Консултант по кърмене-Мед.к-ж гр.Враца

  • 2 593
  • 20
Момичета,
прочетох в статията "Геройство ли е кърменето?",че съществува специалност "Консултант по кърмене,диетично и здравословно хранене" в Медицински колеж гр.Враца.
Знаете ли,откога съществува,познавате ли някой възпитаник и т.н.
Интересно ми е и какво се учи,да не е на 3ч,пауза през ноща и ала бала глупости.
Стана ми много интересно...и се размечтах Wink
Търсих в нета,нищо освен адрес на колежа не намерих...
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам тази специалност е открита от миналата година и още няма дипломирани по нея. И на мен ми е интересно да науча повече.
Виж целия пост
# 2
Все още няма дипломирани специалисти в тази специалност. Не познавам лично хора, която се обучават в нея, но предполагам че нещо подобно изучават, но по-разширено
http://www.bebemamabg.com/index.php?option=com_content&task= … =81&Itemid=39

А ти защо се интересуваш? (ако не е тайна) Ако искаш повече инфо, обади се на д-р Жана Станева, тя действа във Враца по този въпрос.
Виж целия пост
# 3
Сиска,благодаря за информацията
много интересен сайт...
А се интересувам първо,защото наистина това е светлина в тунела...и второ,защото незнайно защо записах да уча икономика,че и я завърших...
А коя тази докторка,която споменваш?
Мерси отново  bouquet
Виж целия пост
# 4
Всъщност става дума за следдипломна квалификация за за дипломирани медицински сестри, акушерки и фелдшери.
Така че ако си решила да се насочваш в тази област първо трябва да завършиш мед. колеж.  Wink
Виж целия пост
# 5
От тази година изучаващите се за Конултанти по кърмене завършват като Бакалаври. Обучението е 3,5 години и за момента тази специалност се изучава само в Медицински колеж Враца-
Виж целия пост
# 6
Мерси за инфото,най-вероятно желанието ми ще си остане в света на мечтите... Wink
 
Виж целия пост
# 7
От тази година изучаващите се за Конултанти по кърмене завършват като Бакалаври. Обучението е 3,5 години и за момента тази специалност се изучава само в Медицински колеж Враца-

Това някаква нова информация ли е? Откъде я имаш?

Защото на сайта на колежа пише друго:
Специалности - медицинска сестра, акушерка, медицински козметик
Следдипломни специализации - медицинска сестра за социални дейности, консултант по кърмене, здравословно и диетично хранене

А и онзи ден ходихме с една приятелка до Центъра за кандидатстудентска подготовка, откъдето ни увериха, че такава специалност няма!
Виж целия пост
# 8
Джейд, имам колега от Враца и той беше разпитал, но за по-сигурно и аз се обадих до учебния отдел. От там потвърдиха инфото. Дори жената звучеше много горда от факта, че и по тази специалност вече ще бъдат Бакалаври.
Тел. 092/4 51 76
Виж целия пост
# 9
Джейд, имам колега от Враца и той беше разпитал, но за по-сигурно и аз се обадих до учебния отдел. От там потвърдиха инфото. Дори жената звучеше много горда от факта, че и по тази специалност вече ще бъдат Бакалаври.
Тел. 092/4 51 76

Благодаря Вивчо, явно имаш по-прясна информация. Ще я предам на моята приятелка (Zlati), която се интересуваше от това обучение.
Виж целия пост
# 10
Мммм, www.bebemamabg.com ми е един от любимите сайтове.... Hug  bouquet
Виж целия пост
# 11
От тази година изучаващите се за Конултанти по кърмене завършват като Бакалаври. Обучението е 3,5 години и за момента тази специалност се изучава само в Медицински колеж Враца-

Това някаква нова информация ли е? Откъде я имаш?
Потвърждавам Simple Smile
Моята информация е от д-р Анета Попиванова, която е един от учредителите на тази програма, доколкото знам, и за момента единствен квалифициран консултант по лактация. Аз се интересувах мога ли да завърша такава специалност, без да имам медицинско образование, но комай не става - засега поне.
Виж целия пост
# 12
Аз се интересувах мога ли да завърша такава специалност, без да имам медицинско образование, но комай не става - засега поне.

Добре де, защо ще искат да имаш мед. образование, ако е отделна специалност и се учи 3.5 години за бакалавър? Щом е така би трябвало всеки да може да я запише.
Аз например съм с магистратура по електроника и почти нищо не разбирам от медицина, но ако поискам веднага мога да се запиша в мед. колеж и след съответния брой години да изляза сестра или акушерка. Каква е логиката тогава да отказват на архитект Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
...следдипломна квалификация, понеже.
Виж целия пост
# 14
...следдипломна квалификация, понеже.
Нещо не ми се връзва.
Ако е за магистър - ок, следдипломна квалификация, иска се първоначално медицинско образование, щото това е "надстройката". Ама бакалавъра е първо ниво на висшето образование. newsm78 Или нещо не са го измислили, или на мен основните ми понятия за нашата образователна система не са си по местата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия