Защо се обиждат жените ...

  • 2 292
  • 35
... ако им кажат, че нещо във външния им вид не е както трябва?  Rolling Eyes

Забелязала съм, че мъжете по-свободно се критикуват на тази тема.

Как мислите, на какво се дължи при нас, на наранено самочувствие ли?

Виж целия пост
# 1
По-скоро липса на такова, ако питаш мен. Все пак ние жените сме суетни.
Виж целия пост
# 2
Или може би различните вкусове?

Виж целия пост
# 3
Да, на наранено самочувствие се дължи...Ами такива сме си жените, незнам как да го определя Rolling EyesЕто сега, например имам една приятелка която почти всеки ден ходи с едни и същи дрехи, и не защото няма пари да си купи нови, а тъй се харесва ShockedЗнам обаче че ако й кажа, ще се обиди, нищо че вече и кучетата я запомниха...
Виж целия пост
# 4
Аз не се обиждам Crossing Arms
Но никой не смее да ми каже, че нещо във външния им вид не е както трябва Mr. Green

Опс, сега сериозно. По-добре е да се приема градивната критика, а тази която нарочно цели да ни засегне да пренебрегваме.
Пък и вкрая на краищата всичко е въпрос на вкус Peace
Виж целия пост
# 5
На липса на самочувствие.
Виж целия пост
# 6
Ох, по тази тема чакам да се включи Франзела Калина, че още ми се сърди заради едно жабо Grinning
Виж целия пост
# 7
Mисля, че е в разликата на възприемане. Едни жени се възприемат по един начин и ако им кажат, че нещо не е наред, може да се обидят. На други пък самочувствието е толкова голямо, че ако бъдеш така добра да им кажеш нещо не според тяхното изискване => обида.
Е, и мъжете се засягат, особено ако жена им спомене нещо за външния вид.
Виж целия пост
# 8
Зависи как е поднесена забележката. Ако ми кажат "Ей буцо мн си грозна ма" мн ясно че няма да се обидя, въпреки очевидно обратната цел, понеже човека явно няма предвид градивна критика, а е достатъчно прост, за да се излага. Все едно да се обидя на бавноразвиващ се.  Досега винаги, когато са ми правили  някаква забележка за външния вид, съм се старала да отстраня проблема, до степен в която аз се харесвам, разбира се, не робувам на чуждото мнение.
Виж целия пост
# 9
тъй като името ми бе споменато в тема за хора с липса на самочувствие, ще трябва да се намеся.
Не виждам защо трябва да се коментира облеклото на една дама, стига да не си е облякла наопаки дрехата или да не е с огромно леке, за което не знае. Аман от модистки и разбирачки.
Виж целия пост
# 10
На мъжете по-малко им пука.

Хахааа, какво ли ще стане, ако прекратиме обезкосмяването, боядисването на коса, маникюри, педикюри и т.н.  hahaha hahaha
Дали ще бъдеме неустоими  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
На мъжете не им пука, защото по принцип са с по-високо самочувствие.
Жена със самочувствие не би допуснала забележка. Имам предвид подплатеното самочувствие Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Има два варианта, в първият си допуснала небрежност във външния ни вид, я леке, я неизмита коса, я бримка, дупчица...случва се на всеки. В този случай, освен ако не е практика, забележката  може да е добронамерена. В другият случай, когато всичко си ти е наред, си е майтап и зависи от обидчивостта на дамата. Понякога ми е все тая с какво съм облечена или как изглеждам(е, сега вече ме изгониха от Красива мама) и забележките са ми през...
Виж целия пост
# 13
Пуста суета .... веднага си мислиш , че не си успял да докараш тоалета или прическата или... newsm78 Въобще на жените е присъщо да се стараят да изглеждат перфектно/поне на повечето/... та нали уж те са по-красивата половина на човечеството... Party Laughing Party
Виж целия пост
# 14
Амчи, то много си зависи от забележката. Имах 1 колежка, така добре се справяше, че по-слабохарактерните се завираха в тоалетната и ревяха цял ден.
А бихте ли казали на някоя кривокрака, която обича да носи къси поли, че не е много подходящо. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия