Лъжливо "тесто с мая" - на д-р Йоткер

  • 1 380
  • 13
Преди малко забърках пак едно тесто с извара ( нещо на извара ме избива последно време)

Там, от където си копирах рецептата пише, че автор е д-р Йоткер. Казва се лъжливо тесто с мая.

500 гр извара
3 яйца
1 ч.ч олио
1 ч.ч захар
3 бакпулвера
1 ванилия
700гр брашно

Меси се тесто и се използва за различни сладки изделия както тестото с мая. Хареса ми, вкусно е. Аз изпържих малко бухтички и другото го направих на пирог с ягодово сладко.

За солени плънки тестото е следното:

150 гр. извара
6 с. л. пр. мляко
6 с. л. олио
1 ч.л сол
300 гр. брашно
1 бакпулвер





Виж целия пост
# 1
леле, че вкусно и3глеждат....по3дравления smile3501 smile3525
Виж целия пост
# 2
Браво!  bouquet
Изглежда страхотно
Благодаря , ще го пробвам Grinning
Виж целия пост
# 3
Супер - и аз много обичам неща с извара, така че ще пробвам и сладкия, и соления вариант Grinning
Виж целия пост
# 4
djemma,
каква извара слагаш - тази, която се продава на килограм, или нещо по-специално? Че аз не ползвам много извара и не съм наясно. Знам, че си специалист, та моля за съвет.
Виж целия пост
# 5
Пробвах соления вариант - направих кифлички, едната част дребни като соленки, без пълнеж, а другата - като кроасани с кашкавал. Супер станаха, с хрупкава коричка и наистина сякаш са правени с тесто с мая Grinning Така че рецептата ми влиза в любимите Grinning
Виж целия пост
# 6
djemma,
каква извара слагаш - тази, която се продава на килограм, или нещо по-специално? Че аз не ползвам много извара и не съм наясно. Знам, че си специалист, та моля за съвет.

Извара на килограм взимам, в нашия супер има една кашкавалена извара- от нея. Иначе пакетираната съдържа сол и не е подходяща за сладки изделия.
Виж целия пост
# 7
Пробвах соления вариант - направих кифлички, едната част дребни като соленки, без пълнеж, а другата - като кроасани с кашкавал. Супер станаха, с хрупкава коричка и наистина сякаш са правени с тесто с мая Grinning Така че рецептата ми влиза в любимите Grinning
И на мен ми стана любима. LaughingРадвам се,че ти хареса.
Виж целия пост
# 8
С какви плънки мога да направя-искам нещо соленко да забъркам newsm78
Дайте някоя идея.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ау, утре, ще пробвам рецептата и ще се отчета и аз. В последно време нямах голямо желание за готвене, но утре, ще направя сефте, от доста време насам. Да знаете връщам се вече във форума!
Виж целия пост
# 10
С какви плънки мога да направя-искам нещо соленко да забъркам newsm78
Дайте някоя идея.  bouquet

Най-вероятно ще стане със сиренце, кашкавалче, кренвиршче...

Лелее, защо говоря така умалително?
Виж целия пост
# 11
Някой ако може да ми отговори за пирога първо пека тестото и тогава мажа със сладкото или пека барабар със сладкото ама ме е страх да не почне да гори и пуши сладкото -помагайте....
Виж целия пост
# 12
Лати, плънките каквито ти харесват. Може например да направиж пирожки със сирене или кашкавал.

Сладкото се маже върху сурово тесто, прави се решетка или се настъргва част от сестото върху сладкото и се пече на 180 гр. Аз не го слагах в тавичка, а направо върху силиконовото килимче.
Виж целия пост
# 13
Изглежда супер,ама как ми се дояде самооооо  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия