 месеца и следващата година, съответно на 1 г. 9 м. - издържа се...
Виж целия пост
# 14
Мале, к'ва съм овца, изобщо нямаше да се сетя, че ми трябва столче.

Никога не сме пътували и затова.  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия