Разнообразие

  • 21 102
  • 34
Момичета, Помощ  Praynig  Grinning !
Мразя го този сезон, киселото зеле още не е готово, вече няма много пресни зеленчуци и каквото и да мисля имам чувството, че все готвя картофи, ориз и боб  Imp . На мен вече ми омръзна, а мъжете ми си мълчат. Ако питам Вики какво му се яде получавам все един отговор "Спагети или пица!", а таткото е още по изобретателен "Каквото решиш!"  Twisted Evil .
Изчерпах се, помагайте, какво готвите?
Виж целия пост
# 1
Малко off - аз правя списък с всички манджи, които мога да готвя. Преглеждам го и правя меню за цялата седмица. Така и пазаруването е само веднъж, два пъти.
Спестява време и непрекъснатото чудене "какво да сготвя утре"  Wink
Виж целия пост
# 2
Цитат на: tedi_b
Малко off - аз правя списък с всички манджи, които мога да готвя. Преглеждам го и правя меню за цялата седмица. Така и пазаруването е само веднъж, два пъти.
Спестява време и непрекъснатото чудене "какво да сготвя утре"  Wink


От няколко седмици и аз го правя, само че си правя седмично меню  Grinning  Мнооого е удобно. Ама да беше казала по- рано...толкова години мъки Wink
Виж целия пост
# 3
Ха де...
Дано спестим чуденето на други  Grinning
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Ellypr
Момичета, Помощ  Praynig  Grinning !
Мразя го този сезон, киселото зеле още не е готово, вече няма много пресни зеленчуци и каквото и да мисля имам чувството, че все готвя картофи, ориз и боб  Imp . На мен вече ми омръзна, а мъжете ми си мълчат. Ако питам Вики какво му се яде получавам все един отговор "Спагети или пица!", а таткото е още по изобретателен "Каквото решиш!"  Twisted Evil .
Изчерпах се, помагайте, какво готвите?


Наистина е много неприятно, като зациклиш, а и никой не помага с идеи. Сещам се за няколко неща, но готвя без мерни единици...дано ти е полезно

* Едно нещо съм го измислила, но си няма име. Нещо, като Клацоне от пюре. Става много вкусно.
Правя картофено пюре (може и готово) по стандартен начин. Слагам вътре 2-3 яйца, малко кисело мляко и обърквам хубаво.
Отделно запържвам пушено месо (колбас или пиле)+малко лук+царевица+грах+гъби+...каквото се сетиш още Wink
Изсипвам половината пюре в тавичка намазана с мазнина, отгоре плънката и с останалата част от пюрето "завивам" сместа. Намазвам хубаво с олио отгоре за да не се нацепи и изсъхне пюрето. После може да настържеш кашкавал отгоре и да запечеш леко, както ми дадоха мъдър съвет Grinning
* Месо с праз лук. Винаги става много вкусно независимо от месото, а става и бързо.
* Също може и дробчета с лук
* Пиле с грах...ммм....любимо
* Кюфтенца с доматен сос
* Чушки с доматен сос...все още мяркам по магазините
* Гювечета ( много ги тача)

И мога още много да изброявам...такава фантазия имам за манджи, както никога до сега Grinning Винаги мъжа ми ми подсказваше какво да готвя, а сега милия неможе да изяде всичко Embarassed  Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: tedi_b
Малко off - аз правя списък с всички манджи, които мога да готвя. Преглеждам го и правя меню за цялата седмица. Така и пазаруването е само веднъж, два пъти.
Спестява време и непрекъснатото чудене "какво да сготвя утре"  Wink

Много добра идея, вече и аз се изчерпих .Ще взема да пробвам така пък ще видим какво ще излезе.  food002
Виж целия пост
# 6
За йенската тенджера:
- кюфтета/кебапчета с кисело мляко;
- пилешко месо с кисело мляко;
- риба с картофи и майонеза;
- риба с марината от кисели краставички;
- пилешки пържоли с майонеза (по аржентински);
- пилешки дробчета с гъби и червено вино;
- пиле със сметана и топено сирене;

Други:
- картофи с наденица на фурна;
- мусака;
- бърза баница;
- пилешки дробчета с лук;
- гъбена каша;
- кюфтета бял сос;
- сърми;
- кашкавалени кюфтенца;
Виж целия пост
# 7
Ето една рецепта и от мен, която става както за всеки ден, така и за гости. При това е и икономична.
Свинско месо се нарязва на парчета като за кебап и се запържва в мазнина. Добавя се много лук нарязан на полумесеци, залива се с малко вода и се задушава до омекване на месото.
Отделно в 2с.л. олио и 2с.л. масло се запържват 2с.л. брашно.
Разреждат се с 2ч.ч гореща вода, в която сме разтворили едно пилешко бульонче.
Накрая се прибавят 2с.л. доматено пюре, 2с.л. кисело мляко и 2с.л. горчица.
Всичко това се изсипва при месото и лука, които трябва да са останали почти на мазнина и се оставя на слаб огън около 5мин.
Сервира се върху канапе от панирана филийка, а гарнитурата е по желание.
Виж целия пост
# 8
Ето едно моето седмично меню:
крем супа - гъби, броколи; пилешка
пълнени червени чушки с кайма
Мексикански ориз - пилешко месо, ориз и зеленчуков микс
Риба - задължително един ден от седмицата
Фус(з)или с пушено месо и кисели краставички
Панирани пилешки филенца (мариновани в соев сос)
Свински карета на тиган
Десертите са задължителни!

Ако се чудя какво да готвя, хващам готварската книга и почвам на ред!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: inamarkova
Панирани пилешки филенца (мариновани в соев сос)

Моля те, разпиши го по-подробно!
Виж целия пост
# 10
Много са хубави!

продукти:
пилешки филенца
брашно
галета
1 яйце

За маринатата:
лимонов сок, олио, соев сос

Приготвяне:
филетата се заливат със соев сос, олио и малко лимонов сок - да ги покрие. Слагат се в хладилника за мин. 30 мин.
След това се потапят първо в брашното, после в яйце и накрая в галета и се запържват.
Консумират се топли.

Стават страшно крехки, заради олиото. Доскоро не знаех, че винаги във всяка марината за пилешко трябва  да се слага мазнина. Тя прави филм върху месото и то остава сочно.
Виж целия пост
# 11
Благодаря,
Дадохте някои много добри идеи .
Това за седмичното меню и аз го мислех преди няколко дни и май ще взема да направя един списък.

Цитат на: tedi_b

- пилешко месо с кисело мляко;
- пилешки пържоли с майонеза (по аржентински);
- кашкавалени кюфтенца;


Може ли да помоля за рецептите, може и да са без точни мерки, че аз обикновено също готвя на око  Embarassed  Grinning .
Виж целия пост
# 12
Пилешко с кисело мляко:
- сурово пилешко месо (нарязвам го на хапки)
- 1 кофичка кисело мляко
- черен пипер, сол, много чесън

Всичко се слага в йенска тенджера, захлупва се и се пече до готовност на месото.

Пиле по аржентински:
- пилешки пържоли (овкусени с черен пипер и сол)
- голяма глава лук
- малко горчица
- 1 обикновена майонеза
- кашкавал

Пържолите се слагат на дъното на йенски съд с капак. Върху тях се нарежда лукът, нарязан на тънки колелца. Тук-там се мацва малко горчица (по желание е). Отгоре се разпределя майонезата и се поръсва с настърган кашкавал.
Слага се капакът и съдът се поставя в студена фурна. Пече се около 30-40 минути (зависи от фурната).

Кашкавалени кюфтенца:
- кашкавал около 400 гр
- брашно
- яйце

Кашкавалът се минава на едро ренде. Слага се брашно колкото лентичките кашкавал да не се слепват (лъжица-две) и се добавя едно или две яйца, за да стане лепкава смес. Загребвам с лъжица и слагам в нагорещено олио. Помагам си с вилица, за да оформя кюфтенцата.
Ето и снимка, макар че не е много сполучлива, защото е снимано прекалено отблизо.
Виж целия пост
# 13
Благодаря, много ще ги пробвам непременно! Може да са отблизо, но ми потекоха лигите.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: tedi_b
За йенската тенджера:
- пилешки пържоли с майонеза (по аржентински);
- пиле със сметана и топено сирене;

Други:
- картофи с наденица на фурна;
- кажи за тези , моля !


Теди , права е Ellypr . И на мен ми текнаха ... Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия