Как да оводнявам при повръщане?

  • 24 235
  • 22
От 3 часа тази нощ, малката ми повръща през половин час, до сега не е спряла. Категорично отказва всякаква храна (не я и карам), но и вода. Вече повръща само стомашен сок, около 1 шепичка, но не спира. Лекарката каза да и дам 5 капки деган през 1 час и после пак да и звънна. Но веднага след дегана, повърна отново. Страхувам се да не се обезводни, а не знам как да и дам водичка без да я повърне веднага newsm78
Разстройство няма и между повръщанията изглежда доста добре, дори се заиграваше, но сега май е вече изтощена Sad
Виж целия пост
# 1
Можеш да купиш една банка глюкоза и да и даваш по една малка лъжичка през 15-20 минути. Само не си спомням от коя глюкоза се даваше - има два вида - едната е солена, а др. сладка и едната се дава при повръщане, а другата при разстройство. Май солената е при повръщане, но можеш да попиташ в аптеката или докторката си за по-сигурно.
Стискам палци по-бързо да се оправите.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не бих ти препоръчала глюкоза. Не давай нищо сладко.

Малки лъжички вода през 10-15 минути. И Деган.

Стискам палци.  Hug
Виж целия пост
# 3
С лъжичка през 5-10 минути. Може цял ден само това да правиш, но е важно за детенцето!
Виж целия пост
# 4
Можеш да купиш от аптека Хидратин Алфа, то е за компенсиране на обезводняването в организма. Прахче е и се разтваря във вода, като от течността се дават по 2-3 лъжички на 5-10 минути. Моето дете преди седмица беше болно със същите оплаквания като твоето. Това прахче много му помогна. Успех и да се оправи скоро детенцето ти Praynig
Виж целия пост
# 5
С лъжичка през 5-10 минути. Може цял ден само това да правиш, но е важно за детенцето!

Или със спринцовка пробвай  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
С лъжичка през 5-10 минути. Може цял ден само това да правиш, но е важно за детенцето!

Или със спринцовка пробвай  Rolling Eyes
Най-добре така.Впръсквай в ъгъла на устата за да не отиде директно в гърлото и да се задави.
Виж целия пост
# 7
Има едни свещички против повръщане казват се вомитусхил щом не може през устата пробвай стях нали няма разстройство та с тях може .А за оводняването аз го правя със спринцовка през 5 минути .Бързо оздравяване пожелавам.
Виж целия пост
# 8
Има едно сокче на ХИП - RS200 май се казваше - то е за оводняване.
Виж целия пост
# 9
Има едно сокче на ХИП - RS200 май се казваше - то е за оводняване.
ОRS-а го е ползвала много успешно при диария, но не знаех, че и при повръщане помага.
Както и да е, тя от дегана заспа и се събуди освирепяла от глад и жажда. Дадох и само 1/2 сухар да гризе и по 1 глъдка и отпускам водичка от шишето през 5-10 минути.

Благодаря за отзивчивостта и препоръките!
Виж целия пост
# 10
Рехидрин - прахче за възстановяване на водно-солевия баланс. Ако не се справиш сама не се притесняваш да потърсиш лекар. Може да и се влее система и без да влизате в болница.
Виж целия пост
# 11
Ампулките натриев цитрат също много помагат при повръщане, ако не искаш да даваш деган или го повръща и няма кой да го направи инжекционно.
Виж целия пост
# 12
Аз винаги съм била фен на натриевия цитрат при повръщане когато става въпрос за мен. За малката обаче се стреснах (нали ми е за първи път) и не посмях да действам на своя глава.
От 10:30 сутринта до сега не е повръщала, въпреки, че хапна бисквитки, сухар, пийна вода, и малко мляко, открадна дори 1 череша. Чак се чудя дали да продължавам с лекарствата  5 дни както каза докторката newsm78
Виж целия пост
# 13
И аз не го давах на малките, докато докторката им не ми каза, че по-добре първо да опитам с цитрат, вместо деган. Peace!
Виж целия пост
# 14
Давала съм и аз на сина ми Цитрат.
А иначе за обезводняване - преварена вода със захар и сол /дано само не подвеждам някой, че пропорции не помня/ или пък във водичката изстискан 1 лимон.
Бързо оправяне на малката принцеса! Стискам палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия