Помагайте! Много се поти докато спи и става на малки червени пъпчици

  • 1 904
  • 12
Моля, помагайте! Ники много се поти докато спи.  ooooh! ooooh! ooooh! измислям вече какво ли не леко да я обличам, но тя се поти. спи с плитки, че да не й се поти главичката много. чувам оттук-оттам, че е нормално за малките деца да се потят до някаква възраст докато им "узреят" така да се каже потните жлези. проблема не е в това обаче, че се преобличаме, а че я избиват малки ситни пъпчици от топлото и се чудя какво да правя ввече. днес си купихме бебешка пудра и се пудрим, но не знам дали ще има ефект.значи и миналата година лятото беше така. все мокра и с изприщен гръб ooooh! ooooh! ooooh! а и казва, че я сърби. не знам дали просто пт жегата става нещо като подсичане или от праха, с който й пера дрехите. newsm12 newsm12 . и аз издивявам вече като гледам малкото ми момиченце да се мъчи. дайте идеи , съвети какво да правя newsm50
Виж целия пост
# 1
И мойто детенце се поти и получава гадни ситни пъпчици по вратлето, под мишничките, по дупенцето. Аз я мажа с кремчето с кето съм и слагала при смяна на памперсите при подсечено дупе и минават. Тези пъпчици се появяват в резултат на това, че кожичката е много нежна и сякаш изгаря от потта.
Виж целия пост
# 2
И мойто детенце се поти и получава гадни ситни пъпчици по вратлето, под мишничките, по дупенцето. Аз я мажа с кремчето с кето съм и слагала при смяна на памперсите при подсечено дупе и минават. Тези пъпчици се появяват в резултат на това, че кожичката е много нежна и сякаш изгаря от потта.
И ние сме в същото положение Sad Снощи спа по памперс само newsm78
Виж целия пост
# 3
И Калина е така - с нищо не я мажа, но гледам да е съвсем леко облечена и завита само с чаршафче, което тя почти веднага отмята, тъй че напрактика спи само по гащички и потниче.
Виж целия пост
# 4
Да не би матрака, на който спи да е с протектор и той да запарва?
Виж целия пост
# 5
симона и павел са същите, чак се притесних да не шарка. започнах да ги мажа с отвара от смрадлика (тетра), за да не се възпаляват пъпките. моето GP каза, че друг лек няма!
Виж целия пост
# 6
аз не хващам тая идея с пудрата, чувала съм и преди, ама си мисля-лятото възрастните не си слагат пудра, щото запушва порите, пък на бебетата слагат. Филип си е почти целодневно само по памперс, като излизаме му намятам нещо да не си показва срамотиите, но не боди, а нещо от две части, за да не му спарва. Повече от едно къпане на ден измива потта, която може да дразни кожата, охлажда, успокоява, а и си е кеф-може да е само плакнене
Виж целия пост
# 7
  И аз съм с питанка по тази тема.. от 2 дни е изрината   ситно от потта, няма начин, пердаши навсякъде и не и пука че е 34 градуса./ на сянка/  Не забелязвам признаци на чесане..?
  Избягвам да я мажа, обаче..  това е допълнително запушване на порите/ освен прахта/, но това  е СПОРЕД мен., ще ми се ако някой знае повече? Свирнете. Къпим я  2 пъти на ден. След първото излизане на двора.... и след второто, преди сън. / междувременно я  забърсвам с мокри кърпички, когато  се омаже   с .. / бедна ми фантазията. Лятото е така с проходилите, мръсна е като новоизмъкнат от почвата  морков:-))
Виж целия пост
# 8
Поне се успокоих,че не сме само ние. Wink
Същото положение е при нас.Ситни пъпчици ,особено по тила,бузите  и гърдичките, косата  и постоянно е мокра от пот , докато спи , а днес направо беше мокър чаршафа. ooooh!
Виж целия пост
# 9
И моето дете е така,поти се много докато спи,независимо колко леко е облечена и има доста пъпчици.Слагам й едно много тънко чаршафче само на кръста и пак е мокра.
Виж целия пост
# 10
Къпи я сам с вода, със сапун през 2-3 дни. Когато не къпеш със сапун, можеш да добавяш хума във водата. Така кожата се възстановява по-бързо. Обличай й възможно най-леките бели  дрешки - понякога кожата реагира на боята на текстила. Моята дъщеря също се поти и зялото и вратле, раменца и горната част на гръбчето са й в пъпчици, които явно я сърбят и на места ги е разранила.  Sad Мажа след къпане само лек слой крем Здраве и става по-добре.
Виж целия пост
# 11
Аз го слагам да спи само по потник и гащи, завит с едно чаршавче и на отворен прозорец да влиза въздух.
Виж целия пост
# 12
Вики спи само по гащички, казва, че й е топло, завивката не я ще, на пракитка спи гола.

Няма пъпчици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия