въпрос за тоновете на бебето

  • 727
  • 14
Когато ги записват ако нещо не се хареса на доктора какво се прави след това става въпрос за бебче в 33-а седмица.Не че имам проблем но се питам какво може да се направи .
Виж целия пост
# 1
зависи какво им е, при всички положения минаваш на активно наблюдение или може да се наложи да постъпиш в болница.
Като нямаш проблем, какво го мислиш да се тревожиш излишно Wink
Виж целия пост
# 2
На мен ми записваха тоновете чак в болницата,когато отидох да раждам.
Виж целия пост
# 3
Тонове на бебетата обикновено се слу6ат ако преносваш.На мен специално ми се у4удиха в Шейново като оидох в на4алото на деветия и поисках да ми запишат тоновете на бебето. Питаха ме "С колко преносвате", казах 4е не преносвам,питаха-за6то тогава искате, и бяха много у4удени.
После последните 2 седмици лежах в Св.София и там на вси4ки моми4ета дето бяхме в деветия ни слу6аха тоновете през 6 4аса.
На едно от моми4етата единия път не бяха добри, в смисъл затихваха нещо и след 1 4ас ве4е имаше бебе (секцио й направиха веднага)
Няма страшно, не го мисли
Виж целия пост
# 4
Тонове на бебетата обикновено се слу6ат ако преносваш.На мен специално ми се у4удиха в Шейново като оидох в на4алото на деветия и поисках да ми запишат тоновете на бебето. Питаха ме "С колко преносвате", казах 4е не преносвам,питаха-за6то тогава искате, и бяха много у4удени.
После последните 2 седмици лежах в Св.София и там на вси4ки моми4ета дето бяхме в деветия ни слу6аха тоновете през 6 4аса.
На едно от моми4етата единия път не бяха добри, в смисъл затихваха нещо и след 1 4ас ве4е имаше бебе (секцио й направиха веднага)
Няма страшно, не го мисли
Учудвам се! Shocked От както влезнах в 9-тия мес., ми записват тоновете всяка седмица - в Шейново... newsm78
Виж целия пост
# 5
Ами не знам. Даже не ми направи добро впе4атление, 4е като ме вклю4иха, ме оставиха 40мин на апарата, никой не влезе даже да види какво става.А нали апарата им е в предродилна, на съседното легло пък някакво моми4е беше за раждане,та  и тя вися 40мин на апарат Simple Smile
Без коментар
Виж целия пост
# 6
И аз започнах да ходя на тонове, когато влезнах в 9-я месец. Peace
Виж целия пост
# 7
е къв комантар, просто са ви направили перфектен дълъг запис, иначе отбиват номера за 5 мин, което е абсолютно неинформативно.

Учудвам се! Shocked От както влезнах в 9-тия мес., ми записват тоновете всяка седмица - в Шейново... newsm78
вероятно са имали причини, профилактичен запис реално не е нужен
Виж целия пост
# 8
в предродилна, на съседното легло пък някакво моми4е беше за раждане,та  и тя вися 40мин на апарат Simple Smile
Без коментар

Ами, че то аз докато си родя, до преместването в родилна зала си висях на апарата и определено беше повече от 40мин., така че няма какво да се чудиш.
Включиха ми системата с окситоцин, вързаха ме да следят тоновете и така, това се прави за бебчето да видят как е, ако нещо не е нормално да действат бързичко.
Виж целия пост
# 9
е къв комантар, просто са ви направили перфектен дълъг запис, иначе отбиват номера за 5 мин, което е абсолютно неинформативно.

Учудвам се! Shocked От както влезнах в 9-тия мес., ми записват тоновете всяка седмица - в Шейново... newsm78
вероятно са имали причини, профилактичен запис реално не е нужен
Никакви причини /слава богу! Grinning/, просто явно си зависи от доктора, който те следи... аз като кажа, че ме праща еди кой си и веднага влизам, без да чакам. И трите пъти до момента записа е бил по 30 мин., като периодично влиза сестрата да види кво стаа аджеба и накрая - перфектни тонове! Mr. Green
Само да добавя, че го правят в ЖК, а не в предродилна... newsm78
Виж целия пост
# 10
На мен започнаха да ми следят тоновете на ЖК в деветия месец. Оказа се, че са ускорени и лежах за наблюдение в болницата 5 дни. Там всичко беше Ок и ме изписаха. След това отново на следващата ЖК се оказаха ускорени и имаше съмнения за усукана пъпна връв. Оказа се в последствие, че водите ми бяха много мътни и даже кални, така каза лекаря и затова бебо се е мъчил. Наложи се спешно секцио.
Ама, защо ти разказвам всичко това?  newsm78 Чак се зачудих.  newsm78 Ти като нямаш проблеми, защо питаш? Искаш излишно да се притесняваш ли?   Wink
Има различни сл. Всеки със своята индивидуалност.
Успех ти желая и на финала здраво бебе!   bouquet Hug
Виж целия пост
# 11
Тонове на бебетата обикновено се слу6ат ако преносваш.На мен специално ми се у4удиха в Шейново като оидох в на4алото на деветия и поисках да ми запишат тоновете на бебето. Питаха ме "С колко преносвате", казах 4е не преносвам,питаха-за6то тогава искате, и бяха много у4удени.
После последните 2 седмици лежах в Св.София и там на вси4ки моми4ета дето бяхме в деветия ни слу6аха тоновете през 6 4аса.
На едно от моми4етата единия път не бяха добри, в смисъл затихваха нещо и след 1 4ас ве4е имаше бебе (секцио й направиха веднага)
Няма страшно, не го мисли
Учудвам се! Shocked От както влезнах в 9-тия мес., ми записват тоновете всяка седмица - в Шейново... newsm78

аз също се учудвам, като влезох в 9-ти месец всяка седмица по два пъти ми слушаха тоновете. Не съм имала проблеми никакви , но просто профилактично и практика може би на мойта лекарка
Виж целия пост
# 12
Аз ходех 2 пъти в седмицата след 36 -тата седмица на такъв преглед , но тук такава е практиката с това изследване се наблюдава сърдечната дейност на детето и ако установят че е ускорена може да последва задържане в болничното заведение или да  направят секциум за да улеснят детето и майката.
Но ти щом нямаш проблеми няма защо да си пълниш главата с излишна информация колкото си по спокойна по добре и за теб и за бебето в теб.
Успешно износване и леко раждане.  bouquet
Виж целия пост
# 13
И аз ходих всяка седмица като влязах в 9-ия месец.Просто така се прави-каза лекаря.
Но ходих на частно де:)))
И беше добре за мое успокоение.
Виж целия пост
# 14
Аз ходих 2 пъти през 8м и всяка седмица от 9м.А преносих 6 дни,в които всеки ден правихме записи.И както е казала Поларфокс хубав(в предвид информативен) запис се прави за най-малко 20-30 мин!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия