Въпрос за едни курабийки с мюсли....

  • 2 178
  • 2
Онзи ден си купих от МОЛ-а една курабийка с мюсли и тъй като много ми хареса реших да се пробвам да ги направя. На опаковката има продуктите, но ако може да ми помогнете с някакви пропорции:
овесени ядки, кафява захар,бакпулвер,масло,яйца,мед,брашно,грахам,стафиди,вишни
Ако някоя от вас е правила нещо с подобни продукти ще съм благодарна да ми напише рецептата   bouquet

Виж целия пост
# 1
Pupsi, намерих рецептата на едни - изглеждат подобни, но с шоколад и без череши(мисля че спокойно може да ги замениш). Предупреждавам, че не съм я правила, но от този сайт всичко което съм правила е ставало, та се надявам и тази рецепта да е успешна.

А звучат толкова вкусно, че скоро ще ги направя и аз!

Американски бисквити с овесени ядки и късчета шоколад

Продукти:
1 ч.ч.  кафява захар
1 ч.ч. бяла захар
225г меко масло
2 големи яйца със стайна температура
1 ванилия или лъжичка ванилен екстракт
3 ч.ч. овесени ядки
1 ч.ч. + 2 с.л. брашно
1 ч.л сода за хляб
1 ч.л бакпулвер
1/2 ч.ч. пшеничен зародиш или целозърнесто брашно
170г шоколадов чипс или едро настърган шоколад
1 ч.ч. стафиди
1 ч.ч. едро нарязани орехи

Приготвяне:
Предварително загрейте фурната на 180°C
Смесете захарта(кафява и бяла) заедно с маслото и разбийте добре до пухкавост. След побеляването на маслото и получаването на лек и гладък крем, започнете да прибавяте едно по едно яйцата, като бъркате непрекъснато. Накрая прибавете и ванилията.
Смесете овесените ядки, брашното, бакпулвера, содата и пшеничения зародиш(целозърнесто брашно). Прибавете към сухата смес масленият крем и омесете добре, докато се споят двете смеси. Сега прибавете и шоколада, стафидите и орехите.
Сложете хартия за печене в тавичка и с навлажнени ръце вземете от сместа, не повече от супена лъжица и направете топче, което леко сплесквате и подреждате на хартията на разтояние около 5 см едно от друго.
печем 15-17 мин до порозовяване. След опичане оставете добре да истинат върху метална решетка(или нещо подобно) и приберете в метална кутия.


Дано да съм помогнала!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря  newsm51
В събота ще ги пробвам и ще пиша какво е станало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия