Може ли да се спре лактацията на едната гърда?

  • 347
  • 6
Здравейте!Искат да отбивам детето на 3 месеца,за да оперират киста на едната гърда,аз естествено не съм съгласна.От това следва и въпроса за спирането на лактацията-имам съвсем малко кърма във въпросната гърда-изцеждам по 5 - 10 мл на ден-дали не може да спре напълно някак си newsm78?Ако имате идеи някакви по въпроса,ще се радвам да ги споделите,понеже се чудя какво да правя...
Виж целия пост
# 1
За каква киста става въпрос?
В обикновения случай на фиброаденоми и подобни доброкачествени, както и на биопсии въобще не се налага спиране на лактацията, може да се оперира и да се кърми веднага след това, когато майката е в състояние и ако разрезът го позволява (ако не е върху ареолата). При толкова малко мляко от тази гърда не би трябвало да има никакъв проблем за операцията.
Повече по въпроса може да прочетеш тук:
http://www.lalecheleague.org/llleaderweb/LV/LVDecJan03p136.html
Виж целия пост
# 2
Не знам доколко е "напълно", но аз определено вече кърмя само от едната гърда, повече от 3 месеца.Не знам защо Ники просто спря да суче от дясната Rolling EyesСъответно тя спря да произвежда - нито се пълни, нито тече...Обаче да те предупредя, че това води до драстична разлика в размерите на двете гърди  SadНаправо е видими с просто око, през дрехите...Лоша работа Tired
Виж целия пост
# 3
за размера ми е ясна работата,защото от 3-тия ден на раждането я кърмя от едната само Laughing.
ами не съм питала точно каква е кистата,обаче хирурга каза:неможе,докато не спреш да кърмиш ! и ме отряза...
а да продължавам ли да изцеждам въпросните 5 мл newsm78,правя го ,защото се притеснявам да не се запуши нещо....
Виж целия пост
# 4
Няма смисъл да изцеждаш тези 5мл - млякото постепенно ще се абсорбира самичко. Изцеждай само ако почувстваш напрежение или препълване (което е малко вероятно при това количество).
Мислила ли си да се обърнеш към друг хирург, с повече опит с лактиращи гърди Wink
Виж целия пост
# 5
Може да спреш лактацията от едната гърда.Започни да прескачаш кърменето. Премини към 1 път на ден.След това на 2-2,5 дни...и така увеличавай периода ,по твоя преценка.Не цеди допълнително  Naughty Стига се до веднъж на седмица (рано сутрин ,за да изсуче всичко) Ако изсуква всичко когато даваш накрая,постепенно кърмата ще спре от гърдата. Ако още не ти е ясно пак ще пиша.
Успех с операцията.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Може да спреш лактацията от едната гърда.Започни да прескачаш кърменето. Премини към 1 път на ден.След това на 2-2,5 дни...и така увеличавай периода ,по твоя преценка.Не цеди допълнително  Naughty Стига се до веднъж на седмица (рано сутрин ,за да изсуче всичко) Ако изсуква всичко когато даваш накрая,постепенно кърмата ще спре от гърдата. Ако още не ти е ясно пак ще пиша.
Успех с операцията.  bouquet
въобще не кърмя от тази гърда поради физическа невъзможност.изцеждам веднъж на ден само и мисля да спирам  newsm78

Мислила ли си да се обърнеш към друг хирург, с повече опит с лактиращи гърди Wink
ами тъкмо ще започвам проучването на хирурзите в града...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия