дъщеря ми коренно се промени

  • 1 253
  • 19
До преди няколко дни дъщеря ми,която е на 2год. беше много мило и послушно дете.Много рядко е посягала на други деца,винаги ме е слушала и не ми е правила напук,дори се научи много бързо да е без памперс.Но от няколко дни направо не мога да я позная.Постоянно се изпуска в гащите,стана много агресивна и когато й направя забележка или започва да се смее или да крещи и да се въргаля по земята.Просто се държи като някоя "дивачка".Когато сме навън не мога да я изпусна дори за секунда от очи,защото веднага ще удари или ухапе някое дете.Направо незнам какво да правя.Изобщо не се сещам каква може да е причината за това поведение.Моля ви помогнете ми,защото с това поведение ще ме прати в лудница.
Виж целия пост
# 1
Честита ти малка пуберка Crazy
Това е така наречената криза на 2-годишните.Минава.... HugТърпение от тук ти трябва доста.
Виж целия пост
# 2
Ако ще те успокоя, моят син никога не се е променял, а винаги е бил такъв. Възрастта е същата като на твоята дъщеря и съм се въоръжила с огромно търпение и чакам да премине. Дано някой ден и аз имам честта да кажа, че детето ми се е променило коренно, само че в другата посока.
Виж целия пост
# 3
Дааа, честит ви бебешки пуберитет! Когато детето навърши две години, или около този период, влиза в т.нар. от д-р Фицхю Додсън /поне аз него съм чела/ бебешки пуберитет. Започва да прави всичко, което преди не е правило, става капризно, агресивно, тръшка се, удря, хапе, прави напук на родителите си и т.н. Обикновено това се израства до 3-тата година на детето и то отново започва да се държи "нормално". Ако искаш, можеш да си купиш книгата на Додсън "Изкуството да бъдеш родител". Там е описано всичко за това състояниие и има много добри начини за преодоляването и справянето му.
Виж целия пост
# 4
пенелопа, а колко време трае малкия пубертет? Че и моята го наближава и даже май виждам някакви признаци Simple Smile

м-да, видях - до третата година... ще трябва да я взема тая книга, че татито много взе да се притеснява от проявите на мъничето, което вече май е пораснало Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Така е - "бебешкият пуберитет" !  Crazy
Търпение ви е нужно, а трудното тепърва ви предстои !
Успех !  Hug
Виж целия пост
# 6
Честита ти малка пуберка Crazy
Това е така наречената криза на 2-годишните.Минава.... HugТърпение от тук ти трябва доста.
Дали?Май ги държи и след третата година. Последният хит у нас е да застава на входната врата сутрин преди да изляза за работа. И рев, тръшкане. А мрънкането за нищо вече не го броя.
Виж целия пост
# 7
Асса, ами то е относително-за едни промяната е за ден-два, за други-година две CrazyМоето дете имаше само моментни кризи, като цяло е много послушно и податливо да "обработка"Казват, че около 4 год стават по-контролируеми.Смятам, че огромна роля при нея изигра и яслата-там енергията и бе овладяна в позитивна посока. Hug
Виж целия пост
# 8
Сигурно минават през някакъв период. И с моята се случва нещо подобно. Е, още не се е сбила, но е станала много лоша. До скоро беше кротко и срамежливо дете, а сега дърпа играчките от ръцете на децата, не си дава своите...прави беля след беля. Непрекъснато иска нещо и мрънка за нещо. Опитвам се да не губя контрол и да бъда търпелива. Много се надявам да отмине, че... Crazy
Виж целия пост
# 9
По принцип ако беше само това с ината, тръшкането и удрянето и аз бих ти казала - първи дески пубертет. Но щом казваш, че е започнала да се напишква след като вече е била без памперс, бих ти препоръчала да се замислиш дали детето ти не е преживяло някакъв стрес. Незнам дали дъщеря ти говори (моят син изобщо не ще Tired), но ако да,то би могла да я поразпиташ дали нещо не я е уплашили и т.н. Напишкването (след като вече е преодоляно) обикновено е признак, че детето преживява нещо.
  bouquet
Виж целия пост
# 10
По принцип ако беше само това с ината, тръшкането и удрянето и аз бих ти казала - първи дески пубертет. Но щом казваш, че е започнала да се напишква след като вече е била без памперс, бих ти препоръчала да се замислиш дали детето ти не е преживяло някакъв стрес. Незнам дали дъщеря ти говори (моят син изобщо не ще Tired), но ако да,то би могла да я поразпиташ дали нещо не я е уплашили и т.н. Напишкването (след като вече е преодоляно) обикновено е признак, че детето преживява нещо.
  bouquet


Напишкването освен стрес, може да бъде предизвикано и от това, че детето е сложено на гърне твърде рано. Водещите детски психолози препоръчват, слагането на гърне да става не по-рано от 2 годишна възраст, тъй като до тази възраст, децата не могат да контролират точно тези мускули.
Виж целия пост
# 11
Не е нужно да е в стрес детето според мен.Много често, на научено преди две годинки дете, след като мине тази заветна възраст-да се случи да се напишква отново.Нещо като връщане в развитието.Това е по мои наблюдения-не ангажирам за вярност.
Виж целия пост
# 12
Напишкването освен стрес, може да бъде предизвикано и от това, че детето е сложено на гърне твърде рано. Водещите детски психолози препоръчват, слагането на гърне да става не по-рано от 2 годишна възраст, тъй като до тази възраст, децата не могат да контролират точно тези мускули.
И аз го четох това Peace и моят син определено се придържа към мнението на психолозите  hahaha седи седи на гърнето, стане и се изпикае на пода. Та се отказах на този етап,де!
Виж целия пост
# 13
И ние минахме през т.нар. "бебешки пубертет" между 1,5-2 годинки. При нас протече с пълен отказ да се храни. Пиеше само сокчета и ако сложеше хапка в устата с баща и плачехме от щастие. Как го изкарахме, само ние си знаем...Не се притеснявай, бъди мила и внимателна с дъщеричката си, ще отмине!
Виж целия пост
# 14
Мойта сладурка е на 3и половина и сега навлиза в такава фаза! CrazyИ аз се чудех каква е причината за тази корена промяна в поведението,но явно всички деца минават през такъв период! #SillyДано свърши по-бързо! ooooh!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия