Детето е болно .....

  • 1 142
  • 14
За първи път детето ми е болно и съм адски притеснена.Появи му се херпес на устенцата и вдигна 37.5 градуса температура.Отидохме при педито и тя каза,че цялото му гърло е осеяно с малки гадни херпесчета.Изписа ни едно ново лекарство,което лекува само и единствено херпеси от всякакъв род даже и хронични.Да ама детето прави страхотни температури 39.3градуса,39,38.5 и т.н..Вчера бяхме на консултация и тя каза че се оправя но детето продължава да има 39 градуса незнам аз нищо вече не разбирам.Днес ще ходим да му взема кръв за изследвания 4 дни след поставяне на диагноза.Лекарството се казва:isoprinosine-да сте чули нещо за това "чудо"на медицината?
Виж целия пост
# 1
Изписвали са ни Изопринозин, като имуностимулатор, който имал и противовъзпалителен ефект според нашата педиатърка.
Виж целия пост
# 2
Прилична ми на херп-ангина (хахахаха, диагноза от не-медик, по и-нет - невероятно!). Вирусно е (ако е това), наистина се вдигат високи температури - давай мултивитамини, много течности - по принцип се минава без АБ, но не мога да се сетя за колко дни минаваше...
Пиши какво е развитието!
Виж целия пост
# 3
Успокой се! Вероятно докторката ти е установила, че детенце има херп ангина или някаква друга подобна вирусна инфекция. Обикновено те протичат с повишена температура, но това не чак толкова страшно или "страхотно"  Wink  Simple Smile
Температурата не е болест, а защитна реакция на организма. Това, че детенцето ти има покачена температура просто означава, че се бори с инфекцията. Какво по-хубаво от това!  Simple Smile

Виж целия пост
# 4
И ние бяхме с това заболяване, пихме антибиотик. Изопринозин са пили и двете ми деца, той е антивирусно средство и имуномодулатор. При това състояние високата температура за няколко дни е обичайно нещо, но трябва да се следи за усложнения /добавена бактериална инфекция/. Има препарати за мазане в устата, мн. облекчават състоянието /Тантум Верде, Нистатин с Анестезин, вит. А, Преднизолон и глицерин и др./.
Виж целия пост
# 5
виж сега, това, че има Т е добре, защото означава, че организмът се бори по един или друг начин.
А малките деца вдигат високи Т, и ги понасят по съвсем друг начин от възрастните.
Щом си взела мерки всичко ще се оправи, и не се притеснявай от Т.
Нормално е.
Виж целия пост
# 6
Да знам че щом има температура значи се бори с вируса но просто имах нужда от успокоение.Благодаря ви много за отговорите.Ще пиша по нататък как са се развили нещата  bouquet
Виж целия пост
# 7
И моето имаше такоз чудо  Close Лоша работа  Sick Нашето педи и за хрема изписва АБ и аз патката шашната от високата Т го натъпках стабилно с АБ, а после разбрах, че то от самосебеси минавало. Трябвало само витамини и по-силна храничка с много течности да приема детенце. Не се шашкай и бързо оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 8
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm
Виж целия пост
# 9
Само да се отчета детето е вече ок смисъл чеима още 2-3 херпесчета които са погорели.Вече не вдига температура.Педито каза,че сме хванали херпангината навреме затова се оправя толкова бързо.Иначе от жегите сме с разтройство,но не е инфекция.Пием дрожди,смекта и Ал110.Наи-важното е че детенце се чувства стахотно.Пищи и се смее.Благодаря ви мами за подкрепата.Това лекарство Изопринозин е страхотно. Peace
Виж целия пост
# 10
И Кари е с херпангина  Sad Три нощи вдига висока темп. и през деня също. Днес й поставиха диагнозата и изписаха Оспен. Това дежурната лекарка, с поред нашата трябвало да е Оспексин. Сега седя с 3 антибиотика пред мен, защото имам и Аугментин, който е на същата основа и се чудя да й давам ли въобще антибиотик, щом не се налага??? #Crazy
Виж целия пост
# 11
И Кари е с херпангина  Sad Три нощи вдига висока темп. и през деня също. Днес й поставиха диагнозата и изписаха Оспен. Това дежурната лекарка, с поред нашата трябвало да е Оспексин. Сега седя с 3 антибиотика пред мен, защото имам и Аугментин, който е на същата основа и се чудя да й давам ли въобще антибиотик, щом не се налага??? #Crazy

Това е вирус, а АБ не влияят на вирусни инфекции... А "Оспен" и "Оспексин" не са идентични АБ... Не знам - каквото и да те посъветваме в крайна сметка ти решаваш, аз бих направила така (така процедира и нашата ДжиПи) - изчакай 3-4 дена, май толкова някъде се поддържаше температура и за толкова минаваше вируса - ако след това продължава с вдигане на температура и има усложнения - чак тогава се мисли за АБ.  Peace
Виж целия пост
# 12
Мерси, Роси, Кари е вече 4-т ден с темп. - от сряда вечер. Ще помисля още малко и ще реша.
Виж целия пост
# 13
Тес,нашата педи каза,че вируса не можем да преборим с антибиотици(освен ако детето не е с проблем на имунната система)то трябва да се пребори само с вируса единственото,което можем да направим е да помогнем на имунната система с имуномодулатор-изопринозин или респивакс,но решението е твое.А за температурата през 3 часа панадол-2.5 след 3  часа-2.5 нурофен постоянно даже през ноща.Това е-ние така в общи линии сваляхме темп.Но пак казвам ти решаваш.
Виж целия пост
# 14
Според мен при вирусни инфекции АБ само потискат заболяването и след като си изпиеш първата опаковка и минат няколко дни проблема се появява отново. Минали сме няколко пъти през болниците и вече чакам 2-3 дни преди да въвеждам АБ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия