Какво да правя отказва твърда храна?

  • 344
  • 7
Здеавейте мили майчета, надявам се отново на вашите съвети.Проблема ни е следния: от няколко дни беба отказва зеленчуковото пюре на обяд ..попарата и кашата ,  кърмим се 5-6 пъти през деня и 2-3 пъти през нощта. Защо ми отказва твърдата храна, която приемаше с такава охота, а ме е страх да минем само на кърма ...незная дали ще има достатъчно все пак беба си е голяма.Отдавах го на зъбки , но зъбчето си проби а тя продължава да не иска......дайте съвет.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Спокойно, довери се на детето си, щом отказва и е доволно само с кърма, не виждам причина за паника.
Изчакай седмица, предложи пак. Не го насилвай. А "сърмопроизводството" се настройва според нуждите на детето, така че за количествата също няма нужда от притеснения.
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 2
И ние минахме през такъв период да отказва твърдата храна . Просто си го кърмих и постепенно пак въведох твърдата храна без да настоявам като не иска не иска. Laughing Пробвай с овесени ядки моят син най-много обича тях.
Виж целия пост
# 3
Ние преди месец минахме по този път. Отказа всякакви пюрета. Затова наблегнахме на кърменето и на бананите. Поне банани яде винаги.  Laughing Сега отново хапва пюренца.
Изминалите дни бяха и доста горещи, може заради това да е отказала твърдата храна.
Виж целия пост
# 4
Гери, колко е голямо бебето?

Сина ми има много добър апетит, но е имало периоди по 1-2 седмици, в които не иска да яде нищо освен закуската си. И това беше след като вече не кърмех. Така, че е карал само на каша сутрин и малко мляко през деня.

Ако не иска да яде детето няка как даго накараш на сила. А и да има начин пак не бива да го правиш  Peace
Виж целия пост
# 5
В момента съм на същото дередже.
Синът ми най-много да си хапне кашата сутринта. Иначе предлагам поне 3-4 пъти на ден - и пасирани и фингър фууд и за гризане. Лъжицата нещо не я долюбва напоследък, при другите варианти - най-много да си размаже храната по главата.  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Гери, спокойно! Всяко дете минава през подобни етапи, така че и това ще отмине, а през това време се довери на себе си и кърмата си! По- хубава и вкусна храна за бебчето  от маминото млекце няма! Hug
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми до скоро отказваше твърдата храна, с редки моменти на проблясъци. За деня и се събираха стотина, мах двеста грама, говоря за дете около и над годинката. Опитвала съм какви ли не храни, но нямаше любимо нещо което да яде с охота. Едва на година и половина прояде нормално, до тогава беше основно на кърма, ще споделя че е едричка и винаги е била, така че вярвай в гърдите си, няма да те подведат! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия