:shock:Верно ли е това,

  • 8 660
  • 38
че ако планираш сватба /а ние планираме тя да бъде август / не можеш ти или никой от близките ти да правите помени,/ сега в събота ще правим помен за 2 год от смъртта на баба -тази жена я обожавах и ще я обичам винаги /,моята майка ще го прави и аз не мога да не отида да и помагам,но преди малко прочетох за това нещо в този форум и останах шокорана ....
http://www.svatbata.org/index.php?topic=805.0
Виж целия пост
# 1
Сами си усложнявате живота с тези суеверия. Тъмно средновековие... Crazy
Виж целия пост
# 2
Бабини деветини.. Какво се връзваш на простотии, отживелици от време оно?!  Пфу!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Аз не бих се съобразила с това. За мен тези неща нямат значение и спомена /помена/ за мъртвите не би повлиял на сватбата ми.
Ако има проблем лично за роднините ти - това е друго.
Виж целия пост
# 4
Ако се притеснявай най-добре питай в църквата.

На моя приятелка почина свекъра й (у тях беше дошъл да го лекуват тук Sad), и те бяха питали свещенника като идва за некъпането в опрдлен ден и други неща и той им бе казал че това са суеверия, а не неща които религията изисква
Виж целия пост
# 5
Според мен са суеверия. Simple Smile
Както например,че бременна жена не би трябвало да ходи на погребение.
Давам пример:
Кръсницата ми е във 8-мият месец,миналата седмица почина свекър и,е ами присъстваше на погребението.
Едно време баба ми казваше така:"Сватба и смърт назад не се връщат"
Мисля,че има нещо вярно във думите и.
Виж целия пост
# 6
Не се шашкай толкова!Чувала съм го и аз, но вие си преценявате-все пак не е през няколко дена, а и все пак е помен! Не върви само, ако след погребение вдигнеш сватба и то най-малкото, защото няма да ти е до веселие тогава-в такива случаи се отлага за известно време.
Според мен може да си направите сватбата, без да се притесняваш от нищо!  Peace
Виж целия пост
# 7
Уф,благодаря ви .
и аз не вярвам в суеверия,но пък знае ли човек ,хората от онзи форум бяха сигурни ...
Виж целия пост
# 8
В ТОЗИ форум са най-компетентните мнения, не знаеш ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green   bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз съм чувала подобни ограничения, но за бременни и кърмачки - обяснявам си го с големия стрес, шок, неприятни емоции и т.н. и евентуалните негативни последствия. Иначе съпругът ми ходи на погребение 1 месец преди сватбата, аз обаче не го придружих, оправдах се с бремеността си, но реалната причина беше, че и без да съм бременна избягвам ходенето по погребения и помени, освен ако не са на много близки хора.
Виж целия пост
# 10
Много ме впечатли - да не се занимава никой с умрели една година след сватбата  Shocked

Само защото съм се омъжила, понеже това си е САМО една сватба, да спра да уважавам хората за цяла година, да не засвидетелствам почитта и обичта си към близките ми хора, които са си отишли от света...

Това значи толкова насериозно да съм се взела като БУЛКА, че да няма накъде... Тя вярно "сватбата веднъж в живота"  newsm78, ама и човек веднъж умира... Като изключим суеверията, от съвсем чисто човешка гледна точка - това е нелепо.
Виж целия пост
# 11
Я стига с тези суеверия! ooooh!
Виж целия пост
# 12
В ТОЗИ форум са най-компетентните мнения, не знаеш ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green   bouquet

хе-хе,знам ,разбира се ,затова и кисна постоянно тук   bouquet
Виж целия пост
# 13
 Naughty

ЩАСЛИВ СЕМЕЕН ЖИВОТ ВИ ПОЖЕЛАВАМ!
Виж целия пост
# 14
Единият ми дядо почина ден преди сватбата ни/погребението му беше на сватбата ,това значеше ли, че трябваше да я отложим?!А да знаеш на какви прокобни думи и ясновидски "прозрения" бях подложена, но не ме интересуваше, беше ми много тъжно - че не мога да се разделя с него както подобава и същевременно яд- че това бе най-щастливият ми ден и имаше толкова много мъка в очите на родителите ми...
Не вярвай на подобни суеверия, това си е живота!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия