Бащата на Съвестин ще се самозапали

  • 4 731
  • 64
Бащата на Съвестин ще се самозапали в Брюксел
04 юли 2006 / News.dir.bg
Бащата на отвлечения през 1997 г. Съвестин Тодор Деянов възнамерява да се самозапали в Брюксел. Това той обяви в открита покана до президента Георги Първанов, съобщи БГНЕС.
Поканата е препратена до еврокомисаря по разширяването Оли Рен, европейския комисар по правосъдие и вътрешен ред Франко Фратини, председателя на Европарламента Жозеп Борел, председателя на НС Георги Пирински, както и до омбудсмана на България Гиньо Ганев. “Българската държава овъгли душата и сърцето ми. Остава само да се самозапаля. Правителство, МВР и Президентството отказват да тиражират дори портретите на Съветин“, посочва бащата. Той кани на лична делова среща или публичен диспут президента Първанов. “МВР и правителството на Сергей Станишев пречат на издирването на Съвестин“, посочва още Тодор Деянов. Той настоява президентът да съдейства, за да бъдат тиражирани портретите и данните на Съвестин в пресата в конкретни западни държави, където да бъдат наети детективи, след като България няма орган за издирване на деца зад граница. “Последното мирно нещо, което възнамерявам и съм решен да направя, е да се самозапаля в Брюксел, където проведох гладната си стачка през 2004 г.“, отбелязва Тодор Деянов, като допълва, че смята да го направи на рождената дата на Съвестин - 22 септември.
Виж целия пост
# 1
Не знам какво да напиша. Думите са слаби и не стигат. Не мога и не искам да си представя нечовешката мъка да не знаеш какво се случва с детето ти. Не мога да си обясня бездействието на властите.
Жалко само, че със смъртта си само ще предизвика поредната медийна сензация, която ще отшуми за 3 дни. Мисля, че само жив би бил полезен на сина си . Така се надявам да е живо и здраво момченцето  Cry
Виж целия пост
# 2
Боже, колко мъка има по този свят, Боже! Cry Cry Cry
За 9(!) години ни звук, ни стон от това дете си е нечовешка болка. ooooh!
Дано Съвестин е жив и здрав и денят, в който ще прегърне баща си предстои! Praynig
Виж целия пост
# 3
горкия човек, толкова се намъчи!
Виж целия пост
# 4
Много ми е трудно да го напиша, но не вярвам във щастливата развръзка... Сърцето ми се свива всеки път като се сетя за този случай Sad
Виж целия пост
# 5
Не знам какво да напиша. Думите са слаби и не стигат. Не мога и не искам да си представя нечовешката мъка да не знаеш какво се случва с детето ти. Не мога да си обясня бездействието на властите.
Жалко само, че със смъртта си само ще предизвика поредната медийна сензация, която ще отшуми за 3 дни. Мисля, че само жив би бил полезен на сина си . Така се надявам да е живо и здраво момченцето  Cry
newsm10 smile3518 smile3518 smile3518
Виж целия пост
# 6
Това е страшна трагедия. Дори и да намери сина си... какво ли ще си спомня момчето? Та то вече е голямо... Дано все пак се намери! Дано този баща получи възмездие за многогодишните си усилия!   Praynig Praynig
Виж целия пост
# 7
От години следя този случай. Знам и сайта на бащата на Съвестин, ако някой се интересува - ето го:
http://savestin.org/

Има го на няколко езика.

По една теория, която според мен е доста вероятна е детето да е убито ще когато е изчезнало и са замесени държавните власи - полицаи (там в случая с Дениз - приятелчето на Съвестин и неговия втори баща - пласьор на дрога ли беше...).

Проблема е в държавата и че нищо не прави за такива случаи.
В Америка ликовете на изчезналите деца се разнасят по кутиите с мляко, както и има специални програми по телевизията, които около час се дават само такива "обяви" за изчезнали деца с преработените им лица (как биха изглеждали) от компютър.

БАХТИ, ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ДА СЕ НАПРАВИ И ТУКА!!!!
ТОВА е въпроса!  #Cussing out #2gunfire

Взмутена!
Виж целия пост
# 8
няма ли кой да му каже истината на тоя човек и да му даде покой веднъж завинаги!

абсолютно съм убедена, че т.нар власти знаят всичко, но ако наистина има замесени техни служители...

бях на един семинар преди 1-2години, където ченгета споделиха, че нямаме система за ранно предупреждаване за изчезнали деца. т.е докато полицай на кое да е КПП получи инфото за изчезване, детето може да е в Австралия.
ако и сега положението е такова тия са направо престъпници!
при толкова трафик на деца ижени, който минава през БГ!
Виж целия пост
# 9
Колко се напати този човек. CryНе е истина просто. Sad
Сърцето ми се къса всеки път като прочета или видя нещо за този случай.Нямам думи за безотговорността и безхаберието на всички власти и скапаната ни държава.
Виж целия пост
# 10
Много тъжно, настръхнах.
Мъчно ми е за този човек.
Спомням си преди време имаше публикации по вестниците, че го бил разпознал по снимки в нета ли беше, не мога да си спомня.

Крепи го надеждата, че детето му е още живо.
Не вярвам, че е лесно да се приеме факта, че съществото, което осмисля в много голяма част живота ти го няма Sad

А за държавата и бездействието й по случая, нищо хубаво не мога да кажа.

Виж целия пост
# 11
Страшна трагедия. Възхищавам се на силата на този човек...
Срамно е, че толкова години не се направи  нищо за съдбата на това хубаво българско  дете...
Виж целия пост
# 12
Това е най- голямата тъпотия, за която съм чела....ясно, че му е мъчно и т.н............... но този човек явно е полудял от мъка.............
Виж целия пост
# 13
Това е най- голямата тъпотия, за която съм чела....ясно, че му е мъчно и т.н............... но този човек явно е полудял от мъка.............


Абе да го категоризираш като тъпотия е много ограничено,
не се ли сещаш, че освен от мъка, той е "полудял" и от безсилието си
да накара някого да му обърне винимание?
Чак пък най-голямата тъпотия, за която си чела   Confused newsm78
Виж целия пост
# 14
Много ми е мъчно за този баща Cry..и за момченцето.Дано има хубав край.А това дете майка няма ли?Никога не съм чувала да се говори за нея,милата.Кой знае пък на нея какво и е!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия