Как да установя дали имам имунитет срещу няколко вида шарка?

  • 1 228
  • 3
този месец ме размина с бебчето и искам да ви питам къде и как мога да проверя дали имам имунитет срещу рубеола или варицела,защото майка ми не може да ми каже точно понеже като малка постоянно са ми излизали някакви пъпки.страх ме е,защото малкия на есен тръгва на училище и ще има контакти с много деца и ако   забременея.могат ли в часни лабораторий да ми ги направят,защото нямам личен лекар.
Виж целия пост
# 1
Можеш във всяка една частна лаборатория, но трябва да кажеш че искаш да търсят стари имунни тела, а не тези дето се образуват при скорошен контакт с причинителя. Струва около 25 лв. на вид, т.е. ако ще търсят няколко вида си ги умножи . Съвсем скоро водих бавачката си да я изследват, защото каката ми се разболя от варицела. Изследвах ги в лаборатория Кандиларов, но и другите частни лаб. ги изследват.
Виж целия пост
# 2
а кой видове шарка са опасни при бременност?
Виж целия пост
# 3
Рубеола - рисковия период обхваща времето малко преди забременяването  до 16 - 20 седмица на бременността. При преболедуване се създава траен пожизнен имунитет.
Според имунизационния календар на Република България на 13 месец от живота на детето се прави подкожно триваксина -  морбили-паротит-рубеола и на 12 г. възраст на девойките се прави реимунизацияпротив рубеола с жива рубеолна ваксина, подкожно. - това от 1994 година насам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия