Притеснена съм от поведението на бебата

  • 522
  • 12
От няколко дни бебка е изключително неспокойна, което е нещо ново за нея ( след отшумаването на коликите преди месец). Отначало смятах, че може би е лактационна криза и затова започнах да и предлагам гърдата по често. Тя не отказва, но и суче кратко  като време и понякога след като пусне започва да плаче отново, а се случва и да заплаче още докато яде  Sad. Почти няма време през деня, в което да може да остане съвсем за малко сама т.е. да не е гушната. Щом я оставя в столчето или креватчето и започва  гневен плач. Успокоява се като я гушна (в слинга само мрънка, предполагам, че и е топло), но задължително трябва да се движа. След малко и това не върши работа и аз пак я слагам на гърда, но и трябва време да се успокои и да засуче. През нощта започна да се буди много по-често в сравнение с преди.
А направо не ми се разказва като излезем навън. Количката е за украшение или евентуално за 10-15 минутен сън (след дълъг плач и най-различни и противоречиви съвети  съвети от околните) #Crazy. Притеснявам се защото това поведение е съвсем ново за нея. Тя почти няма време, в което се усмихва, бърбори или прави други неща.
Аз вече се наслушах на съвети за дохранване (особено като кажа, че е само на кърма) и исках да попитам тук мамите,      дали мислите, че може да пораства и да има нужда от повече кърма или ...и аз вече незнам какво да мисля ooooh!.
Виж целия пост
# 1
Хммммммммм от няколко дни и ние сме така - направо не мога да си позная бебата... Да не би да се дължи на нещо в атмосферното налягане, слънчевите изригвания или магнитните бури newsm78
Виж целия пост
# 2
Ако има нужда от повече кърма, сама ще се погрижи за този проблем. Ще иска да суче много по-често и така за ден-два ще увеличи количеството млекце.
По-скоро проблема е жегите според мен, поне наоколо бебоците гледам се държат или нервничат по същия начин.
Ти само запази спокойствие, не се тревожи излишно, каквото и да е, скоро ще отмине!
Виж целия пост
# 3
Абсолютно същата е ситуацията и при нас #Crazy
Исведнъж без никаква причина, започна да изпада в истерия, като го сложа в количката, мрънка постоянно, не иска да стои сам, яде и се сърди, яде по често-вечер през 2 часа #Crazy. Направо ми разказва играта, вече започнах да се чудя, да не би да нямам кърма newsm78
Постоянно лапа нещо , а бибероните не ги смуче, а ги дъвче и аз му купих гелче за никнещи  зъб Rolling Eyes Не мога да кажа, дали е от това, но поне като изпадне в истерия и го намажа се успокоява Rolling Eyes
Ще ти следя темата, дано открием проблема  bouquet
Виж целия пост
# 4
Хммммммммм от няколко дни и ние сме така - направо не мога да си позная бебата... Да не би да се дължи на нещо в атмосферното налягане, слънчевите изригвания или магнитните бури newsm78

И според мен е нещо такова, колкото и нелогично да zвучи, zащото моя хамстер беше непоносим миналата седмица. То на мен ми се ревеше де...един ден 35 градуса, следващият порой да те удави, влажно, zадушно Tired...
Виж целия пост
# 5
Привет!
И ние сме така,но добре че е само през няколко дена вече Praynig. Не смяташ ли,че може да се позавръщат малко и колики,и ние бяхме с много късни. Имах чувството,че доста време отшумяваха,ту ги имаше,ту затихваха. Не е лесно с кърменето,поне при мен си е понякога голям зор,папаме на 2 часа,най-много 3, денонощно.И понякога свят ми се завива от предлагане на цица,ама какво да я правя буболечката,като така уважава цицата  Laughing Хем умирам от кеф,че сме си паснали перфектно, хем ми идва нанагорно понякога,ама няма се даваме, ще дерзаем.
Не сте и малки,да не са признаци на някое зъбче  newsm78
Също забелязвам,че с израстването в този период имат нужда от повече гушкане и усещане на мама,въобще искат си компанията.
А относно коментарите на околните  #2gunfire ,неще и дума,понякога са ме докарвали на ръба да си покажа другото Аз.
Виж целия пост
# 6
Направо ми разказва играта, вече започнах да се чудя, да не би да нямам кърма newsm78
Постоянно лапа нещо , а бибероните не ги смуче, а ги дъвче и аз му купих гелче за никнещи  зъб Rolling Eyes Не мога да кажа, дали е от това, но поне като изпадне в истерия и го намажа се успокоява Rolling Eyes
Ще ти следя темата, дано открием проблема  bouquet
Това с чуденето за кърмата ми е до болка познато,чак една от бабите успя да ме убеди  Twisted Evil (за съжаление в период в който нямах нет и нямаше кой да ме мотивира) и давах 5 дена вечер добавка - от 30 до 70 мл Аптамил изпиваше след предложени 2 цици и пак си се будеше на 2 часа и търсеше цица.Така,че набързо спрях АМ-а и си продължих с цици и положението се пооправи.Пия редовно българския лактогонен чай и повечко течности. Май бебчовците понякога дълго време си заработват новите количества които са им нужни?
Виж целия пост
# 7
По-скоро е било от жегите...Гери е същата. Е, снощи по-малко newsm78
Виж целия пост
# 8
Според мен е от жегите,може би в комбинация с растеж на зъби.Мариела беше нетърпима тези дни от 2-та фактора заедно.Не се притеснявай,ще отмине периода,сега се въоръжи с търпение,предлагай цицата по-често за успокоение и това е  Hug
Виж целия пост
# 9
И ние сме нервни, особено като беше по-топло пищяхме по цяла нощ, сега пак сме неспокойни, защото стоим повече вкъщи, а и маи ни излизат зъби, още едни, защото вече имаме два. Вероятно и при вас е същия проблем. Ние по принцип не обичаме да лежим и трябва да сме прави, може и вие да вървите по нашия път и да искате да сте по-изправени вече. Спокойно ще мине Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Освен жегите не може ли да е на фаза скок в растежа?
Стефан такова мрънкане му удряше една- две седмици, че в чудо се видях.
И се оказа скок в растежа според квалифицираните мами тука, а беше зима.
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички мами за споделения опит Heart Eyes.

Хммммммммм от няколко дни и ние сме така - направо не мога да си позная бебата... Да не би да се дължи на нещо в атмосферното налягане, слънчевите изригвания или магнитните бури newsm78


Тази раздразанителност на бебата започна от петък през нощта (тогава беше бурята) и в началото го свързах с това, само че вече минаха няколко дни и знам ли  newsm78. Иначе тя продължава все така да е изключително кисела и си иска честото папкане. Мисля, че не са колики, но определено се върнахме във времето на скачените съдове Rolling Eyes Simple Smile. Предполагам, че ако е криза на растежа трябва скоро да отмине. 
И ние сме нервни, особено като беше по-топло пищяхме по цяла нощ, сега пак сме неспокойни, защото стоим повече вкъщи, а и маи ни излизат зъби, още едни, защото вече имаме два. Вероятно и при вас е същия проблем. Ние по принцип не обичаме да лежим и трябва да сме прави, може и вие да вървите по нашия път и да искате да сте по-изправени вече. Спокойно ще мине Simple Smile
Наистина забелязах, че като поставя количката в седнало положение, нещата са по-приемливи Simple Smile.
Виж целия пост
# 12
Като прочетох толкова мнения се поуспокоих за моето сладурче.И при нас едно мрънкане..рев..не иска да стои сам...а през нощта..кошмар..буди се през час и плаче.Аз мисля също,че причините може да са две:скок в растежа и зъби(понеже като зверче се нахвърля на всичко,което е в близост до устата му и много се лигави.Питах педито..но тя не каза нищо(големи специалисти Sad)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия