Предпазва ли кърменето от заболявания?!

  • 800
  • 9
  Мили мами, искам да споделя с вас нашия опит. Бебо е на 4.5 месеца и е изключително кърмено бебе. На два месеца изкара варицела, а на 4 пневмония, която се разви точно за два дни. Та въпросът ми е - Защо за бога детето  ми за 4месеца боледува два пъти и все от сериозни болести Cry

Харесва ми да кърмя, искам да кърмя и каката я кърмех сравнително дълго. Никога не съм робувала на някакви правила. Каката я отбих на 9м и половина, защото беше започнала да суче по всяко време и беше започнало да ми тежи. Сега с малкия нямам подобни намерения, но уви Confused
Виж целия пост
# 1
Здравей, дано се включи някоя мама с позитивно мнение. И аз цял ден над това си блъскам главата и съм много тъжна, откакто малката тръгна на бавачка на 7м.), почти всеки месец е болна...сега пак...Нали и заради този пусти имунитет кърмя, вече почвам да си мисля, че в моята кърма е причината и не изгражда достатъчно антитела.
Виж целия пост
# 2
krasykm06, продължавай да си кърмиш бебето. Не се поддавай на такива "порочни" мисли.
Предполагам, че при вас каката "носи" болестите (ако ходи на градина?) Rolling Eyes. А ти с кърмата няма как да внесеш антитела срещу варицела и пневмония, а само подпомагаш бебчо по-бързо да се справи с болестта.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че причината за тези неща е в присъствието на още едно (каката) или на още няколко деца (групата). Контактите с деца неминуемо водят и до контакти с разни вируси. При първо дете понякога е по-лесно да създадеш относително безопасна среда - изолация по време на епидемии, общуване с ограничен кръг хора... За съжаление за децата, които ходят на дневни групи (ясла или др. под.) или имат по-голям брат/сестра, това е невъзможно. Остава ни само да се радваме, че поне кърмейки ги, карат болестите по-леко, отколкото ако не бяха на кърма.

Виж целия пост
# 4
Не пишеш как сте изкарали варицелата, но... При валки деца и бебета тя преминава много по-леко от колкото при възрастни... Някои деца дори я карат без да вдигат температура... И със сигурност кърмата ти е спомогнала за по-бързото излекуване...
Пневмонията при всяко едно положение е сериозна болест... Щом като казваш, че се е развила само за два дни... Вероятно в случая става въпрос за вирусна пневмония... И както ти е казала мама Еми Джейми, няма как да внесеш антитела против пневмонията в организма на бебчето чрез кърмата... Но пък подпомагаш изключително много бързото справяне с болестите...
Дерзай и кърми колкото се може повече... Няма по-добро за твоето бебче от твоята кърма... Успех, изключи от съзнанието си всички тези лоши мисли, които споделяш и се радвай, че бързо сте преодолели "препятствията"...
newsm10



П.С. Сладка Хапка и Еми Джейми са ти обяснили много добре причината, "защо за бога детето ти боледува за четири месеца два пъти"... И тепърва ще има да боледува... Пожеланията ми са бързо да се справяте с всички болести и бъди стопроцентово сигурна...
Кърменето е допринесло неимоверно много за здравето на твоето детенце...
Виж целия пост
# 5
не се притеснявай децата боледуват от това няма отърване , но едни минават по леко други по тежко .... дано кърменето да помага за по лесно справяне с болестите
Аз имам син на 8г и още един на 8месеца.
Малкия се роди на 1-ви ноември и нали се сещаш цяла зима баткото му носеще вируси от училище сопол, кашлица и други... бебето веднъж е било хремаво за малко и веднъш имаше температура без нищо друго ............ да чукам на дърво
така че кърмата определено помага ............
Виж целия пост
# 6
Кърменето е допринесло неимоверно много за здравето на твоето детенце...
newsm10
Виж целия пост
# 7
като правило всички деца /и кърмени и некърмени/ които са първородни и гледани в затворен кръг /майката не работи, на село са и т.н./ никога не боледуват.
А децата с братя и сестри в градина/училище, работещи родители - или единия от тях, които се срещат с други деца и възрастни боледуват средно 10 пъти в годината(да - нормалното е почти по веднъж на месец да се боледува). За такива деца все още не се говори, че са болнави, дори и да прекарват половината от първата си година болни. Просто са изложени на много повече вируси и бактерии и неукрепналия организъм ги "лепва". Много често обаче мама не се разболява, защото тези същите бактерии не са дразнител за нейния организъм. Или пък вирусите просто биват "игнорирани" от силната имунна система на мама. В такъ вслучай мама не изгражда допълнително антитела /и то природата го прави това с причина/ за да може бебето да се пребори само и да "произведе" свои собствени антитела - които за разлика от тези дошли с кърмата остават за цял живот. Но кърмените бебета имат едно ГОЛЯМо предимство - те карат всичките тези заболявания много по-леко, отколкото бебетата на АМ, защото малко или много са подпомогнати от това което има с маминото мляко наготово.

На мен ми е достатъчно да мисля, че въпреки, че децата ми боледуват те боледуват по-леко отколкото ако не бяха на кърма. А и кърменето не е само антитела. Има нещо много по ценно в него - като се започне от емоционалната страна и се завърши с ...всъщност то неможе да се завърши - то е до безкрай - и успокоително за одраскано коляно, и приспивателно, и начин да говорим спокойно по телефона, и начин да дадем възможност на семейството да вечеря спокойно, да ни спести пари за млека, време за стерилизация...

 
Виж целия пост
# 8
Момичетата са обяснили, аз ще допълня само още едно нещо, което би трябвало и докторката да ти е казала - след варицела има сериозен срив в имунната система и децата много често се разболяват скоро след това познай от какво  - отити и... пневмонии. Т.е. заради отслабналия имунитет инфекции, които без предшестващата шарка са щели да минат леко, бързо се развиват с усложнения.
Кърменето при всички положения е помогнало на бебето в борбата с инфекциите - така че не се поддавай на съмнения, наистина вината не е нито у теб, нито в кърмата ти - а просто така са се стекли обстоятелствата Hug
Виж целия пост
# 9
  Момичета, балагодаря за подкрепата.  newsm51

Много ми беше мъчно, че малката душичка така боледува, особено в болницата беше голям кошмар. Той милият пребледня, очичките му хлътнаха и изглеждаше много зле. Общо взето като се върнахме в къщи не знаех на кой свят се намирам и ми беше адски гадно. Sad Обаче след като прочетох вашите отговори се чувствам значително по-добре.  newsm10И наистина, варицелата я карахме значително леко, имаше много пъпки, обаче нямаше нито температура нито някакви други усложнения. А при пневмонията, вдигна температура само първия ден и при това 38гр. За сравнение в нашата стая имаше едно момченце на 2г и 8м, което не е кърмене изобщо, диагнозата му беше абсолютно същата като нашата - начална пнавмония от дясно, обаче три дни беше  с 39гр и отгоре т. и на системи три дни. Така, че явно ние я карахме доста леко. Това, което много ме притеснява да не ни повтори newsm17 дано не се случва вече!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия