Прекратяване на майчинство и напускане на работа

  • 1 119
  • 3
Здравейте!
Аз съм в отпуск по майчинство, но наесен искам да започна работа.
Моят проблем е, че искам да напусна старата си работа.
Въпросът ми е:
  Sad Трябва ли да пусна предизвестие от един месец за напускане или директно напускам?
Отговорете ми на лични.
Благодаря ви предварително
!
Виж целия пост
# 1
Здравейте!
Аз съм в отпуск по майчинство, но наесен искам да започна работа.
Моят проблем е, че искам да напусна старата си работа.
Въпросът ми е:
  Sad Трябва ли да пусна предизвестие от един месец за напускане или директно напускам?
Отговорете ми на лични.
Благодаря ви предварително
!
Това, че си в майчинство не играе никаква роля при напускането ти. Зависи по кой член си назначена и по кой ще те освободят. Ако е по взаимно съгласие - няма нужда от предизвестие. Иначе предизвестието е 1 месец Peace
Виж целия пост
# 2
Да, и аз съм в същата позиция, и аз се интересувам.

Само че при мен предизвестието за напускане е 3 месеца и освен това задължително не ти дават да напуснеш по - рано.

Да дам предисвестие че напускам 3 месеца преди да ми свърши майчинството ли?
Виж целия пост
# 3
Да, и аз съм в същата позиция, и аз се интересувам.

Само че при мен предизвестието за напускане е 3 месеца и освен това задължително не ти дават да напуснеш по - рано.

Да дам предисвестие че напускам 3 месеца преди да ми свърши майчинството ли?

След като при вас предизвестието е 3 месеца си пускаш 3 месеца преди датата на която искаш  да си напуснала  предизвестие.

Прекратяване на трудовия договор от работника

или служителя с предизвестие

 

Чл. 326. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За работниците и служителите, които заемат материално-отчетнически длъжности, в случай че предаването на повереното имущество не може да се извърши в 30-дневния срок по ал. 2, времето за предаване може да се удължи, но не повече от 2 месеца общо с предизвестието.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието започва да тече от следващия ден на получаването му. Предизвестието може да се оттегли, ако работникът или служителят съобщи за това преди или едновременно с получаването му. То може да се оттегли и до изтичането на срока му със съгласието на работодателя.

(Ал. 5 отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.)


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия