Как казахте на шефа си, че няма да работите повече при него?

  • 617
  • 7
Предстои ми неприятен разговор с шефа, относно това че няма да работя повече за него след като ми изтече майчинаството. Предложиха ми работа, т.е. преборих се за нея, но незнам как да кажа на шефа, той е конфликтна личност. Ползвам си, в момента, майчинството и ми остават 2 месеца до изтичането му. Искат ме на работа от 1 август, как да му го кажа, така че да не се запецне нещо...много ми е гадно...А, да утчня, че в договора ми иска 3 месеца предизвестие при напускане...
Казвйте мами как постъпхте в подобна ситуация??? newsm78
Виж целия пост
# 1
предопреди го,ще ти резне заплатата ако му кажеш накрая
Виж целия пост
# 2
На предишния си шеф му пуснах факс Joy
Ми то не може да вреди човек при него.

В твоя случай си вземи отпуск, даже и неплатен да е, но заедно с това си пусни предизвестието. Много дълго, 3 месеца newsm78
Питай счетоводител дали става с отпуск.
Виж целия пост
# 3
Помолих за среща и му казах, че съм одобрена и ме канят да започна работа еди-къде-си. Но при мен нямаше изискване за 3-месечно предизвестие.
Виж целия пост
# 4
Аз съм за коректното отношение - т.е предупреди го, че ще прекратиш майчинството и няма да се върнеш на работа.
Защо...?
1. Казваш, че шефа ти е конфликтна личност, но това не е характеристика за професионализма му, а особеност на характера. Което не е заложено в договора ти, че ако шефа е конфликтна личност можеш да не си изпълниш договора Laughing
2. След като е конфликтна личност според мен е по-лош вариант, поради некоректно отношение (разни гимнастики с болнични и отпуски),  да те разнесе из бранша (особено ако новата ти работа е в същата сфера)
3. Ако имаш късмет може да не вземе предвид 3 м. известие и той да постъпи коректно като ти изплати полагаемият ти се отпуск (ако имаш такъв)

Все пак си мисля, че ако обясниш, че са ти предложили по-добри условия, изгодни за теб и семейството ти, се налага да напуснеш.... всеки би те разбрал.
Това е риска за всеки работодател и не е толкова страшно, поне ще си с чиста съвест
Успех Hug
Виж целия пост
# 5
Аз бях с три месечно предизвестие в предната фирма. Като казах, че ще напусна след месеца са почна едно ама това ама онова, пък обезщетение, едно друго. И аз им се строснах "или ме пускате или няма да идвам на работа и ще се наложи да ме уволните дисциплинарно". Та ме пуснаха - разделихме се "по вазимно съгласие"  Joy
Виж целия пост
# 6
Казвай направо  Peace кажи му, че ще си гледаш детето в къщи и това е Wink
Виж целия пост
# 7
Кажи му го спокойно и хич да не ти пука.Преди 14 дни говорих с Министерството на труда и соц.грижи по подобни на твоя проблеми.Всяка майка с дете до 3г. е защитена изцяло от закона.Ако някой ти каже нещо накриво, описваш случая на един лист и го носиш на Дондуков 14.Там това чакат във връзка с присъединяването към ЕС.Няма право да ти откаже да ти плати отпуска, да ти я признае, или т.н.Ползвай си правата и успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия