аугментин 1000 и бременност 30гс - спешно

  • 5 600
  • 8
Момичета,
днес ме изписаха от болница за задържане, като вероятната причина за учестилите скъсяващи шийката ми контракции е бактериална инфекция на пикочните пътища. Предписаха ми аугментин от 1мг. Моля ви споделете за мое успокоение има ли друга мама, която през бременността си е приемала това лекарство. /В листовката пише д ане се приема от бременни освен ако док не е изрично информиран... Нямам избор, защото така или иначе износването е застрашено и трябва задължително да се оправя. Вярвам, че лекарите си знаят работата, но все пак - дали не вреди по някакъв начин на бебчо?/
БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 1
Аугментинът е от групана на пеницилиновите АБ, те не преминават плацентарната баариера, не се тревожи, а се лекувай
Виж целия пост
# 2
Можеш да бъдеш напълно спокойна.Аугментинът,както си забелязала,съдържа антибиотика Ампицилин и още една съставка(клавуланова киселина),която има отношение само кам действието на ампицилина.От всичко,което съм изчела за АБ и като приемала в началото на бременността си такъв,мога да кажа,че  единственият безвреден за бременни АБ е Ампицилин-пише го във всеки лекарствен справочник.А другото в листовката е само за застраховка... Peace
Виж целия пост
# 3
спокойно, препоръчва се за бременни и кърмачки  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз го пих в 8-ия месец - няма проблем за бебето.
laki , съдържа Амоксицилин и клавуланова киселина.
Виж целия пост
# 5
Пих през април точно в 17г.с. бях с бронхит, на 12 часа по 1мг., а също и докато кърмих по същата схема, че бях с инфекция след раждането.
Виж целия пост
# 6
Верно бе,Анита. Embarassed-грешка на езика.
Виж целия пост
# 7
 Weary....и понеже са оплесках,само пояснявам-"Спектърът на действие на амоксицилин е подобен на този на ампицилин,но бактерицидният му ефект е по-силен"
Виж целия пост
# 8
момичета, безкрайно ви благодаря!!!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия